Основні перші ознаки, що вказують на вагітність

Основні перші ознаки, що вказують на вагітність

Вагітність – особливий період в житті жінки, і що важливо – індивідуальний. Кожна наступна вагітність завжди відрізнятиметься своїм перебігом, новими відчуттями, змінами і т. д. Якщо з першою дитиною жінка могла набрати 11 кг за 9 місяців, то з другою вагітністю цей показник може бути вдвічі або навіть втричі більшим. Якщо під час виношування однієї дитини токсикоз та погане самопочуття почалися з перших днів вагітності, то з виношуванням другої чи третьої дитини самопочуття майбутньої мами може бути бездоганним. Саме тому не всі жінки відразу здогадуються про свою вагітність. Через це ми виділимо перші ознаки вагітності, які виявляються у жінок на перших тижнях вагітності.

Відсутність менструації. Так, коли яйцеклітина запліднилася, то на 9 місяців до пологів і на період грудного вигодовування про «критичні дні» можна забути. Але якщо у жінки був нерегулярний цикл, то відсутність місячних може і не насторожити жінку. Тут потрібно звернути увагу на інші ознаки вагітності, які можуть з’явитися ще до затримки місячних.

Незначне збільшення грудей, потемніння ореолу та сосків, їх підвищена чутливість. Це означає, що в організмі жінки почалися гормональні зміни. Але багато жінок подібні зміни в грудях відчувають перед початком «критичних днів», тому також потрібно прислухатися до свого організму і звернути увагу на інші «симптоми».

Ранкові недомагання, нудота. Вагітним жінкам завжди хочеться поніжитися зранку довше в ліжку, а швидкі ранні підіймання з ліжка призводять до поганого самопочуття та запаморочення, чищення зубів може викликати нудоту.

Зміна настрою, плаксивість. Вагітні жінки – емоційніші. Якщо раніше Ви не помічали за собою особливої емоційності, то зараз будь-яка дрібничка чи проблема може викликати у майбутньої мами сльози та велике розчарування.

Збільшення апетиту та зміна смаків щодо їжі. Відчуття голоду у вагітних викликає нудоту, запаморочення в голові, поганий настрій. А особливі потяги до солодощів чи гострої їжі завжди помічають навіть сторонні люди.

Токсикоз з’являється не у всіх вагітних, але його вже повз не пропустить жодна жінка. Виявляється токсикоз, зазвичай, на 3-4 тижні, коли гормональні зміни активно відбуваються в організмі.

Звісно, що деякі «симптоми» вагітності не завжди означають, що настала вагітність. Запаморочення, зміна настрою, сонливість можуть виявитися від перевтоми, нервового перенапруження. Відсутність місячних – гормональні зміни, розлади в роботі яєчників, тощо. Нудота – ознака отруєння.

Свої перші підозри щодо вагітності потрібно підтвердити або спростувати за допомогою звичайного тесту, який можна придбати в кожній аптеці, або здавши кров з вени на визначення наявності в ній «гормону вагітності» ХГЛ (хоріонічного гонадотропіну людини). Він з’являється в крові через тиждень після запліднення яйцеклітини, а от в сечі - тест на нього зреагує десь через 2 тижні. 

Нехай кожна вагітність для Вас буде сповнена тільки приємними відчуттями та емоціями!