Чи потрібно носити бандаж після кесаревого розтину?

Чи потрібно носити бандаж після кесаревого розтину?

Багато жінок, починаючи з другої половини вагітності, користуються бандажем. Це пристосування підтримує м'язи живота та зменшує навантаження на спину, знімаючи больові відчуття та зменшуючи ризик появи розтяжок. Іноді його використання продовжують і в післяпологовому періоді для якнайшвидшого повернення до колишніх форм. Але чи потрібен бандаж після кесаревого розтину?

Пологи оперативним шляхом істотно відрізняються від природної появи дитини на світ. Фактично жінці проводиться порожнинна операція, за якої м'язи живота розсікаються. Бандаж в цій ситуації може прискорити процес відновлення, але в деяких випадках здатний і нашкодити. Розглянемо докладніше нюанси його носіння після кесаревого розтину.

Чи потрібен бандаж після кесаревого розтину?

Бандаж призначений для підтримки нормального тонусу і утяжки м'язів преса. Після природних пологів він допомагає швидше повернути живіт в допологовий стан, але його носіння не є обов'язковим. 

Взагалі післяопераційних бандажів існує дуже багато різних видів, тому під час придбання щоб обрати той, який зроблений спеціально для реабілітації після кесарева розтину, звертайтесь до спеціальних, перевірених магазинів, як, наприклад ось цей https://ortop.com.ua/katalog/posleoperacionnye-bandazhi.

У разі пологів хірургічним шляхом, використання бандажа істотно полегшує післяопераційний період. Завдяки йому жінка може швидше повернутися до активного життя та легше переносить фізичні навантаження, пов'язані з доглядом за дитиною. 

Бандаж після кесаревого розтину підтримує шов та травмовані м'язи, допомагає запобігти зсуву внутрішніх органів і покращує скорочення матки. Більшість акушерів рекомендує породіллям, які перенесли цю операцію, не відмовлятися від його використання.

Але потрібно враховувати, що бувають і винятки. За деяких ускладнень бандаж протипоказаний, тому перед його носінням потрібно порадитися з лікарем.

Показання та протипоказання використання бандажу після кесаревого розтину

Крім бажання матері швидше повернуться до попередніх форм, існують медичні показання до використання бандажа після кесарева. Він рекомендований за наступних станів:

  • хворобливі відчуття внизу живота;
  • напруженість м'язів в області шва;
  • патології та захворювання хребта (радикуліт, викривлення і т. д.);
  • недостатнє скорочення матки. 

Але рішення про доцільність носіння бандажа в кожному конкретному випадку приймає фахівець. 

Лікар може заборонити його використання, якщо у жінки:

  • запалився післяопераційний шов;
  • порушилася робота шлунково-кишкового тракту;
  • розвинулася алергія на матеріал, з якого виготовлений бандаж;
  • з'явилися набряки через серцево-судинної або ниркової патології;
  • виникло шкірне захворювання в зоні, яка стикається з поверхнею бандажа.

Думки про допустимість застосування підтримуючого пояса при вертикальному шві розходяться. Частина фахівців вважає, що це не піде на користь, інші ж рекомендують своїм пацієнткам носити бандаж після кесаревого розтину і в цій ситуації.

У більшості випадків, кесарів розтин - запланована операція і подбати про комфортний післяопераційний бандаж теж краще заздалегідь.

Як вибрати бандаж  після кесарева розтину

Основний критерій - зручність бандажа для жінки, адже носити його доведеться 1,5-2 місяці. Найбільш популярні серед молодих мам наступні моделі:

Бандажний пояс. Він цілком охоплює живіт, доходячи до стегон. Пояс буває різної конфігурації (подовжений спереду, прямий, з вставками), а ширина його варіюється від 15 до 30 см. Такий бандаж відмінно справляється з підтриманням м'язів преса, але не дуже зручний (може сповзати або деформуватися під час експлуатації). Пояс частіше використовується в ранньому післяопераційному періоді.

Бандаж-труси. Після виписки з лікарні багато жінок обирають для повсякденного носіння бандаж у вигляді трусиків з високою талією. Він виготовлений з еластичного матеріалу, рівномірно підтримує шов і не обмежує руху, але для комфортного використання важливо правильно підібрати розмір виробу.

Бандаж-бермуди. Це варіація попередньої моделі, яка впливає не тільки на живіт, але й на стегна. Бандаж має форму шортів, іноді їх довжина може доходити до колін. Такий виріб ідеально підходить жінкам, які бажають позбутися від жирових відкладень на стегнах.

Бандаж у вигляді спідниці. Модель нагадує підтримуючий пояс, але її дія поширюється також на стегна. За рахунок значної площі обхвату бандаж надійніше фіксується і практично не сповзає. Але за зручністю він все ж поступається підтримуючій білизні.

Якщо є така можливість, варто придбати 2 бандажа (можна різних), щоб мати заміну на час прання виробу. У перші два тижні краще використовувати пояс достатньої жорсткості, а потім переходити на підтримуючу та коригуючу білизну.