Менопауза у житті жінки: симптоми та способи їх подолання

Менопауза у житті жінки: симптоми

Фізичне життя жінки ділиться на декілька етапів. І одним з них є менопауза (клімакс). Не варто переживати чи спеціально готуватись до її настання. Зміни в організмі є нормальним явищем, але порівнювати їх зі старістю – помилка. У віці між 40 і 50 років обмін речовин сповільнюється, обновлення клітин пригальмовується, а рівень гормонів поступово знижується – яєчники перестають виконувати своє пряме призначення. В результаті жінка більше не може стати мамою. Саме тому менопауза викликає у багатьох жінок страх та прикрість. Але це нормальне фізичне явище, яке не дає приводу припиняти активне життя. Треба лише зрозуміти природу змін і прийняти їх.

Які симптоми притаманні клімактеричному періоду

Сучасні жінки дуже активні, тому багатьом симптомам не надають уваги. Один з них – зміна настрою, депресивність та роздратування. В ритмі буденного життя такі емоції можуть бути з будь-якого приводу, тому кваліфікувати їх в якості клімактеричних ознак важко навіть лікарям. Доповнити картину можуть наступні симптоми:

  • неуважність та погіршення пам'яті;
  • слабкість та сонливість;
  • прискорене сердцебиття;
  • зниження сексуального бажання;
  • гіпотонія чи гіпертензія;
  • приливи жару та ознобу.

Оскільки знижується рівень гормонів, в зовнішності також відбуваються зміни. Особливо це стосується естрогену. Його дефіцит робить шкіру дряблою, нігті стають ламкими. Окрім того, підвищується ризик захворювань серцево-судинної та опорно-рухової систем, змінюється обмін інсуліну та глюкози.

Як жінці підтримати організм

Покращити самопочуття можна за допомогою фармакологічних препаратів, які усувають неприємні симптоми. При менопаузі приймання «Феміност Уро» дозволяє компенсувати дефіцит гормонів в організмі, покращити метаболізм кісткової тканини та зменшити втрати кальцію. Для початку треба проконсультуватись з лікарем і пройти повне діагностичне обстеження для виявлення основних ознак клімаксу. Фітоестрагени в негормональних препаратах є рослинними компонентами. Їх призначення полягає у попередженні вікових порушень.

Забезпечити підтримку власному самопочуттю в силах кожної жінки. Менопауза є лише одним з етапів життя. При уважному ставленні до себе, самопочуття та здоров'я все буде добре. Позитивний настрій, впевненість в своїй непереревершеності та бажання бути щасливою людиною – це все, що потрібно. А неприємні симптоми у разі їх виникнення можна легко подолати.