Кросфіт: правила безпечного і ефективного тренування

Кросфіт обладнання від ІнтерАтлетики

Заняття спортом дозволяють розвинути витривалість, координацію, силові показники. В цій статті поговоримо про кросфіт - одну з найпопулярніших у всьому світі систем. Обладнання для кросфіту є невід'ємною частиною тренінгу. Грамотно складена програма, надійні та високоякісні тренажери, правильна техніка дозволяють працювати на результат, досягати і перемагати.

Які вибрати кросфіт тренажери для безпечного виконання сетів?

 • Як і в будь-якому іншому виді спорту необхідно правильно скласти програму, навантаження збільшувати поступово. Обладнання для кросфіту - це потужні спортивні установки, які розраховані на роботу спортсменів різної вагової категорії і рівня фізичної підготовки.

 • Тренування є максимально функціональними, тому в підготовку входять важкоатлетичні, а також базові завдання. Стрибки на скакалці, присідання, жими, підйоми на груди, поштовхи і ривки, вправи з власною вагою і на витривалість - саме так виглядає звичайне тренування.

Яке знадобиться CrossFit обладнання:

 • скакалка;

 • кардіотренажери;

 • бруси;

 • тумби для вистрибування;

 • турніки і бруси.

Це не весь перелік необхідних тренажерів. Кросфіт-контейнер - справжній прорив для цього спортивного напрямку. Потужна пересувна “махіна” складається з різних тренажерів, де одночасно можуть займатися до 40 спортсменів.

Особливості CrossFit тренувань

Кросфіт - кругова система, значить, вправи постійно повторюються, замикаються в ланцюжок. Певний комплекс сетів виконується за мінімальний проміжок часу. Під час тренінгу розвивається відразу кілька фізичних якостей: спритність, витривалість, сила. Тому дуже важливо правильно підібрати CrossFit обладнання для безпечних і комфортних занять.

Правила безпечних тренувань

Як правильно тренуватися, щоб не нашкодити собі?

 • Визначтеся з метою.

Система кругових тренувань є універсальною, значить, підійде майже всім: тим, хто готується до змагань, хоче набрати вагу або схуднути, наростити м'язову масу, підсушитися, стати більш рухливим і витривалим. Залежно від поставлених завдань, знадобиться різне обладнання для кросфіту.

 • Опануйте техніку.

Правильність виконання кожного сету, дотримання техніки та правильності положення тіла - запорука безпечного та ефективного заняття. Хоч новачкам, хоч досвідченим спортсменам рекомендується проводити тренінг під чітким керівництвом тренера, який спостерігає, наставляє, контролює, складає індивідуальну програму для кожного спортсмена.

 • Побудуйте графік занять.

Програма CrossFit зазвичай виглядає трохи складнішою, ніж звичний фітнес або силовий тренінг. Необхідно грамотно розрахувати правильне поєднання навантажень і відпочинку. Універсальною вважається така формула: два дні роботи, 2 дні відпочинку, потім два дні тренінгів і два дні відпочинку. Дотримуючись таких пропорцій, м'язи встигнуть відпочити.

 • Збільшуйте навантаження поступово.

Це правило стосується як новачків, так і досвідчених спортсменів. Важливо стежити за адаптацією організму, в перший час потрібно намагатися брати меншу вагу або скорочувати кількість підходів. Вибрати кросфіт обладнання для ефективного тренінгу допоможе тренер.

Підійдіть до тренувань свідомо, проведіть діагностику здоров'я, виберіть посильну програму: все це допоможе зробити заняття безпечними та ефективними.