Коли і навіщо потрібна процедура шинування зубів

Шинування зубів

Рухливість зубів розвивається на тлі пародонтиту важкого або середнього ступеня. Починається проблема з атрофії кісткових тканин більш ніж на третину кореня. Ступінь рухливості буде обумовлена ​​масштабами атрофії. Способи лікування застосовуються різні, один з основних - шинування.

Почитати про особливості процедури, уточнити ціну на неї можна на сайті київської стоматології COMPLEX DENT. У клініці пацієнтів чекає доброзичливе ставлення, відмінний сервіс, максимально комфортні умови обслуговування.

Опис процедури та показання

Шинування - метод терапії пародонтиту, спрямований на зміцнення зубного ряду з рухливістю 1-3 ступенів. Процедура дозволяє зберігати жувальну функцію, естетику посмішки. Призначають її за результатами рентгенографії і візуального огляду.

Шинування можна проводити самостійно або в комплексі з іншими методами (реставрацією, закриттям трем) на фронтальній групі і з бічних сторін. Процедуру призначають при вроджених патологіях ротової порожнини або запущеному пародонтиті. Інші показання:

  • сильна кровоточивість ясен;
  • масштабні ураження зубним каменем;
  • оголення коренів, каналів;
  • надмірна рухливість зубів, незалежно від причин її розвитку.

При швидкому прогресуванні патологій пародонту шинування не роблять. Якщо в зубах багато каріозних порожнин, попередньо проводять їх лікування.

Типи шинування

Постановка шин при рухливості зубів буває трьох типів:

  • довготривалою;
  • постійною;
  • тимчасовою.

Тимчасова процедура найпростіша, термін носіння шин становить 1-3 місяці. Процедура показана на початкових стадіях хиткості, при запущених формах вона не дасть потрібних результатів. Терміни зняття шин визначає фахівець в ході огляду після оцінки поліпшень.

Постійні протези носять при значній рухливості. Термін застосування - до появи необхідності в прийнятті більш радикальних заходів. Утримують зуби такі шини непогано, але вони негативно впливають на м'які тканини в ротовій порожнині. Довготривалі протези носять близько року, міра є складовою комплексного лікування пародонтиту.

Переваги процедури

Шинування дає швидкі, гарантовані результати. Протипоказань до установки протезів небагато, термін служби може бути різним. Догляд за ротовою порожниною особливо не ускладниться, матеріали застосовуються безпечні, деформації кісток щелепи під час терапії зупиняються. Головне - виготовити якісні шини за індивідуальними вимірами. Якщо шукаєте перевірену клініку в Києві, зверніть увагу на COMPLEX DENT.