Синтепон або холлофайбер - як правильно обирати утеплювач для зимового одягу

Синтепон або холлофайбер - як правильно обирати утеплювач для зимового одягу

Сучасний світ інколи дуже приємно дивує. От ви, знали, що сьогодні можна зустріти матеріал, який є універсальним?! Який знайшов широке застосування в різних галузях людської життєдіяльності. Серед таких матеріалів, ми можемо виділити синтепон та холлофайбер.

Вони схожі за застосуванням, але такі різні «по життю». Незважаючи на те, що ці обидва утеплювачі є синтетичними, вони різні за віком, та технологіями виробництва.

Історія виникнення

В 1935 році, вчені Уінфілд та Діксон, почали працювати з синтезом волокон. Роки праці не пройшли дарма, вже в 1941 році, вони отримали патент на новий матеріал, який отримав назву синтепон. З тих часів, він міцно увійшов до текстильної промисловості. Його почали активно використовувати як утеплювач та наповнювач для різноманітних речей. Більш детально ознайомитись з синтепоном ви можете на сторінці каталогу утеплювачів компанії Bosfor.

Холлофайбер, який в перекладі означає "порожнисте волокно", вперше зꞌявився на ринку лише у 2005 році. Завдяки сучасним технологіям, цей матеріал здатен утримувати повітря всередині та між волокон. Саме це і відрізняє його від інших утеплювачів.

Особливості матеріалів

Основою холлофайберу є термопластик - високомолекулярне хімічне поліефірне з'єднання.

Завдяки новітнім технологіям створюються волокна, яким нема аналогу, вони дуже тонкі та міцні. Ці волокна скручуються у спіралі, та за допомогою високих температур зꞌєднуються.

Такий метод виробництва робить цей матеріал стійким до високих температур, та до вологи.

Головною особливістю цього молодого матеріалу, є його стійке перенесення прання. Холлофайбер не сбивається, не усідає, не звалюється. Після прання він не змінюється. Завдяки цьому, люди повꞌязані з текстильною промисловістю, називають його матеріалом нового покоління. Він не вбирає вологу та швидко сохне, не горить, не вбирає різноманітні запахи, довго та гарно тримає форму, дуже зносостійкий, не викликає алергію, не деформується. В ньому не заводяться різноманітні шкідливі та небезпечні кліщі та грибки.

Синтепон також має кілька особливостей, та не поступається за популярністю та якістю новітньому матеріалу. Він виготовляється різними способами:

  • Термічний спосіб. У такому разі, передбачається склеювання волокон при високих температурах. Частина волокон починає плавитися, тим самим виконується їх склеювання. Такий синтепон стійкий до зношування, а після прання він виглядає без змін. Такий матеріал характеризується як теплозахисний.
  • Голкопробивний. У такому випадку, зꞌєднання волокон здійснюється механічним способом. Це можливо завдяки переплетенню та фіксуванню їх за допомогою спеціальних голок, які мають різне спрямування. Такий матеріал вважається більш якісним і стійким до різноманітних впливів.
  • Клейовий спосіб. Цей спосіб є найбільш старим, але при цьому дуже якісним. Волокна з'єднуються за допомогою клею, який виготовляється спеціально для цього процесу з латексу. Такий синтепон відрізняється, він має пухку основу. Але таке полотно має один величезний недолік – це втрата властивостей після неодноразового прання.

Серед відмінностей цих утеплювачів, можна виділити наступне:

  • Синтепон значно відрізняється ціною в меньший бік.
  • Холлофайбер має вищу ціну, але й експлуатується він довше.
  • Повітряпроникливість та теплоізоляція у цих матеріалів майже на одному рівні. Але при виготовленні стеганих речей, краще використовувати синтепон.
  • Холлофайбер використовується у різноманітних галузях: текстильній, у будівництві та інших.

Унікальність цих матеріалів полягає в тому, що вони потрібні будівникам, виробникам домашнього текстилю, верхнього одягу, та навіть жінкам, які займаються рукоділлям.