Як зробити лизуна

Як зробити лизуна

Хто з дітей, та й дорослих відмовить собі в забавній грі з лизуном? Зробити його власними руками займе трохи часу, а матеріалів знадобиться ще менше. Є кілька способів виготовлення такої цікавої іграшки з підручних матеріалів.

Як зробити лизуна своїми руками в домашніх умовахЯк зробити лизуна своїми руками в домашніх умовах

Лизун з бури (тетраборат натрію) та клею ПВА

Іграшка з таких матеріалів має дуже цікавий вигляд, а також максимально наближена до тих лизунів, які продаються в дитячих магазинах з іграшками.

Лизун з бури (тетраборат натрію) та клею ПВАНеобхідні матеріали:

 • Пів чайної ложки бури.
 • Маленький флакон безбарвного клею.
 • Будь-який нешкідливий барвник.
 • Вода.

Лизун з клею

Для приготування маси, з якої в підсумку вийде лизун, потрібно взяти дві будь-які глибокі чаші. Обов'язково потрібно дві ємності, бо готується розчин з двох частин. В одну чашу слід налити склянку води (брати теплу) та всипати буру (тетраборат натрію). Отриману масу слід добре змішати для отримання однорідної консистенції.

Лизун в домашніх умовах

У другій чаші потрібно перемішати 100 мілілітрів води, 30 грам безбарвного клею. Щоб додати колір використовуйте барвник, його потрібно додавати саме на цьому етапі. Ще раз все добре перемішати.

Як зробити лізуна своїми руками

Потім слід змішати дві складові. Для цього необхідно вміст першої чаші обережно влити в другу. В процесі з'єднання двох частин лизун поступово почне набувати правильної консистенції, а вся маса буде тягнутися.

Як зробити лизуна в домашніх умовах

Процес приготування Лизуна закінчено, можна починати захоплюючі ігри, головне, стежити за тим, щоб діти його не тягли до рота. Зберігати такий лизун потрібно в добре закривається ємності.

Як зробити лизуна з клею та крохмалю

Приготування лизуна з клею та крохмалю своїми руками

Ще один варіант, який навіть простіший за попередній.

Як зробити лизуна з клею та крохмалю

Необхідні матеріали:

 • Крохмаль рідкої консистенції.
 • Клей ПВА.
 • Поліетиленовий пакет.
 • Барвник.

Як зробити лизуна з клею та крохмалю вдома

Лизун - це іграшка для дітей, тому всі матеріали мають бути максимально натуральними. Якщо немає харчового барвника, можна замінити його гуашовими фарбами. Будьте обережні, якщо у дитини алергія на будь-які барвники, можна зробити лизун безбарвним. Особливу увагу потрібно приділити терміну виготовлення клею, він має бути свіжим, з старого клею лизун не вийде.

Як зробити лизуна з клею та крохмалю 9

Потрібно взяти щільний поліетиленовий пакет та влити в нього близько 70 мілілітрів рідкого крохмалю. Найчастіше такий крохмаль використовують під час прання, цим він відрізняється від харчового крохмалю. Якщо такого немає, то можна взяти звичайний, тільки його слід розвести: одна частина води на дві частини крохмалю.

Як зробити лизуна з клею та крохмалю 10

Слідом за крохмалем до пакету треба відправити кілька крапель натурального барвника, головне, не переборщити, інакше в процесі ігор лизун буде бруднити не тільки руки, але й поверхні.

Далі, потрібно додати приблизно 25 грам клею ПВА (обов'язково добре потрусити флакон з клеєм попередньо).

Тепер добре закрити або зав'язати пакет та ретельно перемішувати, поки його вміст не буде схожий на густу масу.

Всю зайву рідину, яка залишилася після перемішування злити, лизун протерти і можна приступати до ігор.

Як зробити лизуна з клею та крохмалю 11

Можливо, відразу не вийде досягти правильної консистенції. Не впадайте у відчай відразу, адже переробка займе всього кілька хвилин. Головне, знайти золоту середину і змішати всі інгредієнти в правильних пропорціях.

Зберігати також у закритій тарі, щоб захистити від попадання пилу. Термін служби такого лизуна близько тижня.

Як зробити лизуна з соди

Як зробити лизуна з соди

Таку іграшку давати дітям можна тільки за присутності дорослих. Це пов'язано з тим, що в його складі є миючий засіб. Необхідно простежити, щоб після ігор дитина ретельно вимила руки.

Необхідні матеріали:

 • Миючий засіб.
 • Харчова сода.
 • Вода.
 • Натуральний барвник.

У підготовлений посуд налити невелику кількість миючого засобу, додати воду та барвник. Цими інгредієнтами також можна регулювати густоту отриманої маси просто додаючи воду або миючий засіб.

Лизун з соди

В отриману масу необхідно додати соду і добре перемішати. Отримана суміш повинна мати достатню густоту. Якщо соди додано занадто багато, можна розбавити водою до необхідної консистенції.

Як зробити лизуна з соди

Колір отриманого лизуна можна коригувати додаванням фарбників. На цьому все, лизун з соди готовий для ігор. Слідкуйте за тим, щоб дитина не пробувала на смак таку іграшку.

Робимо лизунів з шампуню

Лизун з шампуню

Ще один простий варіант виготовлення Лизуна.

Необхідні матеріали:

 • Ваш улюблений шампунь.
 • Гель для душу або миючий засіб для посуду.

Як зробити лизуна з шампуню

У підготовленому посуді необхідно змішати в рівних кількостях шампунь та гель для душу або миючий засіб для посуду. Всі інгредієнти мають бути однорідної консистенції, і не містити в собі будь-яких додаткових речовин, наприклад, частинок для скрабу, які часто додають до гелів для душу. Колір лизуна, який вийде, буде залежати від використаних матеріалів.

Лизун з шампуня в домашніх умовах

Всі компоненти потрібно добре змішати і поставити їх в тій же ємності, в якій змішували в холодильник. Маса має знаходитися там не менше доби, тільки після закінчення цього терміну лизун застигне до правильної консистенції, і з ним можна буде грати. Зберігати його слід тільки в холодильнику, щоб він не розтанув і не втратив форму, в закритій посудині.

Лизун з шампуню своїми руками

Слідкуйте, щоб лизун залишався чистим, якщо на ньому багато пилу, то його слід викинути і приготувати новий. Прослужить така іграшка близько одного місяця.

Як зробити лизуна з прального порошка

Лизун з прального порошка

Виготовлення таких лизунів в домашніх умовах не складе жодних труднощів. Єдиний нюанс, який потрібно врахувати - для його виготовлення потрібно взяти несипкий порошок для прання, а гелеподібний. Замінити його, на жаль, не можна ні рідким милом, ні гелем для душу, тому що в складі цих засобів знаходяться інші компоненти.

Лизун з прального порошка

Необхідні матеріали:

 • Гелеподібний порошок для прання.
 • Канцелярський клей.
 • Натуральний барвник.
 • Медичні, або інші тонкі гумові рукавички.
 • Тара для зберігання.

Як зробити Лизуна з прального порошка

У підготовлену тару необхідно налити близько однієї четвертої склянки канцелярського клею. Клея може бути більше або менше, це залежить тільки від ваших уподобань в розмірах лизуна. Чим більше клею, тим більший лизун у вас вийде.

Лизун з прального порошка в домашніх умовах

У підготовлену тару необхідно налити близько однієї четвертої склянки канцелярського клею

Додати до клею натуральний барвник бажаного кольору і добре змішати компоненти, щоб клей набув однорідного кольору.

 Лизун з прального порошка 22

До отриманої маси потрібно додати 40 грам гелеподібного порошку. Знову добре перемішати масу. Згодом ця маса стане липкою і буде мати консистенцію шпаклівки. Слідкуйте за тим, щоб маса не вийшла дуже густою. Якщо це сталося, то слід додавати по кілька крапель порошку.

Далі, потрібно одягти рукавички, дістати отриману масу з тари і почати вимішування. Процес приблизно нагадує такий, якщо б ви вимішували тісто. Під час вимішування з лизуна вийде зайва рідина, якщо вона є, а маса стане м'якою та еластичною.

Зберігати отриманого лизуна потрібно в щільно закритій тарі. Якщо ви помітили, що він почав танути або став надто м'яким, то можна відправити його до холодильника.

Лизун з борошна в домашніх умовах

Лизун з борошна

Цей варіант приготування найбільш прийнятний для маленьких дітей. Якщо ви застосовуєте барвники з натуральних речовин, то він стає абсолютно нешкідливим і не є небезпечним для здоров'я малюка. Єдиний мінус цих барвників в тому, що вони не такі яскраві, зате нешкідливі.

Як зробити Лизуна з борошна

Необхідні матеріали:

 • Звичайне борошно.
 • Гаряча вода.
 • Холодна вода.
 • Натуральний барвник.

Лизун з борошна в домашніх умовах

Необхідно взяти невелику миску і до неї насипати 400 грам борошна. Можна просіяти його через сито, так майбутня маса буде більш однорідною і її простіше буде замісити.

 Як зробити лизуна з борошна

У борошно додати чверть склянки холодної води.

Лизун з борошна своїми руками 

Потім в неї ж додаємо чверть склянки теплої води, вона повинна бути саме теплою, не можна лити окріп.

Лизун з борошна 27

Добре перемішати всі компоненти до отримання однорідної маси без жодних грудочок.

Коли маса добре вимішана, до неї можна додати кілька крапель натурального барвника і знову добре перемішати. В результаті маса має вийти липкою.

 Лизун з борошна 28

Відправляємо у холодне місце на 4 години. Коли вся маса охолола і набула потрібної форми, можна давати дітям гратися.

 Лизун з борошна 29

Виготовлення магнітного Лизуна

Дуже цікавий лизун може вийти, якщо зробити його магнітним, який також має властивість світитися в темряві. Немає необхідності купувати такий лизун в магазині, його легко можна зробити власними руками.

Як зробити магнітного Лизуна

Як зробити магнітного Лизуна

Необхідні матеріали:

 • Уже знайома бура (тетраборат натрію).
 • Вода.
 • Канцелярський клей.
 • Оксид заліза.
 • Неодимовий магніт.

Як зробити магнітного Лизуна в домашніх умовах

Потрібно взяти підготовлений посуд та змішати в ньому склянку води з 3 грамами бури.

Перемішувати все потрібно дуже ретельно до повного розчинення бури у воді. Все це готується в окремій посудині.

Як зробити магнітного Лизуна33

У другій посуді потрібно змішати 10 мілілітрів води та 30 грам канцелярського клею. Як і раніше все дуже добре перемішується і до отриманої маси додається барвник. Якщо на цьому етапі додати фарбу, у складі якої є фосфор, то вийде лизун, який світиться в темряві.

 Як зробити магнітного Лизуна 34

Обережно змішуємо два складових майбутнього Лизуна до однорідної маси. Головне, не поспішати і добре все перемішувати, тоді маса має вийти потрібної густоти.

 Магнітний лизун

Масу, яка вийшла необхідно розкласти на рівній поверхні, а в його середину додати оксиду заліза.

Далі, потрібно все добре вимісити до отримання однорідного сірого кольору

Лизун, який буде магнітитися готовий. Тепер його можна пересувати за допомогою магніту по рівній поверхні.

Якщо лизун не вдався

Іноді трапляються такі ситуації, що начебто все інгредієнти правильні і від інструкції не відхилялися, але лизун все-таки не вдався. Вся справа у тих складових частинах, які ви використовували для його виготовлення. Кожен матеріал значно відрізняється, різні фірми виробники, використовуючи одні й ті ж компоненти, на виході можуть видавати продукт, геть не схожий на свій аналог. Тому не слід неухильно дотримуватися описаних пропорцій, в залежності від ваших матеріалів вони можуть відрізнятися. Не варто опускати відразу руки, просто, потрібно трохи поекспериментувати.

Якщо лизун не вдався

Лизун, який відповідає всім нормам, має бути однорідною масою, яку можна без особливих зусиль витягти з того посуду, де ви його зберігаєте.

Якщо ваша іграшка дуже липка - це можна побачити за «нитками», які будуть тягнутися слідом за ложкою. Коли ви торкаєтесь його пальцями, він надто липне і погано відстає -необхідно його злегка розбавити. Це можна зробити своїми руками за допомогою води або крохмалю.

 Якщо лизун не виходить

Коли ваш лизун тягнеться, але практично не липне - це означає що, навпаки, занадто багато рідини. Для додання густоти потрібно додати трохи клею або основного інгредієнта, який використовувався для приготування.

Не бійтеся експериментувати, тільки методом проб та помилок ви зможете підібрати правильну консистенцію, і ваші діти будуть радіти новій, а головне, зовсім не шкідливій для здоров'я малюка іграшці.

Відео як зробити лизуна

Відео як легко і просто зробити лизуна з клея ПВА, борошна, води та харчових барвників

Читайте також: