Як визначити вагітність до затримки?

Як визначити вагітність до затримкиОдне з найбільш поширених питань у жінок, які мріють зачати дитину або, навпаки, бояться небажаної вагітності: "Як визначити вагітність до затримки?" Одна чекає не дочекається стати мамою, ну, а інша хоче перервати небажану вагітність як можна швидше, адже чим раніше проведений аборт, тим менша ймовірність ускладнень. Лікарі стверджують, що наявність вагітності можна підтвердити або спростувати тільки після спеціальних аналізів. Насправді, є кілька ознак того, що наступила вагітність.

Перші ознаки вагітності до затримки

Перші ознаки вагітності з'являються ще до затримки, але вони бувають не у всіх жінок.

1. Імплантанційна кровотеча

Найбільш явна та рання ознака вагітності. Іноді жінка може не помітити або не надати великого значення цьому явищу, але воно, як правило, свідчить про вагітність, що настала. Імплантація – прикріплення заплідненого плодового яйця до стінки матки. Воно супроводжується кров'янистими виділеннями яскраво-червоного або рожевого кольору. Зазвичай воно виникає приблизно через тиждень (до 10 днів) після зачаття. У нормі воно не має тривати більше доби. Зазвичай це лише мажучі виділення протягом кількох годин.

2. Прискорене сечовипускання

Жінка ще до затримки менструацій може відчувати часті позиви до туалету. На ранньому терміні це пов'язано не з ростом матки, а з розслабленням сфінктера сечового міхура, під дією гормонів.

3. Збільшення кількості виділень з піхви, поява молочниці

В період овуляції у жінки спостерігаються слизові виділення з піхви. Так навіть можна самостійно визначити сприятливий період для зачаття. Теж саме відбувається і при настанні вагітності. Також, через зниження імунітету, що є нормальним явищем при вагітності, у жінки може з'явитися молочниця, навіть якщо раніше її ніколи не було.

4. Зміна сексуального потягу

Через гормональні зміни деякі жінки відзначають підвищення лібідо, інші, навпаки, зниження сексуального потягу.

5. Біль, чутливість і набухання молочних залоз

Больові відчуття і набухання грудей в перші тижні після зачаття можуть бути точно такими ж, як і перед менструаціями. Підозри можуть підтвердитися, якщо місячні не наступають, а груди продовжують боліти.

6. Біль, поколювання в нижній частині живота та промежині

Також як і больові відчуття в грудях, біль у нижній частині живота часто є першою ознакою вагітності. Як правило, вони не є несприятливими ознаками – вони не сильні і досить швидко проходять. Деякі жінки починають відчувати свою матку з перших днів вагітності – це дуже явна ознака.

7. Нездужання, підвищення температури

Незначне підвищення тіла у вагітної є нормальним явищем на ранньому терміні. Жінці здається, що вона хворіє, ніби у неї жар і вона стомлена.

8. Нудота, блювота і загострення нюху

Ознаки токсикозу зазвичай з'являються пізніше – на 4-5 тижні вагітності. Але є особливо чутливі жінки, які починають відчувати зміни смакових пристрастей ще до затримки менструацій. Вони відчувають неприязнь до улюблених страв, відчувають напади нудоти і загострення нюху.

9. Розлади кишечника, здуття живота

Іноді жінка відчуває підвищене газоутворення, тяжкість в тазової області. Це відбувається з-за того, що гормони діють на перистальтику кишечника – сповільнюється робота травної системи. З-за цього декому здається, що починає рости животик, хоча до цього ще далеко.

Найбільш достовірні способи визначення вагітності до затримки

1. Вимірювання базальної температури

Базальна температура тримається на позначці 37 градусів та вище. Але тут жінки часто допускають помилки, особливо якщо у них немає досвіду вимірювання базальної температури. Підвищена базальна температура може спостерігатися, якщо кілька годин тому відбувся статевий акт. Знизити вірогідність правильного вимірювання може навіть похід в туалет. Тому найбільш точний результат вимірювань досягається вранці, після декількох годин в спокійному і лежачому стані. Тому не забудьте ввечері заздалегідь приготувати градусник, покладіть його біля ліжка. І за кілька днів до початку менструації ви зможете визначити чи настала вагітність чи ні.

2. Тест на вагітність

Не варто чекати, що він покаже достовірний результат відразу після статевого акту. Багато сучасних тестів Перші ознаки вагітності до затримкиможуть визначити настання вагітності за кілька днів до передбачуваної менструації зазвичай через 10-14 днів після статевого акту. Для цього купуйте більш дорогі струменеві тести. Недорогі тести на вагітність зазвичай показують негативний результат до затримки, бо концентрація гормону ХГЛ ще дуже мала. Як правило, друга, контрольна смужка є дуже блідою.

3. Аналіз крові на ХГЛ

Потрібно здати кров на аналіз з вени. Він буває позитивним тільки у випадку зачаття або такого неросповсюдженого захворювання як пухлина надниркових залоз. Цей метод найбільш достовірний. Він показує правильний результат не раніше ніж через 10 днів після статевого акту, коли плодове яйце вже прикріплено до матки і починає розвиватися тільки тоді починає вироблятися хоріонічний гонадотропін.