Цікаві факти про Грецію, які ви могли б не знати

Усі ми вчили історію і знаємо про те, наскільки сильний вплив справила Стародавня Греція на розвиток сучасної цивілізації. У наш час могутня імперія зосередилася на невеликій території Балканського півострова, площею близько 132 000 км².

Еллада вшановує традиції своєї великої прародительки і є її прямою спадкоємицею. У сучасній Греції дуже розвинене мистецтво, і навіть знаменитий танець «Сіртакі» — це породження новітньої грецької історії, яке вплинуло на світ.

Цікаві факти про Грецію

Географія загалом

Виберіть і купіть гарячі тури в Грецію від TEZ TOUR, і ви зрозумієте, що відпочивати можна не тільки якісно, ​​але й недорого. Насолоду від поїздки вам гарантовано хоча б тому, що країна омивається чотирма морями, і це:

  • Середземне;
  • Іонічне;
  • Лівійське;
  • Егейське.

На більшій частині Греції ніколи не буває холодно, і купатися там можна майже 300 днів на рік. На вас чекають екскурсії історичними пам'ятками, побувати на них - значить здійснити справжню подорож у часі. Але щоб відпочинок проходив максимально ефективно і приніс задоволення, потрібно враховувати місцевий менталітет, який дуже своєрідний.

Коли мовчання – не золото

Під час прогулянок містами Греції необхідно врахувати природну емоційність греків. Почуття вони виражають будь-якими способами, у тому числі жестами та мімікою. Останні в нас і у них можуть мати різне значення. Наприклад, жест долонею, який в Україні означає прощання, в Греції означає запрошення підійти ближче.

Заперечення виражається закиданням голови назад, а брови у своїй піднімаються вгору. Можливо, вам складно самим відтворити такий жест, але ви хоч знатимете, що хоче сказати співрозмовник. Ніколи без потреби (ані при вітанні, ані під час прощання) не показуйте розчепірену долоню, звернену до співрозмовника. Це означає крайню форму невдоволення, і може неабияк заплутати людину.

Зауважте, що середньостатистичні греки дуже балакучі, і розмовляють голосно. Місцеві не триматимуть у собі своїх емоцій, але разом з цим вони завжди слухають співрозмовника. Не варто їх сіпати або відмахуватися. Навпаки, якщо вам зустрінеться людина, яка захоче розпочати бесіду, постарайтеся її підтримати.

Мовчання тут є ознакою неповаги. Якщо не знаєте мови, намагайтеся говорити своєю або англійською, використовуйте жести. Будьте готові, що людина вже після першої бесіди зведе вас у ранг друга і запросить додому. Рукостискання можна застосовувати на офіційному рівні. Проте між собою греки обмінюються поцілунками в щоки. Причому таке правило діє і серед чоловіків.

Важливі нюанси

Греки нікуди не поспішають. Наприклад, їм важливий процес прийому їжі. Якщо ви в присутності їх будете квапливо їсти, це здасться демонстрацією поганого тону. Аналогічним чином розцінюється метушливий розгляд визначних пам'яток. Цим ви хіба що нехтуєте великою історією.

Особливий час буденного життя Греції - це сієста, яка не дуже знайома слов'янам. Необхідність у цьому ритуалі продиктована кліматичними умовами. На роботу греки встають рано, вже о 6-й або 7-й ранку вони «в строю». Однак з 15 до 17 (в цей час влітку спека досягає піку) вони відпочивають.

Протягом сієсти не допускається ділових дзвінків або зустрічей, а також необхідним є дотримання тиші. Порушення останньої можна розцінити навіть як хуліганство. Сієста для греків настільки важлива, що якщо ви захочете в цей час відвідати таверну, вам виставлять рахунок з надбавкою.

До речі, в кафе незалежно від часу прийнято залишати чайові. Потрібно поставитися до цього негласного правила уважно, оскільки нерідко від них залежить заробіток офіціанта. Чайові належить залишати також таксистам і працівникам готелів.