Лікування кисти нирки: показання, види, реабілітація

Кіста у нирці, як правило, не викликає неприємних симптомів і найчастіше виявляється лише під час обстеження. Вона є порожниною, заповненою рідиною. Кісти найбільш часто діагностують після 40 років, але можливий їх розвиток у будь-якому віці. Причини появи ниркових кіст до кінця не встановлені, великий вплив мають уроджені аномалії розвитку або хронічні запальні процеси, а також перенесені травми та операції.

До речі, в Україні на високому рівні кисту нирки лікують у клініці Біляка https://bilyak.com.ua/. За цим посиланням ви знайдете всю необхідну вам інформацію.

Кіста нирки

Показання до видалення кісти нирки

Видалення кісти нирки – це оперативне втручання, спрямоване на видалення одиничних пухлин, які лежать на поверхні нирки.

Ця операція буває декількох видів, вибір яких залежить від розташування кісти:

При надшкірному видаленні кісти нирки пухлина має розташовуватися по задній поверхні органу. Робиться невеликий розріз шкіри на ділянці нирок, куди вводиться ендоскоп (тонка трубка на кінці з камерою та інструментарієм). Під контролем за допомогою монітору лікар проводить видалення стін кісти.

Іноді пухлина через своє розташування стискає ниркову паренхіму або судини нирки, що призводить до порушень кровообігу та трофічних змін. Тоді кісту треба видалити. Видалення показано також за швидкого зростання пухлини, її великому розмірі або ризику розвитку інфекції. Крім цього, показанням до операції є клінічні прояви: больовий синдром, кров у сечі, підвищення артеріального тиску.

Способи видалення

Найчастіше використовується лапароскопічне видалення кісти нирки, цей метод не передбачає великих розрізів, тому легше переноситься пацієнтами та рідко дає ускладнення у післяопераційному періоді. Крім видалення використовують такий спосіб лікування, як аспірація вмісту пухлини за допомогою спеціальної голки. Однак після процедури, як правило, захворювання рецидивує, оскільки рідина знову накопичується в кістозній порожнині. Щоб повністю позбавитися від проблеми, необхідне радикальне видалення пухлини.

Реабілітація

Після видалення кісти нирки пацієнт має дотримуватися постільного режиму перший день після операції. Після цього показано мінімальну фізичну активність – прогулянки коридором відділення. Через 1-2 місяці після проведення видалення кіст можна повернутися до звичних фізичних навантажень.

Перші кілька днів слід дотримуватися дієти: рясне питво та обмеження прийому гострої, смаженої, жирної їжі.

Час госпіталізації залежить від методу проведеної операції. За ендоскопічних та лапароскопічних методів пацієнт перебуває у лікарні від 3 до 7 днів. Під час операції, проведеної відкритим доступом, цей час збільшується до 21 дня.

Обов'язково приймати антибактеріальні препарати, а за необхідності і знеболювальні засоби.

Рецидив захворювання буває досить рідко, проте для того, щоб своєчасно його виявити, рекомендується один раз на рік проходити обстеження у уролога чи нефролога (УЗД, рентгенографія).