Як вибрати мікрохвильову піч

Мікрохвильова піч міцно зайняла своє місце на кухні. Цей зручний компактний прилад допоможе швидко розігріти або приготувати продукти, відрізняється нескладним управлінням і простий у догляді. Мікрохвильовка вкрай рідко виходить з ладу, хіба шо інколи розбивається скляна тарілка. В такому разі достатньо пошукати в інтернеті "купити тарілку для мікрохвильовки" або "купить тарелку для микроволновки". 

У мікрохвильовці можна розморожувати і відварювати окремі продукти, а також готувати складні страви. В окремих моделях навіть є функція смаження, гриля, запікання і приготування випічок з тіста.

Як вибрати мікрохвильову піч

Вибираємо мікрохвильовку: як розрахувати об'єм камери?

Мікрохвильові печі випускають в трьох категоріях місткості - малого об'єму, середнього і великого. Щоб правильно розрахувати необхідний розмір камери, слід враховувати не тільки кількість людей в сім'ї, а й функціональні можливості приладу.

Малолітражна мікрохвильовка (12-19 л)

Більшість таких моделей оснащуються тільки магнетроном, тому їх застосовують для розморожування, розігрівання і доведення до готовності продуктів та страв. Наприклад, в такій мікрохвильовці можна відварити без води овочі для вінегрету. Зазвичай, їх обирають зайняті люди і молоді сім'ї.

Середня мікрохвильова піч (20-25 л)

Цього об'єму вистачить для сім'ї з 3-4 чоловік. Крім того, за наявності в пристрої гриля можна приготувати смажені страви з низьким вмістом жиру.

Велика мікрохвильовка (26-40 л)

Зазвичай мають максимальний набір опцій: мікрохвилі, гриль, конвекцію. Такі печі підходять для великих сімей, а також здатні замінити електродуховку як за місткостю, так і за функціональністю.

Як вибрати мікрохвильову піч для домашнього використання: види, пристрій, функціональність

В першу чергу будьте уважні з придбанням застарілих моделей. Хоча вони й можуть коштувати дешевше більш сучасних аналогів, в разі виходу з ладу такого пристрою, вам буде важко знайти запчастини. Навіть у великих постачальників запчастин, якщо модель знято з виробництва, може елементарно не виявитись тієї ж таки тарілки для мікрохвильовки https://master-plus.com.ua/mikrovolnovka/tarelki/.

Існує три види мікрохвильових печей, які відрізняються один від одного пристроєм і функціональністю.

  • Соло: тільки мікрохвилі. У найпростішій версії мікрохвильовки працюють виключно в режимі мікрохвиль. Це зручно для розігріву їжі, розморожування продуктів, відварювання овочів і м'яса, а також приготування гарячих бутербродів. Останнім часом стали активно користуватися попитом інверторні мікрохвильовки. Вони економічніші, мають більш простору камеру за рахунок скорочення об'єму деталей, тихіше працюють, а також оснащуються турбо-режимами.
  • Дует: мікрохвилі і гриль. Така конфігурація вміє не тільки розморожувати і розігрівати, але і дозволяє смажити м'ясо, рибу або овочі за допомогою вбудованого гриля. Нагрівальний елемент розташовано вгорі камери, а продукт - під ним на обертається тарілці, на якій прожарка виходить рівномірною. Нагрівач гриля може бути двох типів - ТЕН або кварцовий елемент. Перевагою ТЕНа можна назвати його рухливість, яка дозволяє рівномірно розподіляти жар. Плюси кварцу полягають в економічному споживанні електроенергії і компактності. Елементи в цьому випадку розташовуються усередині стінки камери, не впливаючи на об'єм внутрішнього простору.
  • Тріо: мікрохвилі, гриль та конвекція. Ця категорія мікрохвильових печей відрізняється універсальністю і, крім мікрохвильової обробки продуктів, може виконувати всі функції звичайної духовки. Такі моделі підійдуть для невеликої сім'ї, а також для малогабаритних квартир, в яких неможливо встановити звичайну електропіч.

Крім магнетрона і гриля в них присутній конвектор - спеціальний вентилятор з нагрівачем, який розподіляє гаряче повітря всередині камери. Цей режим використовується для запікання і приготування різноманітних випічок з тіста. Габаритами і ціною такі мікрохвильовки перевищують як моделі соло, так і дуети.