Глаукома: причини хвороби та лікування

Одним з найбільш відомих захворювань є глаукома ока – хвороба, яка з'являється на тлі високого внутрішньоочного тиску. До групи ризику належать люди старшого віку. Однак існує і вроджена патологія у дітей та набута у юнацькому віці.

Тому радимо періодично обстежуватися для того, щоб визначити початок розвитку та прогресування хвороби. Якісну діагностику та лікування глаукоми пацієнти можуть отримати в офтальмологічній клініці https://glazgo.com.ua/dorosla-oftalmologiya/lechenie-glaukomy/.

Глаукома

Ознаки захворювання

За словами офтальмологів, у пацієнтів є скарги на біль у надбрівній зоні, туман, різь в очах, поява райдужних кіл, зменшення граней поля периферичного зору, його погіршення в пітьмі.

На ранній стадії розвитку глаукоми гострота зору не змінюється, але бічна видимість знижується. Найчастіше це вводить в оману хворих людей, які не поспішають звернутися до лікарні за висококваліфікованою допомогою. У багатьох випадках несвоєчасне звернення до окуліста загрожує атрофією зорового нерва, а також настанням сліпоти.

Втома та тривала нервова напруга, тривале перебування у пітьмі, довготривала робота з нахиленою головою провокують напад гострої глаукоми. До його ознак належить:

  • раптова втрата зору та сприйняття кольору;
  • біль в очах;
  • напади блювоти та нудоти;
  • біль у животі, серце, під лопаткою.

Показником патології вважається зміна кольору зіниці на зелений, а також помутніння рогівки. Саме тому хвороба називається грецькою glaucoma, перекладається як "зелена вода". Існує кілька інших ознак, які можуть побачити лише спеціалісти.

Причини появи

Вікова атрофія зорових органів призводить до погіршення роботи очної дренажної системи очей. Захворювання діагностують у 1% дорослих віком 40-50 років та у 1,5% – віком 50-60 років. Також глаукома буває у 3% пацієнтів віком від 75 років.

Поява глаукоми пояснюється:

  • спадковою причиною;
  • наявністю атеросклерозу, цукрового діабету;
  • шийним остеохондрозом, а також артеріальною гіпертонією;
  • хворобами очей – увеїтом, далекозорістю, катарактою, склеритом.

Лікування глаукоми

Глаукома

Якщо лікар поставив лікар діагноз "Глаукома", то до її лікування необхідно приступати негайно, оскільки хвороба здатна призвести до втрати зору. Лікуванням цього захворювання займаються професіонали у галузі офтальмології.

Окулісти, які працюють у центрі Glazgo, що у Білій Церкві, застосовують для обстеження пацієнтів інноваційне обладнання, а також прогресивні методи. Також вони використовують очні краплі та інші медичні препарати. У результаті під час лікування поліпшується метаболізм, нормалізується кровопостачання, внутрішній тиск у зорових органах.

Одним із методів лікування вважається операція глаукоми. До низькоінтенсивних методів терапії належить лазерний вплив – ірідектомія, трабекулопластика. Підбір методу терапії залежатиме від виду, ступеня занедбаності захворювання, самопочуття хворого, його віку.

Очні краплі попереджають зниження зору. Проте застосовувати їх потрібно постійно. Операцію лікарі призначають, якщо пацієнт має загрозу втрати зору. Завдяки операції людина зможе забути про хворобу приблизно на 4 роки.

На жаль, за кілька років створені за допомогою лазера чи скальпеля нові протоки зазвичай заростають, чи звужуються. Це спричиняє рецидив захворювання.