Як підібрати тканину для пальта: який матеріал обрати

Пальто - це предмет гардероба, який необхідний в першу чергу для утеплення в прохолодну погоду. Разом з тим він повинен мати гарний зовнішній вигляд і гармоніювати з іншими предметами одягу. Не кожен матеріал підійде для пальта, до того ж тканина буде відрізнятися в залежності від сезону, для якого призначений цей елемент гардеробу. Як правильно вибрати тканину для пальто і яким вимогам вона має відповідати?

Як підібрати тканину для пальта

Яку тканину обрати для літнього, зимового, демісезонного пальта?

Асортимент пальтових тканин дивує своєю різноманітністю. Як вибрати матеріал для верхнього одягу? В першу чергу слід вирішити, для яких цілей призначене пальто - повсякденного носіння чи урочистих випадків, і в яку пору року його треба буде носити.

Якщо пальто необхідне для використання в прохолодні літні ночі, урочистого виходу на заходи, то вибір варто зупинити на легких, ошатних матеріях. Для цього найкраще підійдуть шовкові тканини - оксамит, велюр, а також букле.

Більшість пальтових тканин призначене для пошиття демісезонних виробів. Навесні і восени носять пальто з жакарда, вельвету, габардину, кашеміру, шеврону. Для зими необхідна більш щільна і важка тканина, здатна витримати низькі температури і вплив вітру та снігу. Оптимальним варіантом для пошиття зимового верхнього одягу стане твід, драп або сукно. Докладніше про кожну тканину читайте нижче.

Тканини для пошиття пальт краще купуйте в спеціалізованих магазина, як, наприклад магазин тканин Ludmila.

Краще обирати міцну, зносостійку тканину, щоб її вистачило на кілька сезонів. Не варто викидати старий виріб, коли він вийде з моди. Зі старого пальто можна зробити дитячий піджак або кардиган, оббивку для стільця або м'яку іграшку.

Які вимоги до пальтової тканини?

Вимоги до тканини для пальта

Щоб матеріал можна було використовувати для пальта, він має відповідати наступним вимогам:

 • Високий рівень теплоізоляції. Верхній одяг, навіть якщо він призначений для теплої пори року, надягають, щоб зігрітися. Тканина має обладати хорошим рівнем термоізоляції, зігрівати в зимову пору, але разом з тим бути такою, що дихає, щоб тіло не пітніло.
 • Зносостійкість. Зазвичай, зимове пальто носять довше одного сезону і щодня протягом декількох тижнів. Тканина має бути довговічною, зносостійкою, яка не розтягується, обладати високими експлуатаційними характеристиками.
 • Стійкість кольору. Виріб постійно піддається впливу зовнішнього середовища: дощу, снігу, сонця, вітру, пилу. Фарба, яка використовується для фарбування волокон, не повинна вигоряти і линяти.
 • Приємний зовнішній вигляд. Пальто має бути не тільки теплим, але й красивим, адже саме цей елемент гардеробу навколишні бачать в першу чергу.

Щільність тканин

Пальтові тканини розрізняються за щільністю. Щільність в залежності від різновиду виробу:

 • чоловіче - до 600 г/кв.м;
 • жіноче - до 450 г/кв.м;
 • дитяче - до 350 г/кв.м.

Види тканин для пальта

Класифікація пальтових тканин, їх властивості та догляд за виробами з них.

Попри високі вимоги, існує безліч різноманітних матеріалів, придатних для шиття пальто. Найбільш популярні вовняні, напівшерстяні, бавовняні і шовкові тканини. Перш ніж підібрати тканину для пальто, слід ознайомитися з властивостями різних їх видів і особливостями догляду. З чого роблять кращу пальтову тканину?

Бавовняні матеріали

Бавовняні тканини застосовують для виготовлення літніх та демісезонних пальт. Існує кілька різновидів матеріалів цієї групи:

Молескін

Молескін

  • Молескін. Дуже товста бавовняна тканина. Відрізняється високим ступенем зносостійкості, вологостійкістю, завдяки чому використовується в основному для спеціального одягу. В Україні цю тканину ще називають "чортова шкіра". Переплетення атласне, сатинова або «посилений сатин», лицьова сторона гладка, внутрішня - з начосом.

Жакард

Жакард

 • Жакард. Тканина з великим візерунком складного переплетення. З'явилася 1804-го року з появою жакардового верстата, сконструйованого Жозефом Марі Жакар. Особливістю жакарда є рельєфний малюнок на поверхні матерії, який досягається рапортом по основі 24 різно переплетених ниток. Жакард примхливий у догляді. Його не можна прати у воді, температура якої вища за 30 градусів, віджимати і сушити під яскравим сонцем. Прасувати бажано тільки з вивороту.
 • Вельвет. Бавовняна тканина з ворсинками на лицьовій стороні і поздовжніми рубчиками. Для пошиття пальто користуються популярністю два типи вельвету: рубчик з вузькими і короткими пухнастими смугами і корд з широкими та високими смужками.

Чистошерстяні, вовняні та напівшерстяні тканини для пальта

Найпоширеніший матеріал для кардиганів, піджаків, пальто - це шерсть. З вовни отримують десятки варіантів різних полотен, які відрізняються один від одного своїми властивостями, експлуатаційними характеристиками та зовнішнім виглядом. Існує кілька груп вовняних тканин: камвольні, тонкосукняні, драпові та ворсові.

Камвольні (габардин, креп, діагональ, букле та ін.)

Камвольною називають тканину з малюнком переплетення на лицьовій стороні. Серед вовняних тканин найбільш поширені такі:

Габардин

Габардин

  • Габардин. Тканина, яка отримується з вовни мериносів. Вперше був винайдений 1879-го року англійцем Томасом Бербери. Дуже тонкі кручені волокна сплітаються особливим чином переплетення - складною саржею. Такий тип переплетення утворює дрібний рубчик на лицьовій поверхні, що йде під кутом 60-70 градусів.
  • Креп. Особливістю є спеціальна крепова крутка. Скручені одночасно праворуч і ліворуч нитки переплітаються між собою і дають ефект невеликої шорсткості. Креп виходить пружним, добре драпірується. За ним нескладно доглядати, він не мнеться. З крепу переважно шиють предмети жіночого гардероба.

Діагональ

Діагональ

  • Діагональ. Вовняна тканина з яскраво вираженим подвійним рубчиком на лицьовій стороні, що йде по діагоналі. Матеріал щільний, важкий, але разом з тим обладає високою еластичністю.
  • Букле. Матеріал з характерною поверхнею, яка виходить внаслідок вузликів в нитці. Вироби з букле об'ємні, але повітропроникні, легкі й теплі. Вони не мнуться, але вимагають особливого догляду. Через фактурність букле не можна прати у пральній машинці і прасувати.

Кашемір

Кашемір

 • Кашемір. Дуже тонка, але разом з цим тепла матерія, яка виготовляється з пуху кашемірових гірських кіз саржевим переплетінням. Натуральний кашемір - один з найдорожчих вовняних матеріалів, тому кашемір можна знайти тільки в модних будинках відомих дизайнерів.

Тонкосукняні (твід, шеврон, шетланд, букле)

Тонкосукняні полотна виготовляють з напівгрубої, напівтонкої та тонкої вовни. Для підвищення якості матеріалу для пальта до його складу додають синтетичні волокна. Види тонкосукняних пальтових тканин:

Твід

Твід

  • Твід. Важка фактурна вовняна тканина з саржевим переплетінням. У Шотландії та Ірландії цей матеріал відомий понад 300 років, а до гардероба аристократів він увійшов в середині XIX століття. Популярність твіду принесли Коко Шанель, Ральф Лорен та Вів'єн Вествуд. Твід буває різних видів щільності, тому він підходить для різних елементів одягу. Чоловічі твідові пальто суворіші, важчі, ніж жіночі. Жіночий твід часто фарбують у яскраві кольори, надаючи оригінального вигляду виробу.

Шеврон

Шеврон

 • Шеврон. Тонкосукняна матерія отримала свою назву через характерний візерунок на лицьовій поверхні. Тканина прикрашає незграбний рубчик, який за формою нагадує шеврон.
 • Шетланд. Груба щільна шерсть, своєю назвою зобов'язана Шетландским островам, які входять до складу Шотландії. З неї виходять досить грубі, жорсткі, колючі вироби.

Драп, сукно і ворсові тканини

Окремо виділяють ворсові тканини. Їх відносять до грубо суконних полотен, які обладають високим і жорстким ворсом, отриманим в результаті ворсування.

Драпові вовняні тканини являють собою групу важких матерій. Вони розрізняються за способом плетіння, щільністю, оформленням лицьової сторони. Для драпу робиться виняток щодо меж щільності - вона може варіюватися в межах 450-800 г/кв.м.

За способом переплетіння драпи бувають:

 • одношарові - з 2 ниток;
 • півтора шарові - дволицьові з 3 ниток;
 • двошарові - з 4-5 систем ниток.

Драпові пальта

Драпові пальта

Драпи відрізняються за зовнішнім виглядом:

 • драп-велюр має короткий вертикальний мікроворс, забарвлений переважно у чорний колір;
 • ратин - ворс укладають діагональними смужками, «ялинкою», фарбують в меланжеві та сірі тони;
 • кастор - ворс запресовують.

Суконні тканини відрізняються щільним ворсом. Сукно виробляють з пухнастої пряжі - мериносової, овечої, верблюжої. Пальто з сукна обладає високою зносостійкістю і довговічністю, воно щільне, непромокальне, дуже міцне. З сукна шиють шинелі, одяг для військових і рятувальників, адже воно надійно захищає від обмороження. Мінусом сукна є те, що воно мнеться. На ньому легко утворюються заломи, які можна розгладити праскою. Не можна гладити сукняне пальто дуже гарячою праскою, тумблер встановлюють на позначку «шерсть».

Шовкові пальтові матерії (оксамит, велюр, плюш)

Чи можна пошити пальто з шовку? Пальтові матерії виготовляють не тільки з бавовни і шерсті, а й з шовкових волокон. Найбільш поширеним шовковим матеріалом для пошиття верхнього одягу є оксамит.

Оксамит

Оксамит

Оксамит - це матерія з розрізаним ворсом. Вона виходить завдяки особливому переплетінню ниток, за якого чотири з них по черзі утворюють верхню і нижню основу, а п'ята - ворс. Оксамит - один з найстаріших матеріалів, використовуваних для пошиття одягу. Він був відомий в Європі ще XIII століття, 1247-го року в Венеції була організована гільдія ткачів оксамиту. Однак в Україні ця матерія з'явилася тільки у XVII столітті.

Різновид оксамиту з більш довгим, до 8 мм, але менш густим ворсом називається плюшем. Основу виготовляють з бавовняної тканини, а ворсинки - з шовкової. Залежно від ворсу плюш буває розрізним або петельним.

Велюр

Велюр

Ще один вид ворсової шовкової тканини - це велюр. Ворс на полотні може розташовуватися по-різному: лежати горизонтально, стояти вертикально, бути пригладженим в різні боки, завдяки чому на поверхні матерії створюється малюнок.