Дезінфікуємо приміщення і зберігаємо чистоту

Дезінфекція приміщень

Всім відомо, що варто в колективі захворіти одному працівникові, як інфекція ланцюговою реакцією охоплює весь офіс. У сезон застуд гостро постає питання про дезінфекцію приміщень. Знезараження - головний помічник у боротьбі з інфекційними захворюваннями восени і навесні. 

Знезараження на підприємствах краще довірити компаніям, які розуміються на цьому, наприклад, за посиланням дезінфекція Львів - професіонали, які мають необхідні знання і знаряддя для цього. В будь-якому разі займатися знезаражувальними міроприємствами мають підготовлені люди.

У цій статті спробуємо розібратися, що таке дезінфекція, навіщо вона потрібна і якими методами і способами вона проводиться.

Що таке дезінфекція

Дезінфекція - це невід'ємна частина протиепідемічних заходів, які перебувають в комплексі заходів зі знищення мікроорганізмів з поверхні предметів, меблів, обладнання, інвентарю, інструментарію, шкірних покривів рук і обличчя, повітря, води. Особливо ретельної обробки вимагають приміщення з масовим перебуванням людей, що актуально практично для всіх компаній і офісів.

Навіщо потрібна дезінфекція

Дезінфекція необхідна для профілактики розповсюдження інфекційних захворювань задля створення безпечних умов життя та праці. Регулярна дезінфекція те саме, що вогнегасник на пожежі. Відрізає шляхи поширення інфекції від її джерела до інших об'єктів.

Види дезінфекції

Інфекція боїться високих і низьких температур, променевої енергії і регулярного прибирання із застосуванням спеціальних миючих засобів. Всі ці фактори можна розділити на три види:

  • Механічний. Можливо, ви ніколи не замислювалися, що займаючись вологим і сухим прибиранням, провітрюючи кімнату, прасуючи, ви не просто робите чисто, а проводите дезінфекцію. Механічна дезінфекція гарна тим, що доступна кожному і не вимагає спеціальних інструментів. Однак видалити всі патогенні організми цим методом неможливо, тому краще використовувати його в поєднанні з фізичною або хімічною дезінфекцією.
  • Фізичний (обробка УФ лампами, кип'ятіння). Метод заснований на застосуванні високих та низьких температур, а також обробці ультрафіолетовими променями. Найпростіший приклад фізичної дезінфекції родом з дитинства - кип'ятіння сирого молока. Після покупки молоко доводили до кипіння, щоб убити мікроорганізми і збільшити термін зберігання. Сьогодні методи дезінфекції стали куди ефективнішими.
    Якщо раніше в лікарнях застосовувалося кварцування, яке неможливо було проводити в присутності людей, то зараз на зміну прийшли обпромінювачи-рециркулятори. Їх дія заснована на здатності ультрафіолетових променів ефективно боротися зі шкідливими мікроорганізмами, вірусами, грибковими спорами без застосування хімічних препаратів і в присутності людей. Безконтактне протимікробне УФ-очищення вважається одним з кращих рішень для комплексної дезінфекції.
  • Хімічний. Полягає в знищенні шкідливих мікроорганізмів спеціальними речовинами. Найпоширеніші хімічні засоби містять хлор і спирти, перекис водню, формалін, мильний розчин.

Який метод можна застосовувати до вашого приміщення? Для більшості підприємств, виробничих приміщень, торгових точок, об'єктів харчової промисловості та громадського харчування знезараження здійснюється за регламентом державних санітарних правил та норм.

Медичні заклади

Дезінфекція в лікарні - регулярний і обов'язковий захід. Всі норми і терміни проведення очищувальних процедур зафіксовані в нормативних документах. Знезараження включає як обробку приміщень, так і інструментів. Автоклави, плазмові і парові стерилізатори, генератори чистого пара, мийно-дезінфекційні установки, ультразвукові машини, бактерицидні камери, сушильні шафи та інша медична техніка відповідає за безпеку багаторазових інструментів. Стерильність приміщень забезпечують бактерицидні випромінювачі і більш сучасні прилади - рециркулятори.

Салони краси

Якість послуг, які надаються визначаються не лише талантом майстра, але й дотриманням норм безпеки. Особливу увагу приділяйте знезараженню інструментів, бо робота виконується з біоматеріалом (шкірою, волоссям, нігтями). Майстрам манікюру знадобляться антисептики для обробки шкірних покривів відвідувачів. Грибкові захворювання - найменше зло, яке може заподіяти майстер, повторно використовуючи необроблений інструмент.

Всі маніпуляції, які можуть привести до пошкодження шкірних покривів і слизових оболонок, здійснюються із застосуванням стерильних інструментів і матеріалів. Мало закрити гребінця і ножиці в стерилізаційному шафі. Інфрачервоне лікування не здатне очистити інструменти від залишків шкіри, волосся, а значить і небезпечної мікрофлори. Знезараження слід проводити поетапно:

  • Перший етап - передстерилізаційного очищення, потім інструменти витримують в особливих розчинах. Час, необхідний для очищення, зазначено в інструкції до препарату;
  • Інструменти кілька хвилин обполіскують водою, висушують тканинними або одноразовими целюлозними серветками;
  • Кладуть до стерилізаторів: автоклавів, термостерилізаторів;
  • Інструменти зберігають в ультрафіолетовому стерилізаторі. Альтернативний варіант - ємність з герметичною кришкою або стерильні одноразові пакети;
  • У підсумку, проводиться дезінфекція для знищення патогенних мікроорганізмів. Ця процедура складається з комплексу заходів.

Санітарні норми встановлюють проведення щоденного вологого прибирання і щотижневе генеральне прибирання із застосуванням дезінфікуючих розчинів. Провітрювання, а для великих приміщень рециркуляція повітря, має проводитися постійно. Оскільки робота з хімікатами, хоч і безпечними для людей в малих дозах, в закритому приміщенні може привести до головних болів і загального погіршення здоров'я. Захистити руки від агресивних миючих засобів допоможуть вінілові та латексні рукавички. За рахунок щільного прилягання вони не заважають в роботі, добре виконуючи захисну функцію.

Торговельні підприємства

Чисто як в операційній - вираз застосовується до організацій громадського харчування. Дотримання гігієнічних правил гарантує безпеку послуг, які надаються, будь то кафе, ресторан чи продуктовий магазин. В організаціях громадського харчування дезінфекції підлягають робочі поверхні і обладнання (підлоги, столи, кухонний інвентар, посуд, сміттєзбірники, прибиральний інвентар). Носіння рукавичок не звільняє від регулярної дезінфекції рук.

У приміщеннях щодня проводиться вологе прибирання із застосуванням миючих та дезінфікуючих засобів. Обов'язково регулярно прати і дезінфікувати одяг співробітників. В окремих випадках замість змінного взуття допускається використання бахіл.

Транспортні засоби, задіяні в перевезенні харчових продуктів, щодня піддаються мийці із застосуванням спеціальних засобів. Найпопулярніші засоби - які містять хлор. Найчастіше вони мають неприємний запах, але ефективні в боротьбі з мікробами і доступні за ціною. Вигідно купувати їх оптом, враховуючи велику витрату для підприємств.

Офіси

В офісних приміщеннях дезінфекція носить рекомендаційний характер (раз на 3-6 місяців). Однак нехтувати цими рекомендаціями не варто. Замкнені приміщення сприяють швидкому поширенню бактерій і вірусів. Особливо важливим є знищення хвороботворних мікробів і патогенних мікроорганізмів під час масового зниження імунітету у людей в міжсезоння: восени і навесні.

Для офісів використовують комбіновані методи дезінфекції, де поєднується первинна механічна обробка з використанням хімічних засобів і фізичний метод.