Як привчити дитину до горщика

Як привчити дитину до горщикаПрактично всі мами знають, коли малюк почне повзати, коли ходити, але мало хто знає, та і мало хто замислюється, коли і найголовніше як привчити дитину до туалету. Постійно на різних інтернет форумах задаються одні і ті ж питання: що робити, якщо дитина боїться горщика, коли треба привчити дитину горщика, як швидко і легко привчити дитину до горщика? Але, чітких та однозначних відповідей на ці питання не отримують, так як їх просто немає. Немає чіткої інструкції, як правильно привчити дитину ходити до горщика, бо все дуже індивідуально.

Правда що привчати дитину ходити до горщика це важка праця?

Не варто слухати своїх численних знайомих, які радячи, як привчати малюка будуть стверджувати, що це непросто і, що це важка праця. Насправді все досить просто, в певному віці у дітей є період, коли відбувається природне звикання до цього процесу. Тому часто можна чути від молодих мам, що я от ніяк не могла привчити дитину, вся страждає, а потім раз і вийшло. Не дарма я стільки часу мучилася, і завзятість дала свої плоди - малюк привчений до горщика. Але, це сталося не тому, що дитину довго привчали, а просто тому, що якраз і настав той самий період природного звикання дитини. Але є загальні правила, коли можна привчати дитину до горщика.

Коли варто почати привчати дитину до туалету

Для початку кілька простих істин. Вередливу дитину складніше привчити до цього процессу, також хлопці привчаються до пізніше, ніж дівчата, бо хлопчикам складніше керувати своїми м'язами, які контролюють процес сечовипускання. Також дитину складніше привчити до горщика, якщо вона звикла до памперсів.

Тепер трохи зупинимося на фізіологічних особливостях дитини. Отже, можливість контролювати свій сечовий міхур і кишечник розвивається у дитини приблизно у віці від півроку до року. У цей час дитина починає активно вивчати можливості свого тіла, наприклад, вона може попісяти і поплескати по калюжі долонькою, намагаючись зрозуміти, що це і як, також дуже часто діти в цьому віці спостерігають за процесом, а потім вивчають вміст горщика. Також у цей час дитина починає, граючи регулювати сечовипускання. В цей період вже можна намагатися привчати дитину до горщика. Правда, якщо дитина дуже активна, то це навряд чи вийде, але зі спокійними дітьми цілком можливо. Звичайно, привчити дитину до правильного випорожнення у цьому віці неможливо, але саджаючи його на горщик, Ви знайомите малюка з ним, що вже зовсім не погано. У деяких малюків вже в цьому віці можна сформувати стійкий навик користування горщиком, але якщо навіть і не вийшло, то нічого страшного, бо як ми вже казали, ми наводимо середньостатистичні дані, а кожна дитина-це індивідуальність. Намагайтеся привчити дитину сидіти на горщику приблизно з 10 хвилин, але не садіть на нього занадто часто, так як це може викликати у малюка неприйняття горщика. Отже, з півроку можна починати привчати дитину до горщика, йдемо далі.

У віці 10-13 місяців дитина починає проявляти більше самостійності, може вередувати і відмовлятися від горщика, навіть у тому випадку, якщо до цього вона була привчена раніше. Якщо Ваш випадок саме такий, то цей період треба просто пережити, дозволивши дитині трохи відпочити від цього предмета.

У віці 14 місяців необхідно знову почати привчати дитину до горщика. У цьому віці вже треба мислитись, як привчити дитину користуватися горщиком свідомо і самостійно.

У два роки малюк вже розуміє мову і йому можна пояснити, куди і навіщо потрібно ходити по своїм природним потребами, тому багато батьків починають привчати малюка у цьому віці. Та й калюж можна буде уникнути, тим більше буде просто привчити дитину до горщика і тому, що в цьому віці діти починають активно цікавитися туалетними справами. В цей час дитина вже сама починає проситися на горщик, видаючи певні звуки або подаючи певні знаки. Але, все ж повністю самостійно користуватися горщиком дитина навчиться між 2 і 2.5 роками.

Основні правила привчання малюка

Певного методу, як швидко привчити дитину до горщика, такого щоб він підходив абсолютно всім, в природі не існує, адже кожна дитина-це індивідуальність. Але все ж загальні правила існують, вони підходять більшості дітей. Отже.

Перш, ніж почати привчати малюка до правильного випорожнення, необхідно дочекатися ознак готовності дитини до цього навчання.

Для того щоб швидко і правильно привчити малюка до горщика використовуйте тільки метод заохочення, а не примусу (ні в якому разі). Не будьте занадто наполегливою, не примушуйте дитину, інакше вона почне пручатися іСпособи щоб привчити дитину до горщика процес привчання може дуже сильно затягнутися, бо вона буде чинити опір цьому всіма силами.

Завжди тримайте горщик під рукою, після кожного прийому їжі, а також до і після сну, до і після прогулянки пропонуйте його дитині.

Якщо дитина боїться горщика, то починайте привчати його помаленьку, як тільки малюк починає вередувати, відпустіть його з горщика.

Ніколи не сваріть дитину за те, що нічого не вийшло.

Обов'язково похваліть дитину, якщо все пройшло вдало.

Запам'ятайте, що найлегше привчити дитину, який не носив підгузків. З «памперсними» дітьми процес навчання буде трохи складніше, та і калюжі на підлозі доведеться потерпіти.

Привчаючи дитину до горщика необхідно постійно тримати його штанці сухими і чистими. До хорошого швидко звикають і дитина не виняток. Також варто пояснювати дитині (тільки ненав'язливо) і всім своїм виглядом показувати, що брудні штанці це дуже зле й недобре. Бажання дитини постійно бути чистеньким дуже сильно допоможе швидко привчити дитину проситись до туалету.

Привчаючи дитину до горщика необхідно ласкаво пояснювати, навіщо потрібен горщик.

Після кожної «аварії» нагадуйте дитині, що свої справи необхідно робити в горщик. Можна навіть виявити легке розчарування, але тільки дуже обережно, будьте дуже терплячі і спокійні.

Пропонуйте йому після кожного сну і прийому їжі сісти на горщик.

Як привчити дитину до горщика якщо вона чинить опір

Для початку розглянемо досить легку форму опору дитині привчання до горщика. У цьому випадку дитина сідає на горщик, але абсолютно нічого не робить сидячи на ньому, зате відразу ж бруднить штанці, як тільки встає з горщика. Іноді дитина стримується не тільки сидячи на горщику, але і протягом всього дня. Такий запор називають психологічним. Шкоди здоров'ю дитини він не принесе, але це показує, в якому стані знаходиться нервова система дитини. Для того, щоб привчити дитину не стримуватися, мати повинна перебуваючи поруч ласкавими словами нагадати дитині, що саме він повинен зробити сидячи на горщику. Якщо дитина просиділа 10 хвилин, але нічого не зробила, то тримати його довше безглуздо і навіть шкідливо, бо вона почне недолюблювати горщик, на якому його тримають насильно, почне пручатися і що найстрашніше, почне боятися і ненавидіти його вважаючи небезпечним, врешті вона просто відмовиться на нього сідати.

Опір малюка може тривати до декількох тижнів. Природно, що на цей час про будь-які спроби привчити дитину до правильного випорожнення варто забути і просто перечекати цей час.

Як привчити дитину якщо вона боїться горщика і відмовляється на нього сідати

Не вдається привчити дитину до горщикаНабагато більш важка форма опору, коли дитина взагалі відмовляється сідати на горщик. Це може статися внаслідок неправильних методів і дій, за допомогою яких намагалися привчити дитину раніше, а може і без всяких видимих причин. Можна спробувати жартами і ласкавою розмовою відвернути увагу дитини і спробувати посадити його на горщик. Але, в разі якщо дитина категорично відмовляється сісти на горщик змушувати її не варто. Два тижні не робіть жодних спроб привчити дитину до горщика, але через два тижні скажіть їй доброзичливим тоном, що вона все одно скоро буде користуватися горщиком, як і всі дорослі діти. Уважно спостерігайте за дитиною і коли зрозумієте, що вона готова - продовжуйте.

Чому ніяк не вдається привчити дитину до туалету

Не турбуйтеся, якщо навіть після привчання дитини до горщика у неї періодично відбуваються «аварії». Ось причини, за якими аварії можуть трапитися у дитини навіть після того, як він вже привчена.

Коли у малюка ріжуться зуби.

Якщо дитина захопилася грою, то вона може просто забути, що їй необхідно сходити в туалет.