Як зробити браслет з гумок

Фото та відео

Як зробити браслет з гумок фотоБраслет – незвичайна прикраса, якщо його носити на зап'ясті. Оригінальне кільце на руці, виконане у гарних кольорах, робить людину особливо помітною для оточуючих. Браслети з гумок можуть носити будь-хто з дітей і дорослих, незалежно від статі і віку, однак простий виріб підійде найбільше саме жіночій половині.

Адже, хто, як не маленькі дівчатка, захочуть спробувати себе в такій ручній роботі? Ті з них, хто любить майструвати зможуть створити для себе різнокольорові прикраси, щоб сподобатися хлопчикам.

Історія браслетів та їх роль

Браслети мають довгу і цікаву історію свого існування. З'явилися вони ще в давнину, як і багато інших предметів подібного типу: кільця, намиста, сережки, підвіски. Спочатку для людей ці речі служили в якості захисних оберегів, які охороняли давніх жителів від злих духів матінки-природи. Браслетам надавали магічне значення, а у багатьох племен і народів їх носіння було обов'язковим. Кожен браслет символізував ставлення конкретної людини до релігії, влади, також, він міг розповісти і про саму людину, її життя, статусне становище серед людей. Більш дорогі і рідкісні амулети носили при собі вожді і правителі, шановані члени суспільства. Відлунням того часу залишилося кілька традицій, у тому числі й така, як зробити браслет своїми руками в знак дружби, братських уз, любові, спільної справи, на удачу. У таких випадках подібна річ відіграє роль амулету, носиться небагатьма учасниками певного союзу, для яких даний атрибут важливий і дорогий.

Пройшли століття, призначення браслетів і ставлення людей до них змінилося. З часом такі речі стали гарними прикрасами, носіння яких давало людині можливість по-особливому піднести себе в поважних колах осіб. Ця їх функція збереглася до сьогодні. В даний час люди навчилися виготовляти справжні шедеври даного виду, використовуючи найрізноманітніші матеріали. Так, для браслетів, виконаних з дорогоцінних металів і каменів, найбільш важлива їх вартість, яка немов у повітрі написана біля руки носить. Але чи важлива така оцінка для браслетів з гумок? Матеріал недорогий, а діти, руками яких виконано виріб, цінують більше барвистість, оригінальність, індивідуальність виконання і, звичайно, незвичайність атрибута на зап'ясті.

Будь-який браслет - індивідуальна власність того, хто його носить. Так повелося, що діти прив'язуються до своєї прикраси, вона їм подобається, і рідко хто захоче просто так з нею розлучитися. Це може статися тільки в конкретних випадках, наприклад, якщо це подарунок другові, або прикраса набридла, порвалася, дитина подорослішала.

До речі в цих випадках, браслет – відмінний подарунок для друга або подруги. Чим гарний такий подарунок? По-перше, його можна подарувати абсолютно на будь-яке свято або значиму дату: День народження, Новий рік, день першого знайомства та інші. По-друге, подарунок не вимагає великих витрат: немає складності в тому, щоб купити маленькі гумки у відповідному магазині і, за потреби, дешевий верстат для плетіння. По-третє, другові чи подрузі, брату чи сестрі буде дуже приємно отримати такий незвичайний оригінальний предмет. По-четверте, знову торкаючись вартості, браслет, виготовлений своїми руками, дорогий саме цим і цінується, як праця і увага.

Форма та структура плетіння браслетів з гумочок

Браслет за своєю формою являє собою замкнуту лінію. Технологія плетіння нагадує «бабусине» в'язання спицями або гачками. Площина, що облягає зап'ястя, складається зі структурних ниток елементів, на зразок вовняних шнурків. Функцію спиць виконують виделки, верстати, іноді ті ж гачки, пластикові стійки зі стрижнями і інші інструменти. Деякі техніки плетіння виконуються без інструментів, якщо відомо, як зробити браслет з гумок на пальцях. Плетіння вузьких смужок ґрунтується на складанні ряду з'єднаних між собою петель, у кінці лінія потрібної довжини скріплюється останнім таким же елементом чи спеціальною застібкою. У першому випадку, одягати браслет доведеться «через гору», тобто просовуючи руку в кільце. У другому – застібка буде виконувати ту ж функцію, що і карабін на заводському металевому браслеті.

Дитячий розвиток при плетінні браслетів з гумок

Плетіння подібних браслетів може стати справжнім хобі, що найчастіше і відбувається. Дуже захоплююче заняття сподобається будь-якій молодій майстрині. Таке доповнення до творчого збагачення, як зробити браслет з гумок своїми руками, допоможе у розвитку дрібної дитячої моторики, зосередженої уваги і пам'яті. Адже, щоб сплести правильну структуру, потрібно запам'ятати розташування кожної петлі.

Оформлення браслета з гумочок

Виріб може бути виконаний в різних забарвленнях, на смак майстра. Кольори в «ланцюгу» можуть чергуватися у будь-якій послідовності: хоч державний прапор, хоч веселка. В оригінальному стилі «Драбина», наприклад, для створення образу перекладин елементи різних кольорів застосовувати необхідно послідовно. Застосувавши свою уяву, можна зробити свій унікальний малюнок, заздалегідь підібравши техніку виконання.

В окремих випадках, коли виріб може призначатися для хлопчика, сплести браслет з гумочок важливо у відповідному стилі. Наприклад, використовуючи тільки чорний, синій і білий колір, зробити малюнок у вигляді черепа, написи відомої марки авто, популярної фірми одягу. Найгарнішим варіантом стане ім'я, прізвисько своє або того, кому він плететься, на браслеті.

Як зробити браслет з гумок

Ця інструкція розповість про те, як зробити браслет з гумок. «Риб'ячий хвіст» – найпопулярніша і проста структура плетіння.

На один такий виріб знадобляться близько 50-60 гумок, в залежності від руки, та S-подібна застібка. Нескладне плетіння виконується на двох пальцях.

1. Для правши найзручніше буде використовувати середній і вказівний пальці лівої руки для фіксації петель, а праву руку для формування браслета. На перші два пальці одягається одна гумка, закручена вісімкою.

2. Зверху додаються ще два елементи у вільному стані, які обхвачують два пальці.Як зробити браслет з гумочок

3. Одне з нижніх кілець знімається з пальця і перекидається на проміжок між пальцями, обтягуючи середину всіх гумок.

4. Те ж саме проводиться з другою петлею нижній гумки.Як плести браслети з гумок

5. Всі наступні елементи одягаються, як і останні два – вільно. Натягуючи гумки по одній, необхідно повторювати однакові дії: знімати кільця нижньої з пальців і переносити їх на середину між фалангами.

Плетіння браслету з гумок

 

Браслети з гумочок. Фото.

6. Дії повторюються, доки смужка не вийде необхідної довжини для охоплення зап'ястя.

7. Потім кільця двох гумок перекидаються на один палець і закріплюються ниточкою між собою.

Браслети з гумок. Фотографії.

8. Акуратно знявши петлі з пальців і не розриваючи ланцюг, потрібно скріпити два кінця смужки застібкою.

Фото як зробити з гумок браслет

Тепер прикрасу можна носити.

Як сплести браслет

Відео як зробити браслет з гумок

Читайте також: