Як читання літератури допомагає розвитку дитини

Щоденне спілкування, книжки, пісні суттєво впливають на психічний розвиток дитини, у казковій формі готуючи малечу для зустрічі з дорослим світом. Книжковий магазин, відомого українського психолога, Дмитра Карпачова shop.karpachoff.com пропонує кращі видання сучасних авторів.

 Як читання літератури допомагає розвитку дитини

Книги та спілкування допомагають:

  • розвивати ранню грамотність та пізнавати мову;
  • зрозуміти цінність книг;
  • розпалити здатність фантазувати та стимулювати допитливість;
  • розвити здатність мислити, концентруватись та спілкуватися;
  • дитині відділити реальність від казкового миру;
  • пізнавати світ, свою історію та культуру.

Розповідь історій можна асоціювати не тільки з книгою. Перевага книги у тому, що розповідаючи, ви можете опиратися на малюнки, корегуючи та вигадуючи історію за власним смаком. Спостерігаючи як ви тримаєте книгу, тендітно перегортаєте сторінки, рухаєте палець рядками дитина пізнає книжкову культуру.  

Проведений час з дітьми та книгою має переваги як для немовляти, так і для дорослих. У цей час активно будується взаємозв'язок книга - родина - задоволення. Стосунки між батьками та дітьми у такий час зміцнюються, набуваючи любові та поваги.  

Важливо

Починати читати дитині вголос треба чим раніше, тим краще. Так малеча буде з відкритим ротом слухати ваш голос, сидячи на колінах та дивлячись малюнки.

Розповідь та спів

Книги далеко не єдине джерело психологічного розвитку немовля.

Розповідання історій, співи пісень це також чудовий та веселий захід для стимулювання ранньої грамотності.

Розпочніть фантазувати, вигадуйте власні історії або розповідайте сімейні байки. Завдяки цьому дитина швидше буде запам'ятовувати нові слова, правильно застосувати їх у повсякденній розмові.

Приєднайте іноземну мову

Для психічного розвитку немовля дуже корисно читати, співати та розповідати історії іншою мовою.

Використання зручної для вас мови допоможе активно спілкуватися будь-де. Це також сприяє створенню веселої обстановки під час занять.

Двомовність дуже полегшує вивчення іноземної мови, якщо процес створено у формі гри.

Двомовні книжки для дітей

Двомовні книги є чудовим ресурсом, і багато дитячих книг видаються двома мовами. Якщо ви розмовляєте вдома іншою мовою, крім української, читання двомовних книг з дитиною також може допомогти вам краще ознайомитися з іноземною мовою.

Інший варіант - почитати книгу вголос англійською мовою або послухати аудіокнигу англійською, а потім оцінити зміст українською.