Чим небезпечна хелікобактер пілорі?

Чим небезпечна хелікобактер пілорі?

Про цю бактерії часто дізнаються хворі на гастрит. Люди, які не знають про що йде мова, можуть сильно злякатися. Бо хронічний гастрит зараз сильно поширений, як серед молодого покоління, так і серед дорослих людей, то про цю бактерії ми можемо почути від наших знайомих, колег по роботі, друзів та ін.. Пошук причини появи хелікобактер пілорі та методів профілактики цього захворювання турбує багатьох лікарів і вчених по всій планеті. Дослідження показали, що більше в 80% випадків захворювання на гастрит пов'язані з інфікуванням цією бактерією.

Хелікобактер є шкідником організму, але з недавнього часу її можна легко виявити, здавши аналізи в лабораторії. Незважаючи на те, що спіралевидна бактерія була відкрита вченими у 1983 році, про неї вже відомо багато інформації. З недавнього часу (в 1994 році), її віднесли до переліку канцерогенів 1 категорії. Перепис населення за кордоном, яке страждає через цю бактерії показав, що приблизно 60% людей страждають хелікобактеріозом.

Як може проникнути бактерія

Заразитися цією бактерією можна через немитий посуд, недотримання загальних правил гігієни, через слину, під час поцілунку і.т.д. Але не варто боятися торкатися до чужого посуду або поцілунків, бо не завжди проникнення хелікобактерії призводить до подальшого її розвитку. Дуже часто наша імунна система зупиняє активність шкідливих бактерій, і перешкоджає їх розмноженню у шлунку або інших органах. Дуже важливо мати добру імунну систему, і якщо ви відчуваєте часті стреси, маєте нерегулярне харчування або живете в поганому середовищі, то це може знизити ваш імунітет, а, отже, збільшити шанс розвитку захворювань, пов'язаних з активністю бактерії пілорі.

Як уживається бактерія в організмі

Якщо ж бактерія розпочала свою активність, то в якості житла вона вибирає живіт або 12-ти палої кишки людини. Приживаючись, вона захищає себе захисною оболонкою у вигляді ферментної плівки, таким чином, захищаючи себе від шлункового соку. Далі бактерія починає проривати тунель до шлунка своїми вусиками і прагне до пристінкових клітинам, які захищені від кислот. Після такого «поселення», в організмі людини прокидаються нейтрофіли, які починають знищувати шкідника. Але мінус нейтрофілів полягає в тому, що вони крім бактерії знищують і пошкоджені клітини шлунка. Через це на уражені ділянки проникає соляна кислота і утворюється виразка.

Капості, які викликаються хелікобактер пілорі.

Якщо імунна система не змогла перемогти бактерію, то вона може розвинути:

  • Запалення оболонки стравоходу;
  • Запалення оболонки шлунка;
  • Запалення слизової дванадцятипалої кишки;
  • Виразкові хвороби шлунка або кишки.

Створення виразки може спровокувати кровотечу, пошкодити стінки шлунка, пенетрацію, через яку можуть порушитися функції органів, стеноз (утруднене проходження їжі) і малигнізацію (перетворення звичайних тканин на ракові).

В яких випадках лікар може направити вас на аналіз

Лікар може направити вас на цей аналіз після встановлення діагнозу гастриту езофагіту і.т.д. для поліпшення добору препаратів для лікування; якщо був контакт з хворим на цю бактерією з метою профілактики; після проходження лікувального курсу антіхелікобактеріальной терапії для контролю результатів.

Методики лабораторних досліджень і лікування

Якщо у вас є підозра на хелікобактеріоз, то вас відправлять до лабораторії на здачу аналізів. Максимально точно діагностувати хелікобактер сьогодні можна завдяки сучасним методикам, які там використовуються. На сьогодні існує кілька методів, тестів, серед них ви можете зустріти:

  • Аналіз слизової оболонки шлунка;
  • Дихальний тест;
  • Аналіз калу або крові.

До процедури лікування від бактерії входить одночасне вживання декількох антибіотиків. Виходячи з результатів тесту, лікар призначає два індивідуальних препарати, а в якості третього, може бути використаний інгібітор проточної помпи або препарати вісмуту. Курс прийому препаратів триватиме близько 14 днів. До того ж, на початку прийому, хворий може відчути поліпшення самопочуття, тому деякі можуть припинити вживання препаратів раніше терміну. Але цього робити не варто, бо хелікобактерія може адаптуватися до виписаних пігулок, і вже вам доведеться призначати інший курс.

Але якщо ви будете дотримуватися правил гігієни, проходити обстеження не рідше разу на рік, не використовувати повторно за іншими немитий посуд, то ви зможете значно зменшити ризик захворювання.