Сапфірові брекети: найкрасивіша корекція зубів в ортодонтії

Брекети з сапфіру

Багато пацієнтів турбуються про те, що вони будуть виглядати дивно в брекетах, тому вони до останнього відмовляються від них. Однак, слід пам'ятати, що кращого способу випрямлення зубів, ніж брекети, поки ще не придумали.

Одним із найестетичних вестибулярних варіантів випрямлення (конструкції, які кріпляться на передню поверхню зубів) є сапфірові брекети. Вони більш надійні і довговічні, ніж керамічні. Сапфірові брекети ідеально прозорі, бо вони зроблені з монокристалічного сапфіру. Пази «зливаються» з зубами завдяки своїй світлопроникності, що робить сам зуб більш помітним, ніж паз. Також сапфірові пази надзвичайно гладкі, що чинить менше тертя зубної поверхні і викликає менше роздратування слизових оболонок.

Особливих рекомендацій для установки сапфіра немає, крім як зробити професійну чистку ротової порожнини та вилікувати зуби і ясна перед кріпленням конструкції. Це правило, до речі, стосується всіх видів брекетів.

Переваги сапфірових брекетів 

Естетичність. Сапфірові брекети виглядають більше як прикраса, ніж як спосіб лікування за рахунок своїх кристалічних пазів, які  переливаються.

Прозорість та непомітність. Високий ступінь світлопроникності сапфіра робить дугу та паз практично непомітними на зубах.

Гіпоалергенність. Незважаючи на те, що цей вид сапфіра виведений штучно в лабораторії, він абсолютно нешкідливий для зубів.

Компактність та комфорт. Сапфірові брекети самі по собі - не громіздка і не важка конструкція, тому вони майже не відчуваються в роті і до них легше звикнути. Також брекети з сапфіра мінімально впливають на дикцію під час звикання.

Чіпкість. Незважаючи на свою кристалічну структуру, сапфір надійно кріпиться до поверхні зубів, тому не вимагає частої зміни та переустановлення конструкції.

Стійкість до фарбування. Любителі чаю, кави та інших кольорових напоїв з гідністю оцінять якість сапфіра, оскільки брекети ніколи не змінять свій білосніжний відтінок (керамічні брекети цим грішать, до речі).

Звичайно ж, є і недоліки

Першим є вартість - це найдорожчі брекети в ортодонтичної лінійці.

Друге - це те, що лікування сапфіровими брекетами може зайняти більше часу, проте, якщо час пацієнтові не перешкода і на першому місці стоїть естетика зубного ряду, тоді цей недолік не грає великої ролі.