Форми для запікання: їх види та особливості

форми для запікання в духовці

Щоб швидко приготувати смачну страву спробуйте готувати в духовці. Завдяки формам для запікання ви зможете втілити найнеймовірніші шедеври. Розглянемо найпопулярніші форми для запікання в духовці і розберемося в їх перевагах.

Види форм для запікання

Виробники пропонують форми для запікання з таких матеріалів: силікон, чавун, кераміка, сталь, скло і тефлон.

Силіконові форми знайомі нам недовго, але вже завоювали прекрасне ставлення до себе. Ці універсальні форми можуть витримати температуру до 250 ° C і вони підходять для розігрівання та запікання. Завдяки своїй м'якості та гнучкості, їх легко зберігати і не пошкодити. Зручно виймати готову страву з силіконових форм - потрібно трохи вигнути форму і готово! Зверніть увагу, що для чистки силіконових форм не застосовують абразивні засоби та жорсткі щітки.

Чавунні форми були знайомі ще нашим прабабусям. У них часто запікають овочі, рибні та м'ясні страви. Посуд з чавуну має велику вагу та антипригарні властивості.

Керамічний посуд (з глини) теж використовується на кухні з давніх часів. Завдяки пористим стінкам, в таких формах страви томляться та зберігають максимум вітамінів. Глиняний посуд роблять різноманітної форми, в ньому можна подавати страви з духовки зразу на стіл. Зберігайте їх в сухому приміщенні, і бережіть від ударів - вони дуже крихкі.

Сталеві форми мають невисоку вартість та низьку вагу. У них немає обмежень - їх можна чистити різними засобами, перемішувати продукти в них металевими ложками і лопатками. Найчастіше їх використовують для випікання хлібу, пирогів, кексів тощо.

Скляні форми виготовляють зі спеціального жароміцного скла, завдяки чому вони не впливають на смак готових страв. У формі зі скла дуже красиво виглядає готова страва, яку можна подати прямо в формі. Скло остигає повільно, допомагаючи надовго зберегти страву теплою. Як і керамічні форми, скляні погано переносять різкий перепад температури.

Тефлонові форми прийшли до нас зовсім недавно. У них не пригоряють продукти, однак вони не призначені для високих температур. Не бажано застосовувати для них абразивні засоби і металеві лопатки.

Серед широкого асортименту форм, виробники пропонують форми для певних страв, наприклад: для запікання птахів зручна гусятниця, для пирогів і тарталеток підійдуть силіконові фантазійні форми, яскраві овочеві запіканки привабливо виглядають в скляному і керамічному посуді.

Кілька різних форм для запікання, виконаних з різних матеріалів, і які розрізняються розмірами та формою, стануть вашими незамінними помічниками на кухні.