День юриста: картинки та листівки з привітаннями

8 жовтня в Україні відзначається День юриста. Це свято було засновано 1997-го року указом Президента України.

День юриста - свято людей, які обрали собі професію, пов'язаною з юриспруденцією.

Листівки з Днем юриста

Картинки з Днем юриста

Привітання з Днем юриста

Привітання на День юриста українською мовою

Листівки з Днем юриста

Листівки з Днем юриста українською мовою

Вітання з Днем юриста

Поздоровлення з Днем юриста

Привітання на День юриста

Листівки зі святом День юриста

Картинки з вітанням на День юриста

Картинки до Дня юриста українською мовою

Юристи в історії

Юридична наука відома ще з часів Стародавнього Риму. Прототипами сучасних правознавців були жерці-понтифіки, які були засновниками системи права, яка регулювала функціонування суспільного життя. Крім іншого вони займалися правовим забезпеченням релігійних стосунків. Саме в ті часи починалося формування судів, та судочинства.

З часом юриспруденція перетворилася на важливу область життя суспільства. Зараз юристи працюють у величезній судовій системі, оперують масштабними знаннями про закони, правові норми та засоби їх виконня і контролювання.

Сучасний юрист, це не тільки фаховий спеціалість правової галузі, який вивчає право і застосовує на практиці, а ще й той, хто досліджує його та передає свій досвід іншим.

Юристами називають суддів, прокурорів, нотаріусів, адвокатів, слідчих та різноманітних юрисконсультів. Ці люди захищають права громадян, держави, розвивають законодавчу базу та вдосконалюють її.

Важливість юриспруденції важко переоціницти, професія юриста є дуже востребуваною в Україні, про що свідчать шалені конкурси на вступ до юридичних ВНЗ.

Головний символ Дня юриста

Богиня Феміда - давній символ юриспруденції. Її зображення можна знайти на будинках судів та різноманітних речах, які стосуються правознавства. У правій руці Феміда тримає меч, яким карає злочинців, а у лівій - ваги, на яких вона зважує добро і зло, скоєні людиною за життя. Очі у богині правосуддя зав'язані, щоб нічого не заважало їй приймати виваженні рішення. 

Свято юриста в інших країнах світу

Дня юриста, як такового в США не існує. Його замінює День права, який святкується 1 травня ще з 1958-го року.

Це свято є досить популярним в країнах Латинської Америки. У Мексиці його відзначають 12 липня - в день, коли 1533-го року в Королівському та Понтифікальному університеті в Мехіко (в той час столиці колонії Нова Іспанія) була відкрита перша в Америці кафедра права. У Венесуелі Національний день юриста відзначається 23 червня. У Бразилії День юриста і початок вивчення права відзначають 11 серпня, в Панамі День адвоката святкують на три дні раніше - 8 серпня. У Болівії, де це свято теж пов'язане з організацією першого на нинішній території країни юридичного вузу (це сталося аж у 1681 році), його відзначають 13 жовтня.

В Індії юристи традиційно відзначають своє професійне свято 3 грудня, в день народження Раджендра Прасад, одного з найвизначніших юристів сучасної Індії і за сумісництвом першого президента країни.