Як розрахувати термін вагітності: встановлення точної дати пологів

Визначення термінів вагітності в гінекології проводиться з використанням декількох показників. Лікар-гінеколог використовує акушерську методику, яка орієнтована на дату останньої менструації. Інформацію уточнюють за результатами УЗД. Знаючи, як розрахувати термін вагітності, можна не тільки спостерігати за станом здоров'я жінки та малюка, але й вчасно призначати необхідні аналізи, своєчасно та правильно призначити час виходу в декрет та дату пологів. Детальніше про такі нюанси можна дізнатися на сайті EVA Blog.

як розрахувати термін вагітності

Акушерський метод

Жінці важливо дізнатися про зачаття на ранніх термінах, що дозволить своєчасно відмовитися від шкідливих звичок та в потрібний термін стати на облік до гінеколога. Майбутня мама повинна буде скорегувати терапію (якщо вона проходить лікування), відмовитися від прийому різних ліків, не перебувати тривалий час на сонці, не палити, не приймати алкоголь. Настання вагітності визначають по ряду ознак. До найголовніших відносять затримку місячних. Вагітність супроводжується також нудотою вранці (супроводжувати неприємні відчуття можуть весь день), збільшенням молочних залоз, набряклістю, зміну настрою.

Щоб підтвердити або спростувати припущення, рекомендовано зробити тест на вагітність (його результат максимально точний – досягає 99%). Використати такий спосіб можна лише на п'ятий тиждень після останньої менструації.

Якщо тест показав дві смужки, можна відправитися до гінеколога. Доктор використовує акушерський метод для підрахунку. Саме він визнаний найправильнішим. Акушерських тижнів у вагітності 40 та більше. Часто дату пологів ставлять на кінець сорокового, але відбутися подія може в період з 37 до 42 тижні. І це визнано абсолютною нормою.

Як розрахувати термін вагітності за допомогою акушерського методу? Для цього необхідно використовувати прості формули:

  • від першого дня менструації віднімають 3 місяці та додають 7 днів;
  • до першого дня менструації додають 9 місяців й 7 днів;
  • до першого дня менструації додають 280 днів.

Будь-який із зазначених методів відносять до точних. Використовувати доктор може будь-який – результат буде правильним. Важливо розуміти, що один акушерський місяць дорівнює 4 тижні (28 дня). У вагітності 10 акушерських місяців, які розділені на три триместри.

Використання точних методик

Будь-яка методика дає змогу визначити дату пологів. Щоб визначити дату, використовують інформацію про таке:

  • Овуляція. Можна визначити термін та час пологів за передбачуваною датою зачаття. До конкретного числа додають 14 днів.
  • Остання менструація на обстеженні у гінеколога. Все у першому триместрі матка збільшиться до розмірів яйця курки.
  • УЗД. Крайній термін, на який цілком можна ще орієнтуватися, – це період в 12 тижнів. Це час для першого пренатального скринінгу. Його мета полягає у виявленні ймовірності хромосомних відхилень. У цей період можна скорегувати терміни, які були поставлені невірно.

Доктор самостійно вибираємо метод, який використовує для встановлення точного терміну вагітності.