Вітаміни для дітей

Вітаміни для дітейЗростаючий дитячий організм особливо потребує вітамінів. Значення цих біологічно-активних речовин для здоров'я дітей величезне. Про те, навіщо вітаміни дитячому організму, коли треба давати дитині вітаміни і які, і піде сьогодні мова.

Вітаміни потрібні для нормального зростання дитячого організму, забезпечення кровотворної функції, для здорової нервової системи, міцного імунітету, роботи залоз внутрішньої секреції, статевої функції і багато інших процесів життєдіяльності дитини.
Якщо в організм потрапляє недостатньо вітамінів, то розвивається гіповітаміноз, симптомами якого можуть бути : поганий апетит, зниження працездатності, підвищена стомлюваність. Крайній прояв вітамінної недостатності - авітаміноз, виникає дуже рідко і характеризується певними захворюваннями: рахіт, хвороба бері-бері, цинга і інші.

Усвідомлюючи усю важливість вітамінів для своїх дітей, деякі батьки звертаються за консультацією до педіатра стосовно особливостей прийому вітамінно-мінеральних комплексів. А багато хто робить це і без лікарських рекомендацій, купуючи для своїх дітей ті або інші вітамінні препарати.

Коли дітям потрібні вітаміни?

Восени: для того, щоб адаптуватися до нових учбових закладів (дитячий сад, школа), подолання стресів;
взимку: для опору організму застуді, переохолодженню, для поповнення вітаміну D, який взимку утворюється в менших кількостях в силу частої недоступності сонячних променів;
навесні: для недопущення гіповітамінозу;
цілий рік : при порушенні живлення, частих хворобах, вірусних інфекціях, за поганих екологічних умов і підвищених фізичних навантажень.

Вітаміни в залежності від віку

Сьогодні вітамінно-мінеральні комплекси існують в різних формах: рідкі форми, пастили, капсули і пігулки. Ті або інші форми полівітамінних комплексів показані залежно від віку вашої дитини. До 2 років дитині необхідно вживати вітаміни в рідкій формі, а з 2 до 4 років можна давати вітамінізовані жувальні пігулки або пастили. Діти доросліші за 4 роки вже можуть приймати таблетовані форми вітамінів, оскільки в цьому віці діти в змозі ковтати пігулки і капсули невеликих розмірів.

Обов'язково читайте інструкцію до препаратів, і не давайте своїй дитині дозу, що перевищує добову потребу у вітамінах. Як відомо, вітаміни бувають жиророзчинні (A, E, K, D) і водорозчинні - усі інші. Якщо передозування водорозчинних вітамінів не так страшне (вони виводяться за добу), то жиророзчинні вітаміни накопичуються в тканинах і можуть бути токсичними!

Перелік вітамінів і мінералів, необхідних для дитини

Стежте за тим, щоб у складі полівітамінних комплексів були такі вітаміни і мінерали :

вітамін А - для нормального зростання тканин, регенерації шкіри, здорових очей і міцного імунітету;

вітаміни групи В - для нормального обміну речовин, здорового кровообігу і нервової системи;

вітамін С - для зростання м'язів, сполучної тканини і шкіри;

вітамін D - для зростання кісток, формування зубів і нормального засвоєння кальцію;

залізо - для зростання м'язів, а також для нормального функціонування червоних кров'яних тілець;

кальцій - для зростання кісток.

 

При купівлі полівітамінних комплексів обов'язково звертайте увагу на термін і умови зберігання. Ідеальним варіантом буде консультація у вашого педіатра. Лікар, знаючи особливості організму вашої дитини, порадить вам оптимальний полівітамінний комплекс.