Значення дублікатів для процесу легалізації в Італії

Дублікати документів для легалізації в Італії

В процесі оформлення віз, адміністративних дозволів багатьом українцям, що проживають в Італії, необхідно отримати дублікати свідоцтв. Успішно пройти бюрократичні процедури, досягнувши бажаного результату, можливо лише за умови суворого дотримання всіх вимог і термінів подання. При належній підготовці, наявності вільного часу для співпраці з різними інстанціями це можливо зробити самостійно. Але, за численними відгуками, практично завжди економніше і зручніше скористатись підтримкою спеціалізованих бюро. Професійна команда перекладачів, юристів, консультантів допоможе дотриматись процедури, розкаже про практичні нюанси, які дозволять зекономити час та ресурси.

Дублікат: значення терміну і сфери застосування

Дублікат від лат. duplicatus, або «подвоєний» — це другий примірник документу, який має таку ж юридичну силу (при цьому оригінал втрачає чинність). На ньому ставлять спеціальний напис. Він може знадобитися при втраті різних свідоцтв, що засвідчують юридично важливу подію, наприклад:

  • факт народження;
  • смерті;
  • укладання шлюбу, розлучення;
  • присвоєння права власності;
  • зміну особистих даних тощо.

Доволі часто дублікат свідоцтва про шлюб необхідно отримати при оформленні громадянства, одруженні. Державну реєстрацію оригіналів проводять на території України уповноваженими відділами районних, міських управлінь юстиції, виконавчими органами регіональних рад. Акти громадянського стану стосовно українців, що проживають за межами рідної країни, реєструють консульські установи.

Процедура оформлення дублікату

При втраті чи пошкодженні документа, необхідності отримання екземпляру з новою датою видачі потрібно його відновити. За кордоном вважаються дійсними лише зразки нової форми, яка була затверджена в 2005 році, при цьому обов’язковою умовою стає наявність легалізаційного штампу, що гарантує їх чинність в Італії. За необхідності РАЦС може також видати витяг з реєстру актових записів.

Щоб розпочати процедуру, необхідно ініціювати запит в територіальне відділення установи, сплатити збір. Якщо виконати всі вимоги, отримати дублікат можна всього за 2–4 робочих дні. Зазвичай документи пересилаються за кордон через кур’єрські служби або державною поштою. Проте важливо пам’ятати про ризик неправильного оформлення, помилок в процесі подачі, що нерідко змушує починати все з початку. Супровід професіоналів дозволить уникнути помилок, швидко перекласти текст, заощадити кошти і особистий час.