Контроль артеріального тиску в домашніх умовах

Контроль артеріального тиску в домашніх умовах

Кардіологам доводиться часто ставити діагноз «Гіпертонія» і запобігати розвитку інфарктів та інсультів, які відбуваються через регулярне підвищення артеріального тиску. Хвороби серцево-судинної системи небезпечні, але їх розвитку можна запобігти. Ризик прогресування гіпертонічної хвороби збільшується, якщо у людини спостерігається надмірна вага.

Причинами можуть стати малорухливий спосіб життя, наявність шкідливих звичок і неправильне харчування. Регулярно контролювати показники артеріального тиску слід людям, вік яких перевищує 45 років. Хвороба може проявитися набагато раніше, якщо недуга має місце в сімейному анамнезі.

Прилади для вимірювання артеріального тиску

Гіпертонія не дає гострої симптоматики, поки не настане криз. На ранніх стадіях хвороба проявляється незначною зміною самопочуття і головним болем, на це мало хто звертає увагу. Однак варто пам'ятати, що недугу простіше запобігти, ніж лікувати. Для контролю артеріального тиску досить купити тонометр і навчитися ним користуватися. Складного нічого немає, процедура вимірювання описана в інструкції до приладу. У продажу є механічні та електронні пристрої.

Прилади для вимірювання артеріального тиску

Якщо першими самостійно проводити маніпуляцію буде важко, то другі розроблені для використання без сторонньої допомоги. Напівавтоматичні вимагають накачування повітря до манжети, повністю автоматизований тонометр досить надіти, як браслет, на зап'ясті, після чого результат вимірювання висвітиться на дисплеї.

Яке значення вважається нормою

Цифри, які визначаються приладом, означають силу, з якою кров тисне на стінки судин. Загальноприйняте значення, яке вважається нормою, - 120/80. Але для кожної людини існує певний поріг тиску, за якого вона відчуває себе добре. Показники можуть варіюватися в межах 10 в той чи інший бік.

Розвиток гіпертонічної хвороби пов'язаний з ущільненням стінок кровоносних артерій, тому тиск в організмі підвищується з метою подолання опору. Небезпечним вважається стан, коли тиск досягає показників 160/90 і вище. У цьому випадку людині потрібна медична допомога. Щоб не допустити розвитку гіпертонічного кризу, рекомендується регулярно проводити вимірювання. У разі підвищення артеріального тиску слід вживати заходів, спрямованих на його зниження.

Контроль гіпертонії

Наявність тонометра необхідна в кожній родині, особливо для людей похилого віку. У жінок гіпертонія розвивається після початку менопаузи. Рівень гормонів знижується, що може спровокувати підвищення артеріального тиску. Чоловіки теж потрапляють до групи ризику, якщо вживають жирну їжу. В цьому випадку відбувається закупорка артерій бляшками холестеринів.

Контроль гіпертонії

Попередити гіпертонію можна, якщо дотримуватися рекомендацій щодо здорового харчування та активного способу життя. Аналогічним способом можна контролювати недугу. Деяким пацієнтам достатньо змінити раціон і зайнятися фізичними вправами. Якщо такий підхід не приносить результату, лікар пропише медикаментозне лікування. Але не слід забувати проводити щодня вимірювання артеріального тиску тонометром.

Як впоратися з недугою

Гіпертонікові потрібна допомога всієї родини, оскільки необхідна зміна раціону і деяких звичок. Вранці доведеться насолоджуватися не чашкою кави, а напоєм з цикорію або відваром трав. Відмовитися потрібно і від продуктів, які містять багато солі. Рибу і м'ясні вироби краще готувати самостійно на пару, в духовці, в мультиварці.

Що стосується способу життя, то потрібно звикати якомога більше рухатися. Піші прогулянки, їзда на велосипеді або самокаті - способи побороти лінь і почати займатися спортом. Відмова від куріння принесе позитивні результати: відновиться еластичність судин, зменшиться втрата вітамінів, нормалізується пульс, піде головний біль, стане легше дихати.

Як впоратися з артеріальним тиском

Важливий аспект в боротьбі з гіпертонією - позбавлення від зайвої ваги. Але для цього не варто різко обмежувати себе в їжі, потрібно лише дотримуватися правил здорового харчування. Крупи, овочі, нежирні молочні продукти, відварне м'ясо або риба - кращий раціон для гіпертоніка. Налаштуйтеся на позитив, і у вас вийде тримати в нормі артеріальний тиск.