Принцип роботи витяжок та їх будова

Сучасну кухню важко уявити собі без витяжки - вона вловлює запахи, дим і пару, які з'являються під час приготування їжі, тим самим продовжуючи термін служби меблів і зменшуючи кількість шкідливих часток в повітрі квартири. Основне ж завдання витяжок в приміщеннях з газовими плитами - відведення продуктів горіння природного газу. І від того, наскільки добре воно буде забезпечене, залежать здоров'я і безпека мешканців квартири.

На сайтах побутової техніки (наприклад, https://franke-partner.com.ua/ru/vytjazhki) надано великий вибір побутових витяжок. Щоб вибрати товар, який повністю задовольняє вашим запитам, необхідно розуміти основні принципи пристрою і роботи витяжних пристроїв.

Принцип роботи витяжок та їх будова

З яких частин складається витяжка?

Конструкція витяжок досить проста: механізм складається з вентиляційного агрегату, жировловлюючих фільтрів і панелі управління. Відмінності в пристрої обумовлені типом очищення повітря:

  • Проточні витяжки виводять повітря, яке забирається, назовні у вентиляційний канал, оснащені фільтром грубого очищення, який оберігає двигун від забруднень, і воздуховодом. За такого принципу роботи витяжка з'єднується системою патрубків з шахтою вентиляції або зовнішнім отвором в стіні.
  • Рециркуляційні (фільтруючі) витяжки пропускають повітря крізь фільтри і повертають назад. У таких системах, крім фільтра грубої очистки, за вентилятором встановлюються вугільні фільтри. Витяжку з таким принципом роботи підбирають до квартир, де немає можливості з'єднати витяжку з вентканалом.

Для освітлення у витяжках використовують лампи розжарювання або енергозберігаючі галогенні лампи, які дають приємне розсіяне світло.

На що ще звернути увагу під час вибору витяжки?

1. Потужність вентилятора.

Від потужності двигуна безпосередньо залежить продуктивність витяжки, але не варто вибирати дуже потужний мотор. Фахівці радять вибирати витяжки з двома двигунами середньої потужності - так рівень шуму буде значно нижчим.

2. Габаритні розміри.

Для ефективного захоплення повітря ширина витяжки має бути більше розміру плити або варильної поверхні.

3. Додаткові функції.

Витяжка може бути обладнана таймером, а для рециркуляційних моделей гарним доповненням будуть датчики забрудненості вугільного фільтра.

Як користуватися витяжкою максимально ефективно?

Витяжку слід вмикати відразу після включення плити і вимикати через 5 хвилин після закінчення готування. Щоб виключити розрідження повітря (зниження його тиску) і перегрів двигуна, не слід щільно закривати двері кухні.