Небулайзер - рятівник при осінній застуді

Небулайзер - рятівник при осінній застудіОсінь приносить не лише гарні фотосесії з пожовклим листям, а і сезонні застуди. Навіть звичайнісінька нежить може перерости в ларингіт, якщо її не вилікувати вчасно. Тож не дивно, що поруч з градусниками та домашніми аптечками у багатьох українців з’явились небулайзери. І в період осінніх застуд їх доводиться використовувати доволі часто, особливо, якщо діти чи дорослі схильні до респіраторних захворювань.

В чому секрет ефективності небулайзера?

Небулайзер – пристрій для перетворення рідких ліків у дрібнодисперсні частки, які легко проникають до верхніх та нижніх дихальних шляхів. Здатність проникати до трахеї, легенів, бронхів чи навіть альвеол прямо залежить від розміру часток, які виробляє небулайзер. У більшості моделей розмір крапель, які розпилює пристрій, регулюється.

Фактично, небулайзер – один із видів інгаляторів, і принцип дії всіх видів приладів дуже схожий. Дрібні частки лікарських речовин, проникаючи до легень, швидко просочуються в кров та засвоюються повністю. Саме тому дозування у ампулах ліків спеціально для небулайзера зазвичай менше порівняно з іншими формами випуску таких же препаратів (пігулок, капсул, сиропів).

Майже 100% проникність препаратів, отриманих шляхом небулайзерної терапії, дозволяє оперативно позбутись всіх симптомів ГРВІ, ларингіту, синуситу, фарингіту, бронхіту та навіть пневмонії та інших захворювань, які в міжсезоння активізуються і надокучають дітям та дорослим. Прилад також підходить для профілактики застуди.

Щоб зробити правильний вибір апарату, зверніть увагу на асортимент небулайзерів в ortoservis.com.ua. Пам’ятайте, що купувати медичні прилади варто в тих інтернет-магазинах, де можна отримати професійну консультацію.

Вибір небулайзера: на що звернути увагу?

Пристрої бувають трьох видів:

  • Компресорні;

  • Ультразвукові;

  • Мембранні (меш).

Компресорні пристрої найпопулярніші. Причини тому: доступна ціна, висока ефективність, можливість регулювати розмір часток для розпилення (щоб прилад однаково підходив для лікування нижніх та верхніх дихальних шляхів).

У компресорних моделей є мундштук для дихання ротом чи носом, а також 2 маски в комплекті: доросла та дитяча.

Крім звичайних моделей, випускаються варіанти у формі іграшок: потягів, телефонів, тварин. Можна придбати прилад із декоративною підсвіткою. Так виробники допомагають батькам зацікавити дитину процедурою: замість страху виникає новий привід для захоплюючої гри. А одужання – приємний бонус.

Як ним скористатись?

  • Налити необхідну кількість ліків до спеціальної камери;

  • за необхідності розчинити ліки (часто для цього використовується фізрозчин);

  • під'єднати спеціальну трубку до камери з ліками та до приладу;

  • підключити прилад до електромережі;

  • включити інгалятор.

Мінус компресорного інгалятора – шум від 45 дБ (рівень шуму дорівнює розмові вголос). Компресорні моделі залежать від електромережі, важать більше 1 кг, не надто мобільні.

Ультразвукові небулайзери компактні та тихі. Працюють на батарейках, тому їх легко взяти з собою. На відміну від інших приладів, вони дозволяють розпилювати ефірні масла, гелі, відвари трав – це суттєва перевага, якщо вам потрібен саме такий вид інгаляцій.

Мінус: не підходять для деяких видів ліків через ризик порушення їх структури. Не рекомендуються для прийому муколітиків, антибіотиків, гормональних препаратів, антисептичних засобів.

Меш-небулайзери дорожчі, ніж компресорні, однак цілковито безшумні. Дозволені для використання під будь-яким кутом нахилу, можна застосовувати навіть під час сну (що актуально при лікуванні немовлят та маленьких дітей). Вони розбивають ліки на дуже дрібні частки, не змінюючи структури препарату. Підходять для всіх видів ліків без винятку. Препарати чудово проникають в нижні дихальні шляхи. Але при лікуванні тонзилітів, фарингітів та звичайних ГРЗ, інгаляції за допомогою меш-приладів виявляються малоефективними.

Меш-небулайзер абсолютно мобільний, не залежить від електромережі: його можна взяти з собою в дорогу, в гості, на прогулянку.

Основні правила інгаляцій

Процедура дозволена для дітей віком від 1 міс. та дорослим. Однак діючий препарат не можна обирати самостійно – проконсультуйтеся з лікарем. Не проводьте процедуру одразу після їжі. Оптимально зачекати 1-1,5 год після неї.

Не хвилюйтеся, якщо вам чи вашій дитині не вдається вдихати глибоко чи часто – звичайного темпу дихання цілком достатньо, щоб препарати подіяли.

Не проводьте інгаляцію в разі високої температури, при наявних серцево-судинних захворюваннях або гнійній ангіні.