Як навчити дитину співати: поради та рекомендації

Як навчити дитину співати

Малюки полюбляють наслідувати дорослих на екрані, уявляючи себе артистами естради. Якщо у дитини виявляється голос і музичний слух, її можна віддати до хорошої музичної школи або студії, наприклад, як Соломрія - solomriya.com.ua. Але як бути, якщо дитина не проявляє до співу ані найменшого інтересу?

Діти можуть навчитися співати, якщо заняття будуть цікавими та надихаючими. Прищеплювати любов до музики можна буквально з народження. Колискова над засинаючим немовлям - перша сходинка для розвитку слуху та розуміння співу.

Поради та рекомендації про те, як навчити дитину співати, допоможуть крихітці освоїти ази вокалу, а вам - виростити різнобічну особистість.

Чому дитина не співає

Як голос, так і музичний слух у дитини можна розвивати. Маля може не проявляти музичних здібностей, якщо не чула маминого співу. Виправити ситуацію допоможуть дитячі пісні та колискові перед сном. Навіть якщо у вас особливого таланту немає, регулярно займайтеся уроками вокалу вдома разом з дитиною. Ці заняття обов'язково підуть їй на користь.

Як навчити дитину співати

1. Підбирайте для занять прості пісеньки з короткими фразами, щоб малюк міг легко їх повторити та запам'ятати. Підбирайте репертуар, який подобається вашій дитині.

2. Текст має бути простим і зрозумілим, незнайомі слова тут же пояснюйте. Таким чином, поповниться ще й лексичний запас малюка.

3. Познайомте дитину з основними жанрами пісень. Колискова пісенька співається тихим і спокійним голосом, дитячі пісні - веселі та рухливі.

4. Щоб навчити дитину співати вдома, оточуйте її музикою. Дитяча гітара, барабан, піаніно, сопілка - будь-які іграшкові інструменти можуть допомогти у розвитку навичок співу. Якщо в будинку є справжній інструмент, обов'язково задійте і його.

5. Не потрібно виявляти зайву суворість, якщо малюк не потрапляє в ноти. Критика та тиск з вашого боку можуть відбити цікавість до уроків вокалу раз і назавжди.

6. Примушувати малюка до уроків музики теж не потрібно. Вони мають сприйматися як весела гра, а не обов'язок. Призначайте заняття, коли дитина в доброму гуморі.

7. Показуйте своїм прикладом, як треба співати правильно. Діти засвоюють більшість навичок шляхом копіювання. Повторюйте музичні фрази по кілька разів, щоб малюк краще запам'ятав.

8. Суміщайте пісню з танцем - це допоможе розкріпачити дитину та дозволить їй краще запам'ятовувати пісеньки. Прості рухи піднімуть настрій.

9. Обрані пісеньки не мають перевищувати вокальний діапазон дитини. Не допускайте, щоб маля було змушене «тягнутися» за високими звуками та зривати голос. Слідкуйте за диханням малюка: дитині потрібно частіше брати повітря під час співу, ніж дорослому.

10. Уроки вокалу вдома не повинні затягуватися. Діти не можуть довго бути зосередженими на чомусь одному. Крім того, тривалий та гучний спів шкідливий для голосу.

Ви можете навчити дитину дошкільного віку співати вдома - в цьому немає нічого складного. Перші кроки у вокалі включають розучування дитячих пісеньок та гру на музичних інструментах. Заняття мають бути дитині в радість, а не перетворюватися на муштру. Коли дитина підросте, можна продовжувати розвивати навички співу під час уроків з викладачем.