Декупаж: простий початок

Вам подобаються старовинні, але в той же час сучасні меблі та ексклюзивні предмети інтер'єру? Як не дивно, за них не потрібно віддавати нечувані суми. Їх створенням займаються досвідчені декупажники, використовуючи в якості заготовок нікому не потрібні комоди, дерев'яні дошки, та інше. Техніка декорування, згідно з якою вони працюють, доступна. Її може освоїти кожен бажаючий! Ви вже здогадалися, про що йде мова? Декупаж, як багато в цьому слові! Ця техніка декорування з'явилася ще у 12 столітті, але тільки сьогодні стала загальнодоступною. У продажу є всі необхідні матеріали та інструменти для роботи, а в інтернеті - навчальневідео, майстер-класи, статті.

Декупаж: простий початок

Вас приваблює декупаж? Почніть прямо сьогодні, можливо, нове хобі стане основним видом діяльності. Що потрібно для стартапу? Читайте далі.

Необхідний мінімум для декупажу

Починати «знайомство» з декупажем потрібно з малого. Для цього знадобиться якась заготовка. Нею може бути стара ваза, дерев'яна дошка з гладкою поверхнею та інше. До «необхідного мінімуму» входять:

  • красива серветка з цікавим сюжетом;
  • акриловий лак;
  • клей ПВА;
  • пензлі;
  • гострі ножиці.

Більшість перерахованих речей є вдома. За фактом потрібно купити набір пензлів та акриловий лак. Якщо вдома є красива серветка, сміливо її використовуйте. Якісні паперові вироби коштують дорожче звичайних аналогів, тому підходять для декупажу. Їх легко клеїти до різних поверхонь, вони не рвуться, що важливо.

Для роботи знадобиться лише верхня кольорова частина серветки. Що потрібно з нею робити? Вирізати мотив, приклеїти його до підготовленої поверхні та приховати декількома шарами лаку. Останню дія здійснюють тільки після повного висихання паперу. Результат невеликих старань - перетворена заготовка з красивим декором та блиском.

У майбутньому серветки можна замінити декупажних картами. Вони чудово виглядають на будь-якій поверхні, але тільки за умови якісного «маскування» країв паперу. До речі, дуже красиво і сучасно виглядають предмети, для декорування яких використовували вирізки з газет і журналів. Вибираючи мотив зі щільного глянсового паперу, потрібно вдатися до його розшарування. Зробити це можна за допомогою скотча. Після від'єднання нижніх шарів зображення готове до використання.

Необхідний мінімум для декупажу

Стильно виглядають шкатулки та дошки для обробки продуктів з декором з газет. Однак при роботі з дерев'яними коробками недостатньо друкованих видань, клею та лаку. Знадобиться фурнітура для шкатулок. Вишуканий декор додасть шарму та величі. Завдяки фурнітурі також можна збільшити кількість секцій, змінити конструкцію виробу.

Трохи про заготовки для декупажу

Дивлячись на роботи декупажників, складається думка, що вони використовують в якості основи виключно дерев'яні вироби. Насправді це не так. Прикрашати папером можна поверхні з таких матеріалів:

  • метал;
  • скло;
  • фарфор;
  • пластик і т. д.

Для кожного окремого випадку потрібні різні матеріали і інструменти. Наприклад, для дерев'яних поверхонь потрібні наждачка для прошкурування та розбавлений водою клей ПВА. При декоруванні старовинного посуду не обійтися без спеціального лаку. Після його нанесення виріб також потрібно прожарити в духовці. Відповідно, на декорування йде набагато більше часу й сил. Важливо знати тонкощі кожного етапу, щоб заготовка вийшла чудовою, а не лежала в сміттєвому відрі.

Декупаж можливий і на тканині! Під час декорування сюжет фіксують до матеріалу за допомогою праски. Після цього тканинний виріб не має експлуатуватися протягом доби. Надалі річ перуть виключно руками.

Напевно ви бачили в продажу красиві свічки з захоплюючим малюнком? Вони з'явилися теж завдяки декупажникам. Мотив «впроваджують» в свічку, використовуючи віск. У цій справі важлива оперативність та уважність. Один неправильний рух і мотив криво застигне на свічці.

Досвідчені майстри декорують відповідно до техніці декупажу все, що знаходиться під рукою і виглядає недосконалим. Однак новачкові слід починати з дерев'яних поверхонь. В якості основи найкраще використовувати заготовки. Купити їх можна в спеціалізованих інтернет-магазинах. Hobby Shop - один з них. З дерев'яних заготовок вийдуть гарні ексклюзивні журнальниці, ящики для білизни, цукерниці, лялькові будиночки та багато іншого!