Як стежити за здоров'ям і розпорядком дня дитини

Як стежити за розпорядком дня дитини

Усі батьки хочуть, щоб їх дитина росла здоровою та міцною, і важливу роль в цьому відіграє правильний режим дня (сон, відпочинок, прогулянки та ін.). Але у багатьох матерів виникають проблеми з тим, як вибрати найбільш підходящий варіант режиму, який допоможе організувати час з максимальною користю для немовляти і без зайвого стресу для дорослих, а також як привчити малюка до розпорядку дня.

Навіщо потрібно дотримуватися розпорядку дня для малюків

Грамотно організований режим відпочинку та неспання буде корисний як дитині, так і його мамі. Важливо, щоб графік максимально сходився з природним режимом немовляти – тоді його нервова система не буде порушена, у дитини будуть розвиватися корисні звички, зміцнюватися імунітет, він буде швидко відновлювати сили та адаптуватися в соціумі. Також немовлята, які живуть за певним розпорядком дня, ростуть спокійними і дисциплінованими, адже вони впевнені, що в потрібний час завжди зможуть поїсти, поспати, побувати на прогулянці на свіжому повітрі, пограти з дорослими.

Якщо у малюка вироблений режим, це йде на користь і його батькам. Знаючи все про розпорядок сина або дочки, ви зможете заздалегідь розпланувати свій день. Для всієї сім'ї буде забезпечений хороший та тривалий сон, до того ж непередбачені порушення режиму будуть переноситися легше.

Принципи організації розпорядку дня для малюків

Принципи організації розпорядку дня для малюків

Варто вивчити основні принципи, на яких ґрунтується побудова правильного режиму дня для немовлят:

  • Індивідуальний підхід. Вибираючи режим для дитини, потрібно враховувати її індивідуальні особливості та звички. Батьки мають розуміти, що правильний розпорядок залежить від ритмічності фізіологічних процесів організму новонароджених дітей. Щоб малюк добре ріс і гармонійно розвивався, потрібно враховувати його біологічні ритми.
  • Розумні компроміси. Життєвий ритм малюків залежить від режиму, дотримання якого сприяє полегшеному засипанню, гарному апетиту, спокійному переходу від одного виду діяльності до іншого. Але скрізь потрібна міра, і режим дня не повинен стати непорушним законом життя. Звичайно, для здоров'я і гарного самопочуття малюків та батьків слід підтримувати заведений розпорядок, але іноді потрібно йти на компроміси з огляду на зручність, природні потреби та інтереси всіх членів сім'ї.
  • Послідовність. Батькам потрібно бути регулярними, послідовними та погодженими у своїх діях. У дітей дошкільного віку довго не формуються навички правильної поведінки, і якщо дорослі непостійні в своїх діях або рішеннях, то малюкам буде вкрай важко закріплювати свої позиції. Також важливо забезпечити єдність всіх членів сім'ї.
  • Гнучкість. Будь-які розпорядки дня в певний момент себе вичерпують і вимагають коректування, адже у дітей постійно змінюються потреби. У міру дорослішання при складанні розпорядку дня слід враховувати самопочуття та настрій малюків, особливо якщо встановлений режим шкодить їх здоров'ю.

Як забезпечити дотримання немовлятами розпорядку дня

Як забезпечити дотримання немовлятами розпорядку дня

Щоб налагодити режим дня дітей, потрібно дотримуватись таких правил:

  • вироблення у новонародженої дитини звички швидко засипати: для цього укладайте немовляти спати на свіжому повітрі, провітрюючи її кімнату, заколисуючи кілька хвилин, наспівуючи колискові пісні;
  • виключення перевтоми: перед сном краще не грати з малюками в активні ігри;
  • регулярні прогулянки на свіжому повітрі: на сайті https://spok.ua/pushchairs-in/c018/ можна купити відповідну дитячу коляску, яка дозволить зі зручністю та комфортом гуляти з малюком на свіжому повітрі протягом тривалого часу;
  • правильна організація годування: не можна перебивати немовлятам апетит та перегодовувати, при цьому бажано синхронізувати прикорм з прийомами їжі у дорослих (сніданком, обідом, полуднем, вечерею);
  • днем ​​освітлення в кімнаті має бути яскравим, а вночі слід забезпечити повну темряву або приглушене світло, щоб немовля звикало до того, що вночі потрібно відпочивати.