Картинки з днем Святої Трійці: привітання та листівки

День Святої Трійці, або просто Трійця - свято, присвячене сходженню Святого Духа на апостолів на п'ятдесятий день після Воскресіння Христа, звідси ще одна назва - П'ятидесятниця. А ось Святою Трійцею свято називають тому, що сходженням у наш світ Святого Духа Господь явив людям Свою Триєдність. Спочатку тільки учні Христа, апостоли, а потім і все людство, дізналося велику, важкозбагненну для нашого розуму таємницю природи Бога. Те, що Бог єдиний в трьох особах: Бог Отець, Бог Син і Бог Святий Дух.

В Україні День Святої Трійці завжди любили, його відрізняла якась своя, особлива атмосфера. Можливо, через традицією прикрашати на свято храми: підлогу на Трійцю в церквах встеляють свіжоскошеною травою, між іконами ставлять квіти, і навіть самі ікони на Трійцю одягають в оклади з зелених гілок. І віруючі стоять всю службу свята Святої Трійці з гілками берези в руках, і священики на Трійцю в зелених шатах. Все це тріумфально-квітуче оздоблення невипадково: в День Святої Трійці ми згадуємо зішестя на апостолів Святого Духа, а Святий Дух називають "Подателем життя". Тож символіка прозора: зелень привносить до церковної суворості не просто святковість, вона сповнює храм биттям життя молодого літа.

Картинки з днем Святої Трійці

Картинка з днем Святої Трійці

Привітання з днем Святої Трійці

Листівка з днем Трійці

Вітальна листівка з Трійцею

Вітальна картинка з днем Святої Трійці

Вітання з днем Святої Трійці українською

Привітання з днем Святої Трійці українсько мовою

Гарна картинка з днем Святої Трійці

Гарні привітання з днем Святої Трійці

Листівка привітання з днем Святої Трійці

Картинка вітання з днем Святої Трійці

Картинка вітання з днем Трійці

 

Той, хто хоч раз був на богослужінні на Трійцю, назавжди запам'ятає буяння зелені, пахощі трав, змішані з запахом церковного ладану та загальну піднесеність настрою. До речі, квіти, які відстояли разом з нами службу Дня Святої Трійці, прийнято, дбайливо 

зберігати - до наступного свята.

Традиції Святої Трійці

Раніше Трійцю і вшановували не тільки під час богослужіння - весь день! Весь День Святої Трійці був радісним утвердженням життя Животворящої сили Святого Духа. Відразу після святкової служби в церкві радість виливалася за стіни храмів - у ліси, в поля, до річки: народ гуляв. Не в сьогоднішньому розумінні, коли "гуляти" означає пиячити. Нічого подібного. Так, пригощанням на Трійцю приділялася велика увага: заздалегідь до Трійці готували не тільки гілки дерев, вирощували півонії, конвалії, заздалегідь пекли пироги - теж із зеленню. Стіл був пишним і святковим.

Трійця була святом спілкування, об'єднання радістю: літо, яке почалося зобов'язувало до роботи, Тройця - свято, коли працювати гріх. А ось спілкуватися саме час. Об'єднані радісною таємницею - явищем світу Богом Своїх Осіб.

Подія, яке лягло в основу Дня Святої Трійці описано євангелістом Лукою в книзі "Діяння святих апостолів" і сталося воно на п'ятдесятий день після Воскресіння Христа. Давайте згадаємо, що після Свого Воскресіння Христос ще сорок днів був з близькими, зміцнюючи їх в вірі, готуючи до майбутнього служіння. На сороковий день Він вознісся на небо, пообіцявши, що пошле до нашого світу Дух Божий, який зійде на учнів, даючи їм силу проповідувати благу звістку про те, що Своїм Воскресінням Христос переміг смерть.