Як полегшити життя молодої мами у побуті?

Як тільки-но Ви повертаєтесь з новонародженим малюком додому, складається враження, що він займає 100% Вашого часу і на домашні справи нічого не залишається. А як же сон, гарний настрій та догляд за собою? Як навчитися встигати виконувати всі хатні справи з малюком? Та ще й не падати з ніг від втоми?

Для полегшення життя мами з малюком потрібен чіткий план дій.

Як полегшити життя молодої мами у побуті

Головне - спокій.

Якщо Ви будете нервувати від того, що не можете встигнути зробити все, легше не стане нікому, а настрій мами дуже впливає на поведінку дитини. Тож потрібно заспокоїтися та усвідомити, що тепер Ваш графік підпорядкований маленькій і поки що безпорадній людині. Але так буде не завжди, дитинка підросте, і згодом все зміниться. Також потрібно розуміти, що кожна людина має свій ресурс енергії та не намагатися зробити більше, ніж Вам під силу. Робота понад ресурси призведе до нервових зривів та поганого настрою.

А хіба воно того варте ?

Складайте перелік справ на день.

Запишіть на папері перелік того, що саме потрібно виконати, навіть найдрібніші справи. Адже з малюком виконання навіть елементарних гігієнічних процедур може стати складним завданням. Таким чином Ви зможете оцінити весь масштаб роботи, а ще не потрібно буде увесь час усе це тримати в голові. Також визначте, які справи можна взагалі викреслити зі списку, якщо раптом захворіли чи цього дня малюк веде себе надто неспокійно. Для такого випадку сміливо залишайте тільки виконання гігієнічних процедур, приготування найпростішої їжі та сон. Плануйте роботу так, щоб ще й догляд за дитиною чергувати з нею.

Правильно визначайте пріоритети.

Засоби гігієни, які полегшуєють життя молодої мами

Завжди для себе із всього списку справ виділяйте найважливіші, а другорядні можна залишити на потім або взагалі не робити. Поки дитина маленька і потребує максимум Вашої уваги, на першому місці буде догляд за малюком, годування та спілкування.

Придбайте гаджети, необхідні у побуті.

Людство винайшло чимало корисних речей, у тому числі і таких, які можуть значно полегшити життя матусь з малюками. При догляді за дитиною Вам знадобиться комод пеленальний, на якому дуже зручно переодягати малюка та виконувати гігієнічні процедури. Довіряйте прання пральній машині, а миття посуду посудомийній. Не обтяжуйте себе зайвим прасуванням, прасуйте тільки те, що вкрай потрібно. Прибирання нехай робить робот-пилосос. Готуйте тільки найпростіші страви та заморожуйте напівфабрикати.

Використовуйте засоби гігієни.

Підгузки значно полегшують життя сучасних матусь, тож використовуйте pampers і малюк спатиме довше.

Робіть все з малюком.

За можливістю робіть домашні справи з дитиною. Використовуйте слінг або кенгуру для роботи з малюком. Так можна і з дитиною бути ближче, і домашні справи зробити.

Просіть про допомогу.

Якщо є така можливість, не соромтеся просити про допомогу чоловіка, бабусь та дідусів. Адже мамі, яка 24 години на добу знаходиться з малюком, просто необхідно хоча б ненадовго відпочити та відволіктися від турбот і побути наодинці з собою. Тому сходити на прогулянку з малюком може і хтось із рідних, поки Ви будете відпочивати та набиратися сил.

Відпочинок молодої мами

Відпочивайте.

Намагайтеся використати кожну вільну хвилинку на сон, особливо якщо малюк теж спить. Адже постійне недосипання призводить до виснаження, як морального, так і фізичного. І тільки сон може допомогти відновити запас енергії.

Насолоджуйтесь кожною миттю.

Як би складно не було спочатку, намагайтеся запам’ятати та відчути кожну мить, адже ці прекрасні моменти вже ніколи не повторяться. Малюк підросте і не потребуватиме вже стільки догляду, але все-таки ті миті, коли він ще такий крихітний та безпорадний, для кожної мами особливі і незабутні. Значить цей період має бути сповнений любові та ніжності, а побутові справи та дрібні проблеми взагалі не варті того, щоб витрачати цей дорогоцінний час на них!