Як правильно вибрати спортивну сумку

Будь-який вид спорту має своє екіпірування. І ці речі треба десь носити. Навіть якщо ми говоримо про плавання, яке не потребує великої кількості спортивного інвентарю, всеодно спортивна сумка є тією річчю, яка вам обов'язково знадобиться. Сьогодні виробники пропонують різні моделі цих аксесуарів і важливо знати, за якими критеріями слід вибирати сумку.

Дехто помилково вважає, що можна зайти в магазин і купити першу модель, яка сподобалася. Разом з тим орієнтуватись тільки на зовнішні дані, наприклад, вибирати за кольором, це абсолютно дилетантський підхід. Вибір спортивної сумки – процес відповідальний. Помилитеся, і потім скаржитиметеся на незручності. І не виключено, що доведеться знову йти до магазину та купувати щось інше. А це вже незаплановані витрати, яких цілком можна було уникнути, якщо підійти до цієї справи з розумом та певними знаннями.

Спортивна сумка

Критерії вибору спортивних сумок

При виборі спортивної сумки, є декілька факторів, на які варто звернути увагу. Ось деякі критерії, які можуть бути корисними:

  • Розмір: перш за все, визначте, які речі ви збираєтеся носити в сумці. Залежно від цього, виберіть розмір, який відповідає вашим потребам. Якщо вам потрібно носити більше спортивного одягу і взуття, велика сумка може бути кращим варіантом.
  • Матеріал: оберіть сумку, виготовлену з високоякісного, водонепроникного та міцного матеріалу, який витримає велике навантаження і буде стійким до зносу. Наприклад, нейлон і поліестер зазвичай є добрими виборами.
  • Кишені: переконайтеся, що сумка має достатньо відділень і кишень для зручного організованого зберігання вашого спортивного спорядження, включаючи окремі відділення для взуття, одягу, аксесуарів і води.
  • Ремені і ручки: важливо, щоб сумка мала міцні ремені і ручки, які зручно тримати і які не будуть шкодити вашим рукам під час носіння. Регульовані ремені для плеча або ручки з м'якими накладками можуть бути комфортними для перенесення.
  • Дизайн і стиль: виберіть сумку, яка вам подобається і відповідає вашому стилю. Існує багато різних дизайнів і кольорів спортивних сумок, від класичних до модних.
  • Замки та безпека: якщо ви плануєте носити цінні речі у сумці, зверніть увагу на наявність замків або можливість використання власних.

Об'єм спортивної сумки

Розміри вибираються в залежності від того, яким видом спорту ви плануєте займатись. Наприклад, ви граєте в теніс або займаєтеся хокеєм. Тоді габарити сумки потрібні відповідні, вона має бути максимально місткою, щоб була можливість покласти всі супутні аксесуари. Додайте до цього ще й додаткові предмети одягу, які зазвичай беруть на тренування. У цьому прикладі вам знадобиться сумка великих розмірів, та ще бажано і з посиленим дном. Вага інвентарю іноді може сягати 15 кілограмів, і буде неприємно, якщо сумка не витримає і порветься.

І абсолютно протилежний приклад – плавання. Зрозуміло, що тут уже не потрібна надто містка сумка. Адже носити доведеться лише плавки, шапочку, шльопанці та рушник. Багато місця ці предмети не вимагають. Купувати величезну сумку у цьому сенсі абсолютно не потрібно. Вона навіть заважатиме вам під час ходьби, притому що всередині вона буде практично порожньою. Для таких видів спорту цілком підійде невелика сумка через плече чи рюкзак.

Вага

Якою б не була за розміром сама сумка, вона має бути легкою. Додаткове навантаження тут зовсім ні до чого. Сучасні виробники намагаються використовувати такі матеріали, як нейлон чи поліестер. Вони досить мало важать, але разом з тим відрізняються підвищеною міцністю.

Коли будете в магазині, намагайтеся визначити вагу сумки «на око». Вийміть із неї все, що виймається, і зважте на руці. Якщо ви вирішили придбати цей аксесуар через інтернет - спитайте консультанта про його вагу.

Зручність

Спортивна сумка має бути водовідштовхувальною та спокійно переносити яскраві сонячні промені. Особливо це актуально, якщо ви займатиметеся спортом на свіжому повітрі.

Варто також враховувати, що у добрій сумці дуже багато різних секцій та кишень. Під час купівлі сумки обов'язково перевірте всі блискавки, заклепки та липучки. Замки мають легко відкриватися та закриватися, без будь-яких додаткових зусиль з вашого боку.