У чому користь дитячого конструктора

У чому користь дитячого конструктора

Гармонійний розвиток дитини потребує чимало часу та зусиль від батьків. Добре що у наш час не бракує іграшок, які допомагають батькам вирішити це завдання. Одними з найефективніших розвиваючих ігор для дітей є саме конструювання – пазли, мозаїки, головоломки та конструктори.

За допомогою них чудово розвивається дрібна моторика рук, логіка, уява, творчі здібності, пам’ять та просторове мислення.

Як підібрати конструктор для дитини

Однак щоб ця гра була найбільш дієва в плані розвитку, а крім цього ще й цікава дитині, потрібно підбирати конструктор, згідно його віку. Надто складний для віку дитини конструктор не викликатиме інтересу, а в деяких випадках може навіть розвинути у дитини комплекси, адже у малюка абсолютно нічого не буде виходити. Ну а легкі конструктори не виконуватимуть жодних розвиваючих функцій.

Отже, найпростіші конструктори можуть застосовуватися вже починаючи з віку півроку. Деталі цієї гри мають легко і зручно утримуватися дитиною в руці, а кількість їх не повинна перевищувати п'яти. Обов'язково, щоб батько брав участь в складанні конструктора хоча б на перший час, поки малюк не зрозуміє, що ж з ним потрібно робити.

Мама або тато мають показати, як складати кубики або збирати пірамідку, при цьому обов'язково коментуючи і пояснюючи, що вони роблять. Через деякий час дитина навчиться збирати дитячий конструктор самостійно, головне - не наполягати і не квапити.

Починаючи з віку півтора років дитині потрібні вже більш складні іграшки, адже зараз вони вже можуть ставити перед собою прості завдання, а потім виконувати їх. До речі, великий вибір констукторів від 1,5 року до 12+, ви зможете знайти, перейшовши за посиланням http://detkamnado.com.ua/. Головне тепер - навчити дитину доводити почату справу до логічного завершення. Вік від півтора до трьох років передбачає, що дитина може збирати блокові конструктори, створюючи з них будинки, машини, тварин або людей.

Ну а після трьох років дітей вже починають цікавити сюжетно-рольові ігри, тому конструктор має виконувати не тільки своє пряме призначення, а й виконувати ролі персонажів, дозволяти придумувати сюжети. Тому забаву для дітей купити потрібно таку, яка буде багатофункціональною. Тут можуть зустрічатися спеціальні елементи, це можуть бути тематичні набори, або набори для юних архітекторів.

Конструктор має бути присутнім в скринці для іграшок у кожної дитини, адже конструювання - не порожнє проведення часу, а відмінний помічник для розвитку багатьох умінь та здібностей.