Як підібрати мобіль для дитини

Як підібрати мобіль для дитини

Підбираючи іграшки для новонародженого малюка, можна помітити, що в магазинах існує величезний вибір мобілів, які кріпляться на ліжечко або прикріплюються до стіни. Спробуємо розібратися, що таке мобіль.

Мобіль - це незвичайна іграшка складної конструкції, яка кріпиться до боковини дитячого ліжечка. Вона складається з двох дуг, скріплених у вигляді хреста. На кожному кінці такої конструкції є невелика іграшка, тобто всього їх чотири.

Мобіль на ліжечко допомагає малюкові розвиватися, заспокоює його, а також піднімає настрій.

Різновиди мобілів для дітей

Існує величезна кількість найрізноманітніших мобілів. Всі вони поділяються за структурою матеріалу, з якого виготовлені іграшки, а також за типом механізму, який приводить конструкцію мобіля в дію.

  • Мобілі з м'якої тканини. Якщо іграшки мобіля виконані з м'яких матеріалів, то вони обов'язково мають зніматися, щоб в будь-який момент їх можна було випрати. Головна перевага таких мобілів - їх легкість. Якщо раптом така конструкція впаде на малюка, це не завдасть йому неприємних відчуттів і, тим більше, не зашкодить йому. Такі мобілі не завжди забезпечені механізмом, який приводить його в дію.
  • Пластикові мобілі. Таку конструкцію дуже легко розібрати і помити або протерти м'якою тканиною, що є незаперечною перевагою. Також додатковими перевагами є низька ціна і довгий термін служби. Однак варто сказати про те, що якщо така конструкція впаде на малюка, це може йому завдати шкоди. Подбайте про те, щоб пластиковий мобіль міцно тримався до стінки ліжка, тоді можна буде не турбуватися за безпеку малюка.
  • Важливо! Якщо упустити на новонароджену дитину такий предмет, як важкий пластиковий мобіль, це може негативно позначитися на її подальшій поведінці. У перші місяці життя наворочені іграшки дитині не потрібні. Досить вибрати простий та легкий мобіль, виготовлений з безпечних тканин.
  • Мобілі з ручним механізмом. Такі мобілі виготовляють вже багато років. Найчастіше використовується механізм з ручним заводом при виготовленні бюджетних пластикових моделей. Головна перевага - це приємні спокійні мелодії. А недолік в тому, що постійно доводиться заводити іграшку, бо грає вона на протягом 1-3 хвилин.
  • Мобілі на батарейках. Це вже більш сучасні моделі мобілів. Звук у них менше "живий", ніж у мобілів з ручним заводом. Однак грають і крутяться такі конструкції протягом 30 хвилин, як мінімум. Ця перевага допоможе малюкові заспокоїтися і налаштуватися на сон.
  • Мобілі з тканини без музики і ручного механізму. Відмінний варіант, як для новонароджених, так і для дітей старшого віку. Однак як мобіль таку іграшку вийде використовувати недовго. Швидше це буде звичайною іграшкою, в яку малюкові буде цікаво грати: гризти її, смикати, досліджувати на дотик.

Основні критерії при виборі мобіля

Не дивлячись на таке розмаїття іграшок для дітей, молодим батькам слід знати, за якими основними параметрами варто вибирати мобіль для новонародженого.

  • Безпека. Всі елементи мобіля мають бути виконані з якісних і безпечних матеріалів. Навіть якщо злегка відчувається хімічний запах, не варто купувати таку іграшку. Всі деталі мають бути відносно великими, щоб дитина не могла за жодних обставин їх проковтнути.
  • Матеріал. Якщо дитячий мобіль виготовлений з тканини, то всі його деталі повинні зніматися або відв'язувати для подальшого їх прання. Пластиковий мобіль також повинен розбиратися, щоб його повністю можна було помити або протерти тканиною, змоченою антибактеріальним розчином.
  • Звук. Музика, яку програє мобіль, має бути тихою і спокійною. Найкраще, щоб програвалися класичні композиції Моцарта, Баха чи Бетховена. Такі мелодії прищеплюють любов до музики і розвивають дитину.
  • Додаткові функції. Сучасні мобілі оснащені не тільки поворотними і музичними механізмами, а також часто вбудованими проекторами, які транслюють зображення на стелю або стіну. Також зустрічаються в мобілях функції управління за допомогою пульта або мобільного телефону. Чи потрібні подібні нововведення малюкові чи ні, вирішувати батькам. Коштують такі іграшки досить дорого.