Коли болить голова на погоду

Болить голова на погоду

Хтось відчуває головний біль на погоду, а хтось ні. Одним достатньо яскравого сонця або підвищення атмосферного тиску для того, щоб відчути себе недієздатним, а іншим все дарма. Чим же обумовлені ці стани і що таке метеочутливість?

Метеочутливість - це своєрідна реакція організму людини на зміну погодних умов, що виражається у вигляді головного болю, загостренні наявних хронічних захворювань, зниженням імунітету.

Чому болить голова на погоду?

Людина є ссавцем, організм якого підтримує постійний артеріальний тиск крові, стабільну температуру тіла, обмінні процеси. Все це здійснюється за допомогою вегетативної нервової системи, яка захищає людський організм від перегріву або від переохолодження.

Вегетативна система складається з 2 відділів, які працюють наступним чином:Чому болить голова на погоду?

1. Симпатичний відділ підвищує тиск крові в магістральних артеріях, звужує судини, змушує серце битися сильніше та підсилює обмін речовин;

2. Парасимпатический, навпаки, діє зворотним чином.

Порушення роботи вегетативної системи людського організму називається дистонією. Таким чином, дистонію викликає у людини метеочутливість або метеотропність.

Більшість випадків головного болю пов'язано з підвищенням кров'яного тиску у черепній коробці. Тиск підвищується через звуження судин, тонус яких викликають різні захворювання хронічного характеру (шийний остеохондроз, атеросклероз).

У деяких людей головний біль супроводжується:

  • блювотою,
  • нудотою,
  • негативною реакцією на яскраве світло та гучні звуки.

Такі пацієнти не можуть нормально працювати, іноді впадають до стану повної безпорадності, їм необхідно певний час для того, щоб прийти до тями. Все це - симптоми мігрені, яка вимагає консервативного комплексного лікування і не має залишитися без уваги.

Люди з наявними порушеннями психіки також часто бувають метеочутливиими. Такі пацієнти надзвичайно недовірливі, переживають через будь-яку дрібницю або перебувають тривалий час під впливом сильного емоційного стресу. Вони часто скаржаться на те, що голова болить на погоду, і цікавляться у лікарів та знайомих що робити.

Метеочутливими можуть бути вагітні жінки, підлітки під час статевого дозрівання, жінки перед настанням першої менструації таі в період клімаксу. Всі ці групи осіб об'єднує одна спільна риса: у них в організмі відбувається гормональна перебудова.

Також метеотропність переслідує деяких людей, які нещодавно перенесли важкі операції або важку хворобу.

Що робити, якщо болить голова на погоду?

Якщо голова болить на погоду, можна допомогти собі наступними методами:

1. Можна прийняти таблетку знеболюючого. Увага! Медикаменти має право призначати тільки кваліфікований фахівець. Він же призначить правильне дозування і розповість про те, як часто можна приймати знеболюючі препарати.

2. Необхідно часто та багато рухатися. Рух - це життя. Він змушує серце битися сильніше та ганяти кров венами з подвоєною швидкістю. Поліпшення кровотоку – саме те, що потрібно під час дистонії.

3. Має бути дотримана спеціалізована дієту. Виключити тваринні жири з раціону (вони створюють холестеринові бляшки у судинах та артеріях). І додати до меню різноманіття свіжих овочів та смачних фруктів, бобові, вівсянку, горіхи та корінь імбиру.

4. Гарна гідратація - половина успіху! Для того, щоб весь організм прекрасно функціонував, необхідно випивати щодня не менше 1.5 л чистої води (супи та газовані води не рахуються), тому якщо ви працюєте в офісі, то там має добре працювата доставка води, щоб ви завжди мали доступ до неї. Коли їсте тверду їжу, візьміть собі за звичку запивати її водою або соком.

5. Уникати стресових ситуацій, а якщо ніяк не виходить - не нервувати! Дихайте носом, думайте про хороше та медитуйте.

Що робити, якщо болить голова на погоду?6. На випадок якщо голова вже болить, а пігулок під рукою немає, навчіться робити самомасаж від головного болю. Масаж голови, який роблять тричі на тиждень, знімає більше половини нападів мігрені та нормалізує внутрішньочерепний тиск. Під час масажу людина розслабляється, м'язові та судинні спазми знімаються. Масажувати голову потрібно не поспішаючи, круговими рухами, намагаючись відчутно натиснути на голову так, щоб не завдати болю. Приділіть особливу увагу лобовій та потиличній частин голови: там знаходяться активні точки, які відповідають за самопочуття. Шию необхідно розминати обережними поздовжніми рухами, намагаючись промасажувати всі м'язи і не зачепити шийні хребці.

7. Для профілактики мігрені та дистонії час від часу приймайте контрастний душ (холодна вода чергується з гарячою) та відвідуйте лазню. Подібні заходи відмінно тренують судинну систему людини та підвищують імунітет.

8. Не сидіть вдома! Для того щоб впоратися з кисневим голодуванням, потрібно багато та довго гуляти. Здійсніть прогулянку до найближчого парку або до лісу за грибами.

9. Якщо біль в голові пульсуючий, допоможе холодний компрес. Загорніть кілька кубиків льоду в рушник та притисніть його до скронь. Пара хвилин - і біль відступить!

Якщо присутнє відчуття, що череп неначе здавлює зсередини, стан полегшить теплий компрес на потилицю. Тепло злегка знизить тиск всередині черепа і посприяє швидкому відтоку крові з голови.

10. Знизьте споживання кави. Кофеїн, який в ній міститься, сприяє звуженню судин головного мозку та підвищенню внутрішньочерепного тиску. Чорний шоколад також необхідно обмежити.

11. Для зниження метеочутливості можна пропити вітамінний комплекс, який містить вітамін В6.

12. Вдома після робочого дня або після навчання намагайтеся відпочивати. Відразу після прибуття додому необхідно трохи полежати у тиші та на самоті.

13. Почніть займатися йогою: вона вчить контролювати дихання, а це дуже допомагає уникати стресів та перенапруг нервової системи.

Ці нехитрі поради допоможуть полегшити головний біль та зняти частину нападів мігрені.