Лікування катаракти

Катаракта - це помутніння кришталика ока в результаті зміни складу внутрішньоочної рідини та порушення обміну речовин.
Захворювання є досить розповсюдженим. Воно зустрічається серед людей зрілого та похилого віку, але, на жаль, хвороба щороку молодшає.

Лікування катаракти

Лікування катаракти

Лікування катаракти починається з медикаментозного способу. Якщо хвороба швидко прогресує, виявлена ​​на запущеній стадії або терапевтичне лікування не приносить успіху, то призначається операція. Лікування катаракти у Львові методом хірургічного втручання в медичному центрі Окулюс.

Консервативна терапія

На початковій стадії захворювання лікар-офтальмолог призначає спеціальні очні краплі, які розщеплюють помутніння та запобігають подальшому посиленню помутніння кришталика. На жаль, вони не здатні повністю прибрати помутніння, яке вже сформувалося.

Хірургічне втручання

На сьогоднішній день успіх від операції з відновлення зору багаторазово підтверджений. Здійснюється факоемульсифікація помутнілого очного кришталика з впровадженням штучного імплантату. Стовідсотковий ефект досягається у пацієнтів, у яких ще зберігся зір.
Процедура проводиться з використанням місцевої анестезії. Принцип операції зводиться до розсічення рогівки ока і ультразвуковому руйнування зіпсованого кришталика. Після видалення імплантується штучна гнучка лінза.
Накладення швів не потрібно. Весь процес займає не більше півгодини.
Загальний час реабілітації - близько одного місяця. Зір відновлюється протягом доби.

Операція катаракта

При значному ослабленні зору і погіршенні стану очних зв'язок виконується капсулярна екстракція. Передбачається здійснення розрізу рогівки шару і повне видалення всього кришталика. Капсула замінюється жорсткою лінзою, яка фіксується до краю райдужної оболонки. Потрібне накладення швів.
Відновлення зору в цьому випадку відбувається через 4-6 місяців, коли повністю знімаються шви.
Загальний період реабілітації - два місяці.

Заходи профілактики

У групі ризику знаходяться люди похилого віку, люди, які зловживають курінням, у яких є спадкова схильність, короткозорість, травма очей, постійна напруга очних м'язів, хронічні запальні захворювання очей.

Для збереження зору і запобігання розвитку катаракти очей фахівці рекомендують дотримуватися наступних принципів профілактики:

• Проходити щорічний огляд фахівця. Це допомагає вчасно виявити патологічний процес і призначити своєчасне лікування.

• Захищати кришталик від зовнішнього впливу. Для цього лікар призначає медикаментозні очні краплі.

Активний склад лікарських засобів запобігає помутнінню кришталика, прискорює обмінний процес в тканинах, запобігає дистрофію сітківки. Корисні засоби, у складі яких є магній і кальцій.

• Регулярно робити лікувальну гімнастику очей. Комплекс вправ підсилює дію крапель. Крім того, він підвищує мікроциркуляцію крові. Важливо проводити заняття щодня, в іншому випадку ефект зійде нанівець.

• Повністю відмовитися від куріння.

• Виключати випадки, які провокують підвищення внутрішньоочного тиску.

• Обмежити тривалу роботу за комп'ютером, роботу з дрібними предметами, читання книг з дрібним шрифтом, тривалий перегляд телевізора на близькій відстані.

Людям, схильним до захворювання, варто звернути особливу увагу на апаратні методики профілактики. В амбулаторіях за допомогою медичної техніки пацієнт спостерігає за різними повторюваними формами, кольорами предметів. Інша технологія зводиться до розглядання точок різного кольору через спеціальні окуляри.