Як зберігати грудне молоко

 

Як зберігати грудне молокоБагато мам цікавляться питанням, як заморозити грудне молоко для того, щоб було чим нагодувати немовля в їх відсутність. Для дитячого організму материнське молоко є незамінним продуктом, так що, чим довше триватиме грудне вигодовування, тим краще.
Як бути, якщо у годуючої матусі виникли непередбачені обставини і їй треба на деякий час залишити немовля? Або, що ще гірше, вона захворіла, і їй прописаний курс антибіотиків. Лікарі попереджають, що поєднувати годування і прийом антибіотиків категорично заборонено. Як же бути? Звичайно, можна відмовитися від грудного вигодовування і перейти на штучне. Але не квапитеся з висновками, адже для екстрених випадків можна використати заморожене грудне молоко.

Як правильно заморозити грудне молоко

Отже, якщо вам необхідно покинути дитину на деякий час, і ви маєте достатню кількість грудного молока, зціджуйте його його після кожного годування. Молоко слід зберігати в пляшечках невеликого об'єму, близько 130 мл. Тобто, в пляшечці має бути молоко на одне годування. Заздалегідь пляшечку необхідно добре промити, обдати окропом і висушити. Тепер можна переливати грудне молоко з місткості для зціджування в підготовлену пляшечку. Запам'ятайте, що при замерзанні молоко збільшується в об'ємах, так що не можна заповнювати пляшечку або контейнер для зберігання молоком під зав'язку. Після цього поставте пляшечку в холодильник і, дочекавшись повного охолодження, приберіть в морозильну камеру.

Природно, за один раз заповнити пляшку після годування ви не зможете. Так що, впродовж одного дня можна додавати порції до вже замороженого молока. Заздалегідь слід охолодити нову порцію в холодильнику і тільки після цього додати молоко до замороженого. Об'єми нової порції мають бути менше тих, які вже знаходяться в морозильній камері, інакше молоко почне розморожуватися, що неприпустимо.
Обов'язково щільно закривайте пляшечку і клейте етикетку з датою. Саме ця етикетка допоможе вам визначити терміни зберігання пляшечок.
Впродовж довгого періоду часу лікарі не могли зійтися в думці, в якій тарі безпечніше заморожувати грудне молоко - в скляних пляшках або спеціальних пластикових контейнерах. Як показують останні дослідження, молоко можна зберігати у будь-якій з вищеперелічених тар, це ніяк не впливає на його якісний склад.

Зберігання замороженого грудного молока

Тепер вам відомо, як заморозити грудне молоко правильно, але у вас автоматично з'являється нове питання - скільки можна зберігати грудне молоко?
У морозильній камері при температурі - 19 градусів таке молоко можна зберігати впродовж півроку. Добре, якщо в камері тримається постійна температура.
Якщо молоко знаходиться просто на морозильній полиці, а не в окремій камері, його термін зберігання скорочується до двох тижнів.
У загальній камері, але окремому морозильному відсіку з дверцями грудне молоко можна зберігати впродовж 4 місяців.

Як правильно розморожувати грудне молоко

Ми розібралися з питанням, як заморозити грудне молоко правильно і в подальшому зберігати його, тепер поговоримо про розморозку. Щоб розморозити, а заразом і злегка підігріти грудне молоко, поставте пляшечку під струмінь теплої води, контейнер можна помістити в каструлю із заздалегідь розігрітою водою, але не нагрівайте її до кипіння. Перед визначенням температури молока треба гарненько струсити пляшечку або контейнер.
Розігрівати грудне молоко в мікрохвильовій печі не можна ні в якому разі. Розморожене молоко не можна зберігати в холодильнику більше 24 годин. Також його не можна піддавати повторному заморожуванню.
Сподіваємося ми дали вичерпну відповідь на питання про те, як заморозити грудне молоко правильно. Нагадаємо, що заморожене грудне молоко - це продукт, який просто незамінний в екстрених ситуаціях.