Що врятувало «Барселону» - нестандартне рішення Ернесто Вальверде
чи проста удача!

Що врятувало «Барселону»

Часом рішення, які не піддаються жодній логіці, рятують ситуацію, і цей випадок - не виняток. Багато вважають, що саме в цьому сезоні Ернесто Вальверде поставив собі за мету довести відсутність будь-якого взаємозв'язку між якістю самої гри і результатами матчу. Загалом, реалізацією цієї тактики (якщо це можна так називати), «Барселона» займається протягом всієї осені.

Все почалося наприкінці вересня, в той момент, коли сформувалася досить і досить несприятлива обстановка. Нічия з «Жироною» та «Атлетиком» у сукупності з поразкою від «Леганес», як виявилося, ще не були свідченням того, що «Барсу» можна списувати з рахунків. Просто так «зірки» і талановиті футболісти не змогли в повній мірі розкрити свій потенціал. Що ж, буває і таке.

Так, ясна річ, що «успіх - це праця, яка систематично повторюється і т.п. і т.д.» однак можна з упевненістю заявити про те, що невдачі не буває на довгій дистанції. А ось в одному-двох матчах може відбутися в буквальному сенсі все, що завгодно. 12 штанг і перекладин за 9 матчів - як раз той випадок. Кращий приклад того, як фортуна може повернутися спиною. Але при всьому цьому назвати якість гри низькою ні у кого-б не повернувся язик.

Той факт, що вся проблема полягала саме в везінні (а точніше, у його цілковитій відсутності), підтвердила наступна за невдалою серією ціла низка перемог - Ліга чемпіонів над «Тоттенхемом» та «Інтером», а також розгром в «класико», який коштував тренеру «Реала» робочого місця. Навіть відсутність у складі команди легендарного Мессі не заважала. Команда зайвий раз змогла підтвердити той факт, що жодної кризи немає, а те, що протягом певного періоду часу команда не демонструє результат - так з ким не буває! У підсумку результати чемпіонату Іспанії всіх дуже сильно здивували!

Історичний матч з «Райо Вальєкано» - руйнування всіх стереотипів!

Історичний матч з «Райо Вальєкано» - руйнування всіх стереотипів!

У матчі на виїзді з «Райо» теж немає особливого сенсу апелювати до результату. Він жодним чином не взаємопов'язаний з ходом самої гри. Якщо ви насправді не дивилися матч, то можете з повною відповідальністю припустити, що «Барселона» свого суперника «давила, постійно била, домінувала на полі, пропускала всі створені моменти» і тільки на останніх хвилинах матчу змогла взяти гору. Але для того, щоб переконатися в зворотному, слід уважно переглянути всі 90 хвилин гри (а насправді, все відбувалося з точністю до навпаки)!

Домінування «Райо» над «Барселоною»

«Райо» протягом усього матчу однозначно був кращим за «Барсу», до того ж, на кілька порядків. Тренер Анхель Санчес віддавав м'яч супротивникам цілком свідомо, його команда захищалася досить таки низько, з метою створити певну щільність ліній, не особливо висмикувалась на м'яч, жодним чином не реагувала на пресинг і чекала на відскоки. І в той момент, коли вона їх явно вигравала, стрімко мчала вперед. Справді, 30% володіння м'ячем не мають жодним чином бентежити: це були сміливі 30%, кожен відсоток з яких однозначно був спрямований на атаку. Логічний тому доказ: «Барселона», яка по завершенню матчу просто оселилася в штрафному майданчику «Райо» (в тому числі й Піке), створила в атакуючу третину 30% всіх своїх пасів. Футболісти «Райо» зробили в атакуючу 1/3 40% всіх своїх пасів. Ідеальний варіант, щоб у суперечці з друзями продемонструвати те, що тактика сидіти в обороні без м'яча і припаркувати «автобус» - дещо різні речі.

Відповідь «Барселони»

Тренер прийняв рішення докорінно знехтувати стилем «Барси». Він прибрав Коутіньо (він показав себе далеко не з найкращого боку), а також Артура і Рафінью - пару, на якій лежала відповідальність за перепас. І випустив на ігрове поле Дембеле, Муніра і Відаля, до того ж, кожен гравець був відправлений з певним завданням. Паралельно з цим Піке переходить до центру нападу.

«Барселона» починає грати в 3-5-2. Суарес і Піке реалізували глибину атаки, практично не виходячи з чужого штрафного. Мунір, Відаль та Дембеле грали трохи нижче, збираючи відскоки, вриваючись до штрафного на другому темпі. Альба і Роберто несли відповідальність за навіси. В останні 10 хвилин матчу Альба реалізував чотири подачі з лівого флангу, а на протилежному фланзі Роберто разом з Дембеле виконали ще більше.

Гол, який зробив рахунок на табло рівним: Піке виграв другий поверх після навісу Альби і скинув м'яча на набігаючого другим темпом Дембеле. Переможний гол: Суарес, Мунір і Піке по ходу атаки вишикувалися втрьох на одній лінії в центрі штрафного, збивши, тим самим, з пантелику захисників. Залишився один Суарес, замкнув навіс Роберто.

Ще багато цікавих матчів за участю команд з Іспанії ви можете подивитися на сайті football24.ua!