Каланетика

КаланетикаНі для кого не секрет, що кожна представниця прекрасної половини людства мріє мати красиву фігуру. Всі дієтологи для досягнення найкращого результату в боротьбі із зайвими кілограмами рекомендують не тільки дотримуватися особливого раціону харчування, але й займатися фітнесом. Але, на жаль, не всім підходять аеробіка, шейпінг або силові навантаження, і в такому випадку цілком доречними будуть заняття Каланетикою.

Що таке Каланетика

Каланетика – це особлива система розтягуючих вправ для всіх глибоко розташованих груп м'язів, яка викликає їх неймовірну робочу активність. Це свого роду повільна неспішна гімнастика, яка дає колосальне статичне навантаження. Всього одна година заняття Каланетикою за навантаженням на організм та загальній ефективності дорівнює семи годинам шейпінгу або двадцяти чотирьом годинам звичайної аеробіки. Кожна вправа цієї системи розроблена таким чином, що одночасне навантаження отримують відразу всі м'язи тіла.

Каланетика може стати улюбленим видом фітнесу для тих, хто віддає перевагу розміреністі, вдумливим та спокійним заняттям рухомими та складними щодо координації танцювальними методиками. Така програма тренувань, як Каланетика, сприяє створенню гармонійного балансу між розумом та тілом, дає змогу здобути добру фізичну форму та уникнути травм, розвиває здатність людини зосереджуватися на собі.

Що дають вправи з Каланетики

За допомогою тренувань з Каланетики можна:

 • знизити масу тіла та зменшити його об’єми в бажаних місцях
 • повністю відновити обмін речовин (а це буде сприяти підтримці потрібної ваги)
 • навчитися абсолютному володінню своїм тілом
 • привести в необхідний тонус та зміцнити м'язи

Каланетика – це комплекс, який складається з 29 статичних вправ, які засновані на йогівських асанах. Такий незвичайний комплекс дозволяє тренувати всі частини тіла, які потребують вдосконалення: стегна, сідниці, руки, передпліччя та плечі, черевний прес, спину. Дана система несилових розтяжок вважається хорошим способом скорегувати фігуру, додати стрункості та пружності найбільш «проблемним» місцям.Вправи з Каланетики

Каланетику часто називають «особливою гімнастикою незручних поз». І цей вислів дійсно має обґрунтування: під час занять приймаються пози та робляться рухи, які ніхто ніколи не виконує в повсякденному житті. Саме ці пози і сприяють тренуванню м'язів, які звикли «спати». А красива фігура створюється в ті моменти, коли в роботу включені всі м'язи. Адже неможливо, наприклад, поліпшити форму грудей, якщо не тренувати грудні м'язи, але жодна жінка не використовує ці м'язи в звичайному житті – отже, вони ніяк не тренуються. Точно так не можна створити тонку талію, якщо не напружувати м'язи живота. І таких от «сплячих» м'язів предостатньо у кожної жінки. Досить ввімкнути всі м'язи в роботу – і чарівні зміни не змусять себе довго чекати.

Якщо частина м'язів, як кажуть, «спить», то їх місце починає займати жирова тканина. Слабкі і тонкі м'язи за регулярних тренувань стають красивими і сильними. Каланетика тренує всі м'язи, але в той же час вправи цієї методики не спрямовані на нарощування м'язової маси, як у випадку із силовими тренуваннями. За постійних занять, м'язи розвиваються до певної міри і надають жіночому тілу красиву форму без всяких рельєфних надмірностей.

Трохи цікавого про Каланетику

Як фітнес-методика Каланетика з'явилася ще на початку 80-х минулого століття. Але в Україну цей вид фізичного тренування прийшов не так давно. Автором Каланетики вважається американка Калан Пінкні (саме на честь її і названа методика).

Калан ПікніКалан Пінкні народилася з низкою хвороб та фізичних вад. Але будучи оптимісткою, жінка вважала за краще просто не звертати уваги на проблеми та жити повним життям. Проте таке ставлення закінчилося сумно – після 11 років подорожей по світу американка повернулася додому з повністю занедбаним здоров'ям, до того ж, найбільші труднощі виникали з хребтом.

Безжурна Калан вирішила не засмучуватися і створила власну систему оригінальних вправ для всіх м'язів, за допомогою якої вона не тільки повернула собі здоров'я, але і дала шанс тисячам жінок забути про нездужання та отримати струнку фігуру.

В самій методиці не робиться акцент саме на зниженні ваги, але вже давно помічено багатьма: заняття Каланетикою в будь-якому випадку призводять до значного зменшення жирових відкладень. Під час виконання вправ починає прискорюватися метаболізм, і за рахунок цього в тілі припиняється відкладення жирової тканини, в той час як м'язова маса поступово зростає. Нерідкими є випадки, коли в результаті таких зв’язків жінки змушені були повністю міняти гардероб, купуючи одяг на два-три розміри менше, а вага при цьому залишалася сталою.

Сама засновниця цієї системи – Калан Пінкні – є живим підтвердженням високої ефективності розроблених тренувань: у свої 60 років жінка має фігуру, якій можуть позаздрити молоді дівчата. І виглядає Калан значно молодше своїх років – цей феномен вона теж пояснює регулярними вправами з Каланетики.

Калан гарантує, що після десяти годин занять Каланетикою жінка стане виглядати молодшою на вісім-десять років. Це відбувається за рахунок активації всіх м'язів і прискорення процесу обміну речовин.

«Ви отримуєте задоволення, знаходите стрункість і молодієте прямо на очах», - розповідає Калан. До речі, великою прихильницею Каланетики стала дружина молодшого сина британської королеви, герцогиня Іорна Сара, більш відома за ім'ям Ферджі. Ферджі дуже сильно набрала зайву вагу після пологів, але запрошена в якості консультанта до Букінгемського палацу Калан Пінкні змогла допомогти молодій мамі – герцогиня привела себе в форму за лічені тижні.

У чому полягає успіх Каланетики та її широке поширення?

По-перше, Каланетика для схуднення, на відміну від багатьох видів фітнесу, не вимагає відвідування спортзалів, спеціально обладнаних для занять. Кожен може на собі пізнати всі принади такої гімнастики в домашній обстановці, не купуючи дорогий абонемент у спортивний клуб, спеціальний спортивний одяг та взуття. Досить одягнути зручні речі, включити спокійну музику – і все, Ви готові займатися.

По-друге, з одного боку, це спокійна і повільна гімнастика, але з іншого – під час занять Каланетикою відбувається дуже інтенсивна, просто колосальна робота всіх м'язів. При цьому гімнастика розроблена на основі статичних навантажень, поз класичної йоги та розтяжок після кожної виконаної вправи, які в комплексі запобігають м'язовому болю та не допускають зайвої рельєфності м'язів.

Статичні вправи спрямовані головним чином на мікро-скорочення м'язів. Тут немає ані стрибків або ривків, ні перепадів напруги сусідніх груп м'язів. Під час занять задіюються всі м'язи, і дрібні в тому числі. Вправи, засновані на розтягуванні і статиці, викликають зростаючу активність м'язових груп, розташованих досить глибоко, щоб викликати зміни в найглибших шарах залежаної жирової тканини.

Чудовий фізіологічний ефект ґрунтується на наступному: під час тривалого за часом статичного навантаження на м'яз сильно зростає рівень його метаболізму (тобто швидкість обміну речовин стає більше), а це набагато ефективніше, ніж тренування м'язів під час циклічного навантаження, і, що важливо, спалюється більша кількість калорій. В результаті м'язова маса не нарощується, але м'язи переводяться з в'ялого інертного стану в природну, естетично привабливу форму.

По-третє, Каланетику називають талановитим скульптором, який здатний відтворити ідеальну фігуру з бездоганними формами: скорегується постава, зникне остеохондроз, красиво піднімуться груди, живіт стане плоским і підтягнутим, сідниці набудуть округлої форми. Ви самі будете здивовані змінам, які відбулися за короткий термін. А Ваші рухи набудуть плавності та жіночності.

Ще одна перевага даної методики тренувань – нею може успішно займатися і юна дівчина, і літня жінка. Головне – щоб не було протипоказань в анамнезі. Каланетика – одна з небагатьох гімнастик, яка підійде будь-якій віковій групі.

Чим корисні заняття Каланетикою?

Регулярні заняття з Каланетики приносять багато користі для всього організму. І чим довше Ви будете займатися цією простою гімнастикою, тим відчутнішим буде результат. Вже через кілька тижнів постійних тренувань Ви виявите, що:Каланетика фото

 • Ваша постава покращилася, Ви забули про болі в спині, остеохондроз просто зник з Вашого життя
 • значно покращився обмін речовин, імунітет став сильнішим
 • вага пішла у бік зниження
 • покращився тонус шкіри
 • Ви стали більш гнучкими, а м'язи подовжилися без непотрібного об’єму
 • Ваші суглоби стали більш міцними, а мускулатура – більш сильною
 • Ви стали менше піддаватися стресам та негативним впливам зовнішніх факторів, а Ваша самооцінка стрімко зростає

Саме так діє Каланетика – відгуки після занять за системою вправ Калан Пінкні вражають однозначністю: всі жінки, які нею займалися, досягли чудових результатів.

Кому підійде Каланетика

Каланетика – просто ідеальний спосіб корекції фігури та підтримки себе в тонусі для тих, хто:

• бажає скинути від 10 до 20 кг зайвої ваги та виправити дефекти фігури;

• страждає задишкою під час інтенсивного фізичного навантаження, вважає для себе скрутним тримати швидкий темп під час тренувань;

• не любить тривалих та виснажливих фізичних тренувань;

• відчуває почуття нудьги в тренажерному залі, не любить качати м'язи та «вичавлювати» прес;

• має погану координацію рухів;

• обмежений у часі або просто не хоче витрачати на тренування багато часу;

• любить повільний ритм занять та спокійні рухи, а також воліє виконувати вправи, які передбачають плавність та граціозність.

Коли не можна займатися Каланетикою

Каланетика, як і будь-яка інша методика має свої протипоказання. Ставитися до цього потрібно досить серйозно, адже головний принцип будь-яких занять – не нашкодь. Не дивлячись на уявну простоту статичних вправ, надмірне захоплення Каланетикою може призвести до не дуже гарних наслідків.

А деяким заняття за методикою Калан Пінкні взагалі протипоказані:

 • тим, хто переніс операцію або хірургічне втручання (має минути не менше року, у разі, якщо це було кесарів розтин, - мінімум півтора року)
 • тим, у кого поганий зір (обов'язкова консультація фахівця, який зможе оцінити Ваш стан та винести рішення – можна займатися Каланетикою чи ні)
 • тим, хто страждає астматичними захворюваннями
 • тим, у кого є якісь проблеми з хребтом
 • тим, у кого є гемороїдальні вузли (категорично забороняється!)
 • тим, хто страждає на варикозне розширення вен, накладаються деякі обмеження: заборонено виконання вправ зі зміцнення м'язів ніг, зокрема, напівприсідання та повні присідання

Каланетика для початківців

Каланетика для початківців• Виконуйте тільки ті вправи, які можете, і в жодному разі не змушуйте тіло робити те, до чого воно ще не готове.

• Краще за все виконувати вправи, спостерігаючи за собою в дзеркалі. Так відразу помітні помилки і неточності, крім того, практика показує, що рухи краще фіксуються саме перед дзеркалом.

• Краще проводити заняття з Каланетики в тиші – інакше можна збитися з заданого ритму, а це небажано.

• Не лякайтеся, якщо відразу Ви не тільки не почнете скидати вагу, але ще й додасте трохи.

Продовжуйте заняття – треновані м'язи важать більше в'ялих. Те ж стосується нетренованих м'язів живота – спочатку живіт може трохи зрости. Не хвилюйтеся: дуже скоро все прийде в норму.

Як правильно займатися Каланетикою

За твердженням самої Калан Пінкні, починати заняття з Каланетики необхідно з трьох разів на тиждень, а саме тренування має тривати не менше години.

Після того, як буде видно результат (це відбудеться вже через два-три тижні регулярних занять), кількість тренувань можна зменшити до двох. Також допускається розбивка одного заняття на три-чотири міні-тренування по 15-20 хвилин.

Коли буде досягнутий потрібний стабільний результат (тіло зменшиться до потрібних об’ємів, покращиться самопочуття, зникнуть проблеми зі здоров'ям), достатньо всього однієї години на тиждень для підтримки м'язів в тонусі.

Каланетика: відео