Як ввести прикорм і організувати харчування малюка

Як ввести прикорм і організувати харчування малюка

Часто батьки стикаються з проблемою поганого апетиту у дітей. Діти їдять тільки певні продукти, не хочуть пробувати нове, їдять неохайно або їдять дуже мало. Харчові звички закладаються у ранньому дитинстві, буквально з першого прикорму. Як же допомогти малюкові сформувати правильне ставлення до їжі і хороший апетит? З чого починати прикорм?

Ось кілька ідей, як пробудити харчової інтерес у дитини, привчити їсти з задоволенням і добре поводитися за столом.

Коли почати підгодовувати малюка

Залежно від рекомендації вашого педіатра виберіть, що саме ви почнете давати дитині в першу чергу. Також зверніть увагу на схему введення прикорму, яку можна знайти за посиланням https://prikorm.org/ru/schema-vvedennya-prykormu/

Сучасні педіатри рекомендують годування виключно грудним молоком до 6 місяців, проте деяким малюкам педіатри можуть призначити прикорм трохи раніше через проблеми зі здоров'ям або недостатню вагу. З 6 місяців до 2-х років педіатри рекомендують поєднувати материнське молоко та тверду їжу.

З яких продуктів почати

Виберіть, що саме ви почнете давати дитині в першу чергу (це можуть бути овочеві або фруктові пюре, або злаки).

Дуже важливо, щоб їжа була смачною. Спробуйте самі те, чим ви годуєте дитину. Від самого початку вибирайте поєднання, звичні у вашій родині. І пам'ятайте, що пюре з брокколі з баночки дитячого харчування не зможе зрівнятися з свіжоприготованим!

Досить скоро ви зможете урізноманітнити меню дитини, змішуючи кілька овочів або фруктів. Орієнтуйтеся на смакові переваги вашої дитини. Якщо ваш малюк випльовує третю ложку морквяного пюре, навряд чи слід продовжувати спроби, навіть якщо ваш педіатр вважає це ідеальним прикормом.

Також слід орієнтуватися на продукти, прийняті у вашій родині. Щойно дозволить вік дитини (зазвичай близько року), переводьте малюка за загальний стіл, виключаючи сіль, цукор, смажене та свідомо шкідливі продукти.

Як почати прикорм

Під час найперших ложок пюре, посадіть малюка навпроти себе на зручний стілець. Візьміть трохи пюре і злегка доторкніться до губки дитини. Не варто класти повну ложку у випадково відкрившийся рот. Запасіться терпінням, можливо протягом декількох днів або навіть тижнів малюк не буде готовим пробувати нову їжу.

Як починати вводити прикорм

Де буде їсти дитина

Щойно малюк почне пробувати їжу і сидіти, саджайте його на високий стілець за загальним столом. Ідеально, щоб всі члени сім'ї їли разом і дотримувалися режиму харчування. Коли це неможливо (наприклад, якщо ви чекаєте гостей), краще дати дитині перекусити, коли вона голодна, але опісля все-таки посадити малюка за загальний стіл.

Як розважати дитину під час їжі

Багато батьків вважають за необхідне розважати дитину, щоб вона не вставала з-за столу. Але якщо ви привчите малюка їсти за переглядом телевізора, або розважаючи його пісеньками та віршами, вам не тільки буде складно його відучити згодом, ви також будете відволікати його від самого процесу прийняття їжі та сприйняття почуття смаку. Найкраща розвага під час обіду - приємна розмова. Якщо дитина встає з-за столу, то спокійно, але наполегливо запропонуйте їй повернутися.

Як привчити дитину їсти акуратно

Щойно дитина навчиться тримати ложку та підносити її до рота, ви можете дозволити їй з'їсти свій обід самостійно. Не бійтеся забруднити одяг. На цьому етапі не варто турбуватися про те, що дитина їстиме неохайно в майбутньому. Краще надіньте слюнявчик або повністю роздягніть дитину. Запропонуйте користуватися серветкою.

Більш дорослій дитині пропонуйте все ті прилади, якими прийнято користуватися у вашій родині. Не наполягайте, а просто покажіть спосіб їх використання. Покажіть дитині як накладати їжу із загальної тарілки в свою. Завжди звертайте увагу дитини, що вона може покласти собі стільки їжі, скільки зможе з'їсти. Так поступово малюк навчиться звертати увагу на те, наскільки він голодний.