Винний туризм, як один з видів гастрономічних турів

Одні туристи подорожують, щоби насолодитися екзотичними пейзажами, інші – щоб помилуватися пам'ятниками стародавньої архітектури. Окрема категорія мандрівників – гурмани, поціновувачі кухні. Вони віддають перевагу гастрономічному туризму, відвідуючи країни, з метою познайомитися з їхніми національними кухнями. Завітайте також на gastrotravel.club - клуб гастрономічних подорожей, де відео та фотозвіти дають можливість краще зрозуміти що таке гастротуризм та з чим його їдять)

Винний туризм

Особливості гастрономічного туру

У декого поняття гастротуру асоціюється із застіллям, ненажерливістю, а винний тур – з алкоголізмом. Насправді, це не так. Такий відпочинок містить лише знайомство, дегустацію національних страв і вин. Це можливість скуштувати ту чи іншу страву, приготовану за всіма правилами з використанням натуральних правильних продуктів. Гастрономічні тури цє не тільки відвідування кафе та ресторанів, але також активний і культурний відпочинок, відвідування місцевих визначних пам'яток.

Куди поїхати у винний тур

Винний тур - це популярна частина туристичної програми, в рамках якої туристи знайомляться з виноробством певного регіону. Прихильники таких турів – справжні поціновувачі вина, а не прості любителі випивки, як заведено вважати в суспільстві. Туристи відвідують виноградні плантації, заводи з виробництва вина, льохи з винними колекціями, беруть участь у процесі створення напоїв, знайомляться з історією тих чи інших напоїв, дегустують.

У ході подорожі туристи також оглядають околиці, відвідують екскурсії до місцевих пам'яток, беруть участь у сільськогосподарських роботах та розвагах. В рамках туру зазвичай проводяться кулінарно-винні курси, після яких учасник зможе відрізняти гарне вино від підробки, навчиться поєднувати напій із різними стравами. Зазвичай, після такого відпочинку турист везе додому пляшку марочного вина.

Особливість винного туру полягає в тому, що турист повністю перебуває у сільській місцевості. Гарні пейзажі, чисте повітря, здорова селянська їжа, місцева культура – все це робить відпочинок унікальним та незабутнім.

Винний туризм

Популярні напрямки винних турів:

 • Франція. Безумовно, ця країна є першою у переліку поціновувачів вин. Головні плантації розташовані в провінції Бордо, де виробляються напої, які експортуються по всьому світу. Також винні тури організовуються до Бургундії, Аквітанії, Провансу, Шампань.
 • Італія. Італійська колиска виноробства – сонячна Тоскана. Тут виробляється кілька сотень винних марок. Гастрономічний тур до Італії також містить знайомство зі знаменитою пастою, піцою та сирами.
 • Грузія. Виноробство для цієї країни – стародавнє мистецтво, секрети якого передаються з покоління до покоління. Родюча грузинська земля дає життя більш ніж 500 сортам виноградів та 80 видам вина. Саме тут зародилася технологія зберігання вин у глиняних глечиках «квеврі», закопаних у землі. Також Грузія славиться культурою застілля, барвистими тостами. Винний тур до Грузії передбачає не лише відвідування виноградних плантацій, а й екскурсії стародавніми храмами та замками.
 • Крім цих країн винні тури пропонують Мальта, Іспанія, Греція, Болгарія. Бюджетну подорож можна здійснити на виноградні плантації Молдови.

Популярні гастрономічні напрямки

Гастрономічний туризм

Серед туристів модними вважаються наступні кулінарні напрямки:

 • Таїланд. Тайська кухня славиться великою кількістю овочів, фруктів, соєвих продуктів, морепродуктів та рису. Популярні тайські страви: томб ям – суп із грибів та креветок; том кха кай – суп із курки та кокосового молока; пад тай – рисова локшина в гостро-солодкому соусі.
 • Греція. Від оливок до восьминогів, справжній смак Греції ґрунтується на свіжих та якісних продуктах. Приховувати чи перебивати чимось оригінальний смак продуктів тут не прийнято, особливо якщо йдеться про щойно спечений хліб, рожеві помідори та свіжу рибу, виловлену в Середземному морі. Обід є головним прийомом їжі, а страви подають до столу одразу, як тільки вони були приготовлені. Середа та п'ятниця вважаються «легкими днями», в які не їдять м'ясо, що, без сумніву, оцінять вегетаріанці.
 • Китай. Від сумнівних наметів з галушками до 4-5-зіркових ресторанів, кухня цієї крани гідно вважається однією з найсмачніших. Інь та Янь (баланс та гармонія) виявляються навіть у вмісті вашої піалки: наповнена їжею на день, вона містить холодні овочі та фрукти, яким протиставляються гарячі спеції та м'ясо. Китайці шанують рис, але також їдять локшину, яка практично завжди доповнює будь-яку їжу. У Китаї існує багато різновидів національної кухні та страв, які залежать від географічного розташування регіону та його історії.
 • Франція. Сир та шампанське, равлики та багети... Франція відома своїми стравами, а її кухня вже давно асоціюється з тривалими обідами, повними різноманітності страв та вишуканим сервіруванням. Кліматичні особливості кожного регіону та його географічне положення вплинули на кухню і створили різні варіації.
 • Іспанія. Найкраща в Барселоні каталонська кухня отримує вищі оцінки гурманів з усього світу. Як і страви інших регіонів Іспанії, каталонські також містять багато спецій, особливо шафрану та кмину. Поєднання смачних компонентів з культурою додає «родзинку» до барселонської їжі, основою якої є морепродукти, м'ясо та велика кількість соусів.

Також цікава кухня у японців, народів Африки, Середньої Азії та Європи.

Гастрономічні фестивалі

Гастрономічні фестивалі

Щороку у всьому світі проводяться кулінарні фестивалі. Під час їх проведенняня завжди відчувається наплив туристів, шеф-кухарів з усього світу. Популярні фестивалі:

 • Бекон Фест – американський фестиваль бекону;
 • Мельбурнський фестиваль;
 • "Риба в Лісабоні" - захід присвячений морепродуктам;
 • Бельгійський фестиваль стрітфуду;
 • Піца Фест у Неаполі;
 • Фестиваль шоколаду в Парижі.

Як видно, кулінарні тури – це можливість не тільки смачно поїсти, а й познайомитися з культурою та історією країни.