8 порад як пережити війну і зберегти психологічну рівновагу

Довга і страшна війна, яку російські загарбники розв'язали проти українців змушують будь-кого переживати неприємні емоції страху та тривоги. Саме вони можуть стати причиною психічних розладів та інших неприємностей зі здоров'ям. Щоб впоратися з потоком негативної інформації та вберегти себе від небезпечних станів, krainau.com зібрав для вас декілька важливих порад.

Абсолютно всі люди реагують на загрозу власному життю та здоров'ю тривогою та страхом. Відсутність подібних емоцій свідчить скоріше про порушення психічного стану.

Я зберегти психологічний стан під час війни

1. Обмежте споживання інформації

Мабуть, найбільш травматичним під час війни є споживання великої кількості тривожної інформації. Зараз завдяки соціальним мережам, сайтам, ЗМІ, новини війни в Україні можна отримувати буквально цілодобово. Але пам'ятайте, що від подібного інформаційного потоку можна отримати травму більшу, ніж від безпосереднього перебування в зоні бойових дій.

2. Дивіться у майбутнє

В жодному разі не відкладайте і не відкидайте плани на майбутнє, роздуми, мрії. Думайте про те, як ви будете жити потім. Акцентування уваги на поточних новинах про ракетні атаки, базування військ, бої і т.д. краще замініть плануванням власного життя після війни.

3. Знайдіть про кого турбуватися

У вас обов’язково має бути хтось про кого ви будете піклуватися. Поточні справи, потреби, побут зможуть перемикнути вашу увагу на того, кому ви дійсно потрібні. Також це допоможе знизити рівень вашого стресу.

4. Активно працюйте

В жодному разі не "зависайте у вакуумі" байдикування. Знайдіть собі роботу, займіться хатніми справами, які ви давно відкладали, продовжуйте активне життя. Звичайні побутові справи допоможуть вам позбутися фізичного затискання, яке викликається постійною напругою та тривожністю.

5. Не вживайте алкоголь

Вживання алкогольних напоїв, на відміну від розповсюдженої думки, лише погіршує емоційний стан людини.  Річ у тому, що у стані алкогольного сп'яніння всі емоції переживаються більш глибоко. Таким чином рівень тривожності лише підвищується.

Якщо ви розумієте, що не можете самостійно подолати стрес та впоратися з переживаннями, то краще зверніться до хорошого психолога або психіатра.

6. Зміцнюйте іммунітет

Це допоможе легше переносити неприємні новини. Для цього ви маєте добре висипатися, правильно харчуватися, не переїдати, бути фізично активними. Дотримання цих простих правил допоможе вам відчувати себе "в формі", а значить більш захищеними.

7. Не вигадуйте неприємностей, яких немає

Сприймайте погані новини лише ті, які вже сталися. Не розвивайте у своїх думках ситуації про можливі жахи, які насправді ніколи не здійсняться. Не фантазуйте про можливі події, які вас лякають. Подібні роздуми вже точно не додадуть вам спокою.

8. Будьте обережними з заспокійливим

З перших днів війни заспокійливі препарати буквально зникли з аптек. З одного боку це нормально, але з іншого, безконтрольне вживання заспокійливого може небезпечно відбитися на стані здоров'я. Знов таки краще за можливості звернутися до спеціаліста з психокорекції

Всі люди геть різно реагують на стрес, викликаний війною, але в будь-якому разі, за правильної поведінки, можна значно знизити рівень переживань та тривожності.