Чому лікувальна косметика не допомагає

Лікувальна косметика займає особливу нішу в косметології і так званої космецевтики. Вона призначена не для того, щоб приховати вади, а щоб вилікувати їх. Існує спеціальна матуюча косметика для жирної шкіри та зволоженої сухої, антивікова косметика, лікувальна для обличчя: бореться з акне, вугровим висипом, демодекозом. Але в деяких випадках навіть дорогі препарати не справляються з проблемами шкіри навіть після тривалого застосування, і покупці грішать на підробку або якість товару. Чи так це - давайте розбиратися.

Чому лікувальна косметика не допомагає

Комплексний підхід

Фірми-виробники не даремно випускають цілу лінію засобів, які доповнюють один одного. Незважаючи на поширену думку, що це маркетинговий хід, щоб заробити більше грошей, в основі такого рішення лежить комплексний підхід до проблеми. Адже із засобів не може бути 100 в 1, одночасно зволожуючи, впливаючи на вугрі та діючи як антивіковий крем. Тому лікувальні властивості на всі 100% проявлять себе за використання повного набору серії.

Комплексний підхід до лікувальної косметики

Неправильне застосування

Лікувальна косметика має сприйматися як фармакологічний засіб, а не як додатковий елемент. Важливо чітко слідувати інструкції та застосовувати її регулярно.

Косметологи відзначають, що не можна поєднувати препарати різних фірм: не варто, наприклад, купувати шампунь однієї марки, а бальзам-ополіскувач іншої. Якщо звичайну косметику різних компаній для щоденного використання не рекомендують комбінувати одну з одною, то з лікувальними препаратами так експериментувати і зовсім небезпечно. В такому випадку компоненти можуть впливати один на одного, вступати у хімічні реакції та викликати непередбачувані наслідки. У кращому випадку результатом може стати марність застосовуваної косметики, в гіршому - алергічна реакція або почервоніння.

Неправильне застосування лікувальної косметики

Більш того, при покупці звертайте увагу на склад: лікувальна косметика часто містить екстракти трав та олій. Якщо у вас є алергія на якісь складові, краще відмовитися від покупки. Ще однією причиною може стати некомпетентність. Наприклад, неправильний підбір крему або невірне визначення типу шкіри. Лікувальну косметику обов'язково потрібно купувати призначену для певного типу шкіри. Інакше проблеми можуть тільки розвиватися. Якщо є сумніви, чи підійде вашому типу та чи інша марка, можна звернутися за консультацією до косметолога.

Проблеми організму

Іноді корінь проблеми потрібно шукати не на поверхні. Чиста гладка шкіра - це головний показник здорового організму. Прищі, лущення, почервоніння та багато інших реакції можуть бути наслідком алергії і зашлаковки, неправильного харчування, проблем з травленням, куріння та вживання алкоголю, недосипання, впливу екології та навіть хвороб. Таким чином організм показує нам, що щось не так.

Якщо причина виникнення недосконалостей на обличчі йде зсередини, то навіть найкраща і дорога лікувальна косметика не вирішить проблему. Можна усунути ваду в одному місці, але вона може з'явитися в іншому. Тому в такому випадку потрібно лікувати не шкіру, а здоров'я всього тіла.

Проблеми організму

Лікування шкіри - це довгий процес, до якого варто підходити з усією серйозністю. Тому не варто відразу звинувачувати виробника, якщо якийсь засіб вам не допоміг. Можливо, ви зробили щось не так, не пройшли весь курс лікування або вирішили поекспериментувати з набором засобів, які не підходять один одному. У будь-якому випадку, якщо засіб не викликає негативної реакції, то можна продовжувати користуватися ним: деякі косметичні препарати мають накопичувальний ефект, який виявляється через певний час.