Комплексна діагностика організму - надійний спосіб запобігти хворобі

Комплексна діагностика організму

Хворобу легше попередити, ніж вилікувати. Ця прописна істина виправдовує себе кожного разу, щойно справа доходить до терапевтичних заходів. І про неї невпинно твердять лікарі, пропонуючи пройти комплексну діагностику організму. Навіть якщо явних приводів для тривоги немає, регулярне обстеження допоможе визначити проблеми, які насуваються або приховані хвороби на ранній стадії, коли шанси на одужання найбільш високі.

Призначення і особливості процедури

Сьогодні в багатьох сучасних клініках часто можна зустріти послугу check-up. Під цим поняттям ховається повне обстеження всіх систем організму, що проводиться в експрес-режимі. За короткий період клієнт піддається комплексній діагностиці і отримує інформацію про актуальний стан здоров'я, рекомендації щодо заходів профілактики або лікування.

На відміну від звичайної диспансеризації, check-up має стислий термін виконання. Це явна перевага, що робить процедуру зручною навіть для дуже зайнятих людей. Програми, за якими виконується діагностика, ґрунтуються на сучасних світових стандартах. Вони включають тільки найнеобхідніші дослідження і аналізи, що потрібні для точного визначення хвороб на початкових стадіях. Формують програму комплексної діагностики з урахуванням індивідуальних параметрів кожного клієнта:

  • фізичний стан на момент звернення;
  • історія хвороби;
  • мета обстеження;
  • можливі ризики та ін.

Складає план досліджень лікар на підставі попереднього огляду, бесіди. Загальні програми ґрунтуються на статевовікових особливостях пацієнтів. Крім подібних досліджень, можлива мала діагностика. Вона спрямована на визначення конкретних захворювань серцевої або судинної системи, онкологічних хвороб та ін., Обстеження внутрішніх органів.

Важливо: при необхідності програми складають з урахуванням певних цілей, наприклад, при плануванні вагітності.

Що включає комплексне обстеження

Повна діагностика грунтується на консультаціях вузькопрофільних фахівців, інструментальних та лабораторних методиках досліджень. Програма розрахована на обстеження найбільш поширених захворювань серця та судин, систем травлення, ендокринної, сечовидільної і дихальної.

Важливо: за допомогою такої діагностики можливо оцінити обмін речовин, визначити приховані інфекції (включаючи ІПСШ), запалення. Можна припустити або виявити онкологію.

Своєчасна комплексна діагностика дозволяє не тільки розробити оптимальну програму коригування фізичного стану, а й управляти перебігом процесу оздоровлення.

Важливо: регулярне обстеження позбавляє від перспективи звернення до лікарів, здачі всіляких аналізів при визначенні справжніх проблем і причин. Вони, в свою чергу, проявляються внаслідок несвоєчасної реакції на тривожні симптоми організму, їх можна попередити, піддавшись діагностиці.

Основні види досліджень

За повної діагностики використовуються методики, які націлені на визначення проблем та захворювань різної природи. Так, до найбільш поширених видів відносяться: біорезонансні дослідження, ДРТ, обстеження дітей (повне, на предмет паразитів або алергії). Аналогічні заходи передбачені і стосовно дорослих. Сучасні клініки можуть навіть запропонувати виконання діагностики вдома, а не тільки у стінах закладу.

Коли і кому потрібно

Комплексна діагностика не відноситься до обов'язкових заходів. Однак лікарі рекомендують проходити її регулярно, незалежно від наявності симптомів або тривожних сигналів. Тільки в такому випадку шанси на своєчасне визначення прихованих захворювань і їх ефективне лікування будуть високими.

Частота проведення комплексної діагностики зводиться до щорічних процедур. Принаймні, такою є європейська практика, де, згідно статистики тривалість життя є вищою, ніж у нас. Сміливо можна припустити, що це є результатом грамотної та своєчасної турботи про власне здоров'я, підтримці його в належному стані.