Як одягнути дитину взимку

Як одягнути дитину взимку

Правильний одяг для немовля, комбінезон для дітей старшого віку, зручна шапка та непромокальні черевики - все, що потрібно, щоб зустріти зиму.

Головний принцип підбору одягу для дитини взимку

Одяг як для немовлят, які більшу частину прогулянки проводять в колясці, так і для дітей старшого віку, має бути багатошаровим. Перший шар покликаний відводити вологу, другий - зберігати тепло, третій - не пропускати вологу всередину, але випускати її назовні і зберігати тепло. Зверніть увагу на те, що термобілизна та колготки мають бути відповідного розміру, інакше дитина буде відчувати дискомфорт.

Багатошаровість допоможе батькам регулювати кількість одягу та рівень тепла в залежності від температури повітря на вулиці. Прибирайте, додавайте та варіюйте шари в залежності від погодних умов. В якості першого шару підійде термобілизна, до складу якої входить бавовна, або вовняна (для більш прохолодної погоди), але тільки з м'якої вовни, приємної до тіла. Другий шар - це, зазвичай, фліс, третій - комбінезон.

Чи може тонка та легка куртка бути теплою?

Як підібрати одяг для дитини взимкуЦе частий привід для сумнівів. Але сучасний одяг за невеликого об’єму і ваги дійсно може дуже добре зберігати тепло. Кращі куртки, які роблять для дослідників Півночі з наповнювачем з пуху канадського гусака, важать не дуже багато, а працюють завдяки унікальній структурі цього пуху. Він створює безліч повітряних осередків, які утримують природне тепло, вироблене людиною. За цим же принципом працюють сучасні штучні утеплювачі. До речі, придбати якісні дитячі куртки в Україні уроздріб та оптом можна тут https://barbarris.com/detskiye-kurtki-optom

Вагу утеплювача найчастіше вказують на етикетці. Оптимальний утеплювач для зимових прогулянок важить 160 грам, для активних занять спортом - 110 грам. Особлива відповідальність лежить на верхньому шарі: він має захищати від вітру, не пропускати вологу всередину, але виводити її назовні. Захист від вітру забезпечується щільністю тканини, а захист від вологи - мембраною.

Мембрана - це пориста плівка, яка пропускає повітря, але утримує вологу. Мембрани бувають різними за ступенем захисту від промокання. Мембрана може виглядати як плівка всередині виробу або наноситься на виворітний бік верхньої тканини комбінезона або куртки.

Наносять її зсередини, щоб вона не могла пошкодитися за зовнішніх впливів. Мембрана має пористу структуру, щоб "дихати", але може забиватися і втрачати свої робочі властивості. Саме тому мембранні вироби важливо прати спеціальними засобами, в складі яких немає кондиціонерів.

Як підібрати теплий одяг для немовлят?

Мембрана зовсім не потрібна новонародженим дітям, які гуляють в колясці. Зайва плівка, навіть дихаюча, все одно ускладнює рух повітря: дитина знаходиться не тільки в самому комбінезоні, але й в колясці і часто в колясочних конвертах. Тому в зимових комбінезонах для новонароджених важливим є саме відсутність мембрани. Правильний комбінезон має захищати дитину від вітру, зберігати його в теплі та добре "дихати", тобто бути максимально повітряпроводімим, тоді як захист від зовнішньої вологи не є важливим (мембрана в цьому випадку працює як плівка і тільки заважає). Також бажано використовувати теплий овечий конверт для додаткового шару та для захисту від вітру. Найкраще підійде конверт з хутра ягня - це найтепліше, що існує для немовлят в колясці або санках.

Правильні аксесуари для дитини взимку

Замість шарфа рекомендується обирати спеціальні вовняні комірці, які не з'їжджають та не розв'язуються і не заважають дитині. Обрати вдалу шапку також дуже важливо. Найзручніша - це шапка-шолом, бо вона щільно закриває вуха і створює надійний захист від холоду з усіх боків. Шапка має бути правильно підібрана за розміром, не купуйте її на виріст.

На прогулянках в морози важливо не пропустити холодне повітря всередину, адже термос з незакритою кришкою ніколи не збереже тепло: використовуйте горловини та щільно закривайте рукава рукавицями або рукавичками, фіксуйте їх спеціальними липучками. Нижній край курток також важливо щільно фіксувати на стегнах.

Правильне взуття для зимових прогулянок

Взуття має бути з водонепроникним верхнім шаром та внутрішнім утеплювачем. Важливо добре підібрати чоботи або черевики за розміром.

 

Якщо малюк сидить в колясці і виходить лише іноді, обирайте чобітки на овечому хутрі з підошвою. Для активних дітей підійдуть непромокальні чоботи. У сильну сльоту бажано віддавати перевагу взуттю на гумовій основі. При виборі враховуйте, що поверх чобіт будуть зимові штани, тому хутро в ниній частині штанів може виявитися незручним.