Газовий балончик для самозахисту

Газовий балончик для самозахистуДалеко не завжди жінок в хвилину небезпеки можуть захистити надійні, сильні та сміливі чоловіки.

На допомогу сучасним леді приходять засоби самооборони для жінок. На сьогоднішній найбільш дієвим серед дозволених засобів захисту є саме газові балончики.

Використання газових балончиків (ГБ) для самозахисту залежить від того, що знаходиться всередині. Купуючи ГБ, варто пересвідчитись, що продавець має сертифікат відповідності, який підтверджує його відповідність українським стандартам. Газ має нейтралізувати нападника на деякий час, який дозволить втікти. Якщо ж суміш, яка знаходиться всередині газового балончика завдасть великої шкоди здоров’ю нападника, то за такі дії доведеться нести відповідальність. Звичайній людині не можна користуватись ГБ, у назві якого присутня літера М, наприклад Терен-4М. Для самозахисту можна використовувати газові балончики, виготовлені виключно в Україні. Придбати ГБ можна в мисливських магазинах, спеціальних магазинах, де продають зброю. Зазвичай всі вони мають іритант (діючу речовину) сльозоточивої та дратівної дії.

Газових балончиків існує безліч, і всі вони відрізняються один від одного за своїми тактико-технічним характеристикам. Як же вибрати газовий балончик для самозахисту та на що варто звернути увагу.

Розмір газових балончиків для самозахисту.

По-перше, варто звернути увагу на розмір цього засобу захисту. Які бувають газові балончики?Газовий балончик для жінок

1) 25 мл – маленькі ГБ, які легко поміщаються в кишені, але їх об’єм дозволить застосувати їх всього лише 1-2 рази. Саме такі газові балончики вважаються жіночими і часто виготовлені у жіночому дизайні – рожеві, або схожі на губну помаду;

2) 65-75 мл – розмір, який також зручно тримати в руці, але який, у той же час, може бути використаний кілька разів;

3) 100-650 мл – великі, які краще тримати вдома, в автомобілі, в сумці, рюкзаку, або ж на велосипеді.

Тип розпилення газових балончиків для самозахисту

Тип розпилення говорить про те, який саме струмінь виривається з балончика під час його використання.

1) Аерозольне розпилення – найширший струмінь, який дозволяє легко потрапити в ціль та обладає максимальним респіраторним ефектом. Широке поле контакту дозволяє застосовувати його проти декількох нападаючих. Також балончик з аерозольним розпиленням дозволяє створити так звану газову завісу. Ефективний на відстані 1-1,5 метра.

Газовий балончик для дівчат2) Аерозольно-струменеве розпилення – щось середнє між аерозольним та струменевим. Має поле контакту не таке велике як у аерозольного, але завдяки цьому воно є більш концентрованим. Респіраторний ефект істотно менший ніж при аерозольному розпиленні. Аерозольно-струменевий балончик ефективний на відстані 1-2 метри.

3) Струменеве розпилення – практично не має респіраторного ефекту, завдяки чому може застосовуватися в приміщеннях. Такий балончик ефективний на відстані 2,5-3 метри.

4) Пінне розпилення – тонкий струмінь піни, яка потрапляючи на обличчя та очі, застилає очі і позбавляє нападника можливості бачити. Також застосовується в закритих приміщеннях або в автомобілі. Балончик з пінним розпиленням ефективний на відстані до 2,5 метрів.

5) Гелеве розпилення – це нове покоління газових балончиків для самозахисту. Гель має густу та тягучу консистенцію, завдяки чому його важко змити після потрапляння в очі. Не має респіраторного ефекту. Застосовується в закритих приміщеннях, можна використовувати при сильному вітрі. Гелеві газові балончики ефективні на відстані до 3 метрів, крім того їх можна використовувати в будь-якому положенні – горизонтальному, перевернутому, нахилені під будь-яким кутом.

Склад газових балончиків

Існує декілька різновидів активних речовин ГБ, кожна з яких має свої особливості дії. Так, екстракт пекучого перцю вважається найбільш дієвим, струмінь такої речовини часто має забарвленість, і червоний колір дозволяє відслідковувати траєкторію польоту струменя.

Синтетичний аналог екстракту пекучого перцю також досить ефективний, проте він має дещо менш виражену дію на супротивника.

То як же вибрати газовий балончик для самозахисту?

В першу чергу варто звернути увагу на іритант – вміст ГБ, його об’єм, якість самого виробу, термін придатності.

Крім іншого на балончику вказується час впливу на нападника, але зазвичай виробники його злегка завищують.

Щоб ефективно використовувати газовий балончик для самозахисту, краще придбати два однакові: один для тренування, інший безпосередньо для використання.

Далі, при виборі варто визначитися, де саме буде використовуватися ГБ. Буде він лежати вдома і використовуватися у випадку, коли напад йде в під'їзді або в дверях вашої квартири, або ж ви його будете постійно носити з собою або возити в автомобілі.

Якщо ви вибираєте газовий балончик для себе, то зараз у продажу існують є газові балончики з жіночим дизайном, об'ємом 25 мл, які досить ефективні.

Чоловіки зазвичай обирають для себе ГБ близько 70 мл, які можна носити з собою.

Застосування газового балончика для самозахистуГазовий балончик для самозахисту жінок

ГБ – це зброя, а значить потребує уважного та вмілого поводження. Варто заздалегідь продумати де саме ви будете носити балончик і коли саме його варто непомітно взяти. Варто пам’ятати, що газовий балончик – зброя ближнього впливу, а значить його застосування має бути раптовим. У жодному разі не використовуйте ГБ як задля психологічного впливу! Побачивши його в ваших руках, вас можуть атакувати раніше ніж ви встигнете зреагувати. Нападник може закрити обличчя, або ухилитися, а ви залишитеся з порожнім ГБ. Розпилювати балончик треба раптово приблизно на відстані 1 метр. Для використання візьміть його до рук заздалегідь та непомітно сховайте в долоні. Пам’ятайте, що нападника не зупинить демонстрація такої «легкої» зброї, тому застосовуйте його миттєво. Разом з тим відступайте, та будьте готові тікати, якщо побачите що нападник зупинився.