Картинки привітання з Днем Перукаря

13 та 14 вересня

Картинки з Днем Перукаря

День перукаря - це те свято, яке на державному рівні не відзначається і, природно, офіційним вихідним не є. Взагалі, у свята немає навіть чіткої дати (пов'язано це з відсутністю у цирульників власної міжнародної організації, яка займалася б подібними питаннями). За загальноприйнятою версією, це 13 вересня. Але деякі представники професії відзначають своє свято і 14-го. А хтось святкує два дні поспіль.

Крім того, більшість перукарів впевнені, що у них кілька професійних свят в році. Так, Міжнародний день краси (9 вересня) вони також вважають своїм днем: це не дивно, адже до 2000 року у стилістів було прийнято відзначати своє свято саме 9 вересня.

Картинки з Днем Перукаря

Картинки привітання з Днем Перукаря

Привітання з Днем Перукаря

Листівки з Днем Перукаря

Картинки з Днем Перукаря українською мовою

Картинки привітання з Днем Перукаря українською

Листівки з Днем Перукаря українською мовою

Картинки до дня Перукаря

Привітання з Днем Перукаря українською мовою

Поздоровлення з Днем Перукаря

Картинки поздоровлення з Днем Перукаря

Картинки з Днем Перукаря

Картинки з Днем Перукаря

Картинки з Днем Перукаря

Історія свята День Перукаря

Коли було встановлено День перукаря, невідомо. З упевненістю можна сказати лише те, що це сталося після 2000 року (бо раніше перукарі відзначали виключно День краси).

Тим часом сама професія зародилася ще в Давньому Єгипті. Тоді перукарі виготовляли перуки, фарбували волосся (для цього вони використовували хну і басму), завивали локони за допомогою металевих прутів, нагрітих на вогні. До того ж у перших цирульників вже були аналоги сучасних ножиць.

А ось перші салони краси з'явилися в Стародавній Греції. Відвідати такий заклад могли собі дозволити тільки заможні дами. Обслуговували ж клієнток спеціально навчені люди, а точніше раби. Давньогрецькі перукарі зазвичай фарбували клієнткам волосся за допомогою трав'яних відварів, а також пропонували їм завивки і модні для того часу зачіски.

До речі, в середні віки в моду увійшли складні високі зачіски, над створенням яких, зазвичай, працювала ціла група майстрів. До того ж у XVIII столітті високі споруди з волосся на голові - були справжнім трендом. Так, французька королева Марія-Антуанетта якось носила зачіску, висота якої сягала 91,5 сантиметра.

Згодом же ставлення до волосся і зачісок спростилося.

До речі, новий виток розвитку ремесло отримало наприкінці XIX століття, коли з'явилися перші професійні школи перукарського мистецтва, після закінчення яких видавалися офіційні дипломи. Перша така школа була створена в США.

Традиції святкування та привітань з дне перукаря

Головна традиція Дня перукаря пов'язана саме зі школами, які займаються підготовкою професійних перукарів, а також підвищенням їх кваліфікації. Так, звичайно саме на 13 вересня у таких навчальних закладах плануються випускні.

Крім того, деякі перукарські школи цього дня організовують показові майстер-класи, семінари та конференції.

А ось в салонах краси 13 вересня зазвичай влаштовуються конкурси і змагання, в яких фахівці борються, наприклад, за звання кращого стиліста. Переможцям же, зазвичай, вручають дипломи і подарунки.

Також багато салонів спеціально до свята проводять різні акції і роблять знижки своїм клієнтам. А для своїх співробітників вони влаштовують корпоративні вечірки.