Йдемо на контакт з дитиною

Дитина - маленька людина з власним поглядом на світ, невичерпною енергією і жадобою пізнавати навколишню дійсність. У той же час діти бувають свавільні і вередують, тож їх важко заспокоїти і умовити щось зробити. Як же знайти баланс між двома сторонами особистості, яка розвивається і вибудувати корисне і комфортне для всіх учасників спілкування?

Йдемо на контакт з дитиною

Часу, проведений з дітьми ставить перед людиною дві проблеми: що робити разом і як робити це без конфліктів. Судячи з того, скільки книг для молодих батьків випускають про те, як заспокоїти дитину, батьки в більшості випадків концентрують увагу на тому, щоб дозвілля проходило тихо і без плачу, криків та скандалів.

Спробуйте відштовхнутися від того, щоб знайти корисні та цікаві заняття і думати про оптимістичні сценарії, а не відразу заготовлювати методи припинення дитячих сліз. Як же вибрати спільні розваги для дітей та батьків?

Чим зайнятися з дитиною?

Діти постійно шукають, чим зайнятися, прагнуть бути в дії щосекунди. Як спрямувати в мирне русло такий потік енергії? Вільні вихідні всією сім'єю будуть корисними і цікавими, якщо зайнятися чимось пізнавальним і навчитися новому. Це можуть бути:

  • майстер-класи;
  • курси для дітей та батьків;
  • спільні ігри на свіжому повітрі;
  • екскурсії та подорожі.

Як знайти найближчий захід для всієї родини в місті? На афіші заходів для дітей в Харкові регулярно з'являються оголошення про події. Зверніть увагу на майстер-класи: опанувати нову навичку в легкій та невимушеній атмосфері приємніше у формі гри. До того ж, майстер-клас - разова акція, яка не встигне набриднути. Якщо не сподобався один - підійде інший. Спостерігайте за дитиною, щоб зрозуміти, до чого у неї лежить душа. Підтримка інтересів малюка допоможе встановити довірчі відносини і налагодити контакт.

Корисно разом з дитиною відвідувати курси та мистецькі гуртки, а не приводити її і забирати після закінчення уроку, адже так дитина відчуває підтримку батьків. Мама або тато поруч точно дадуть відповідь на кожне питання і приділять достатньо уваги чомучці.

У парках і на природі грайте та вчіться кататися на велосипеді, самокаті, роликових ковзанах або грайте в спортивні ігри. Покажіть малюкові, як розрізняти види дерев та птахів. Рухливі ігри та навчання на свіжому повітрі пройдуть з користю для кожного члена сім'ї.

Чим зайнятися з дитиною?

Для дітей старшого віку підійдуть екскурсії та вилазки. Не обов'язково навіть виїжджати за місто, цікаво розкажіть дитині про те, чого вона не знає про рідне місто, або покажіть знайомі речі під іншим кутом. Але зміна місць теж корисна. У новій обстановці малюку буде цікавіше пізнавати нове, навіть якщо це не має відношення до того, де ви зараз. Головне в подорожі з дитиною - грамотно спланувати переміщення і розрахувати сили, щоб ніхто не перевтомився і у всієї родини був гарний настрій.