Обираємо дитячі шкарпетки та колготи: світ багатший, ніж ви уявляли

Обираємо дитячі шкарпетки та колготи

Наскільки прискіпливо ви обираєте дитячий одяг для своїх карапузів? Зазвичай цьому завданню ми приділяємо чимало часу та зусиль, водночас отримуючи й задоволення, якщо результат тішить. А от шкарпетки та колготи видаються чимось дуже простим, звичайним, вибором з яким немає потреби надто заморочуватись. Але ж асортимент їхній настільки багатий сьогодні: чого лиш не знайдете! Тому і їхньому вибору слід приділити хоча б дещицю уваги. Тоді й діткам буде зручно, і ви будете вражені, який великий асортимент пропонують сучасні виробники.

На що звернути увагу при покупці?

Спершу розповімо про основні критерії, які допоможуть зробити вибір, яким ви будете задоволені.

  • Добре визначте потрібний розмір. Для цього поміряйте ніжку дитини від великого пальця і до кінця п’ятки. Бажано це робити, коли малюк стоїть на підлозі, а не замірювати в повітрі лежачи чи сидячи. Зазвичай на етикетці шкарпеток точно вказаний не лише розмір, а й довжина стопи, на яку вони підходять.
  • Зверніть увагу на матеріал. Звісно, найкращою вважається бавовна, адже вона натуральна, забезпечує терморегуляцію, приємна на дотик, не викликає алергії та не подразнює шкіру. Але й вона не без недоліків, бо добре не тримає форму після прання, може розтягуватись. Тому виробники часто додають невеликий відсоток (5-15%) синтетики – поліаміду, еластану. Завдяки цьому шкарпетки та колготи стають більш еластичним, не втрачають форми та довше служать. Тому такий варіант є оптимальним і однозначно кращим, аніж повністю синтетичні вироби.
  • Наскільки еластичною, тугою є гумка вгорі. Це стосується і шкарпеток, і колготок. Важливо, аби гумка добре тягнулась, не надто тиснула ніжки та живіт, не причиняла дискомфорт. Якщо шкарпетки залишають відбитки гумки на нозі, то скоріш за все малечі в них незручно, краще обрати більш якісні, продумані варіанти.
  • Наявність додаткових елементів. Що ми маємо на увазі? Наприклад, 3-D іграшки, які веселитимуть малюка, спонукатимуть рухатись, опуклий гелевий малюнок, завдяки якому дитина матиме більш стійку опору під час повзання та перших кроків. Великий вибір таких цікавих шкарпеток та колготок ви можете знайти тут: веселі шкарпетки з іграшками для найменших діток, колготи для повзання, шкарпетки-тапочки та багато інших чудових варіантів.
  • Сезонність. Для літа підійдуть максимально тоненькі моделі, ажурні, для зими – більш теплі варіанти, які добре грітимуть ніжки.
  • Дизайн. Цей пункт дуже суб’єктивний і залежить від ваших смаків та вподобань дітей. Із загальних рекомендацій: під штани хлопцям чи кольорові сукні дівчаткам краще вибирати однотонні моделі.

Досліджуючи асортимент

Вибір цих елементів гардеробу насправді вражає. Високі та короткі шкарпетки, із нековзаючою підошвою та звичайною, із кумедними 3-D іграшками, з цікавими малюнками та однотонні, теплі та літні легенькі варіанти, шкарпетки-тапочки із гумовою підошвою, цілком натуральні та з додаванням синтетики, святкові ажурні колготи та класичні моделі, капронові та махрові варіанти, із гелевим випуклим малюнком на стопі та колінах – для комфортного повзання, пінетки-кеди, шкарпетки із рюшами для маленьких принцес. Це далеко не весь перелік можливих моделей, але вже навіть він свідчить про те, який великий вибір на вас чекає. Тому рекомендуємо ближче ознайомитись з цим багатим світом, аби вибрати для своїх діток найкращі варіанти.